İşte O İfadeler

Mecnun Odyakmaz :

Maç satmak insanın karısını satmaktan farklı değildir. Ben böyle hiçbir eylemin içinde yer almadım. Maçtan 3-4 gün önce 2 Trabzonsporu arkadaş ofisime ziyarete geldi. Mertçe oynayacağımızdan şüpheleri olmayacağını söylediler. Ben de onlara elimizden geleni yapacağımızı belirttim. Aziz beyin de bu görüşmelerden haberi olmuş. Kendisinin de endişelemesine gerek olmadığını, Sivasspor olarak mertçe oynayacağımızı söyledim.Dediğim gibi maç satmak insanın karısını satmaktan farklı değildir.

Ümit Karan :

Takım arkadaşlarımın hiçbiriyle şike yapması ya da teşvik primi alması konusunda konuşma yapmadım. Teşvik primi alındığı söylenen Trabzonspor maçında hocam tarafından son dakikalarda oyundan alındım. Fenerbahçe ile oynadığımız maçta da hocam beni az oynattı. "Hiçbir şey oynamadan bizi yeniyorlar" diye hocama da argo kelimeler kullandım.

Fenerbahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu :

Yanımda 2500 kişi çalışıyor, ben Fenerbahçe'nin futbol dışı branşlarından sorumluyum. Kulübümüzün 250 milyon dolarlık bütçesi var. Futbol dışı harcamalar kulüpten benim hesabıma gönderilir ve amatör branşlara harcanır. Telefon dinlemerindeki konuşmaların şikeyle alakası yokturç Onlar futbola dair sohbet konuşmalarıdır. Şike teşvik organizasyonu içinde yer almadım.

Bülent Uygun :

700 milyar liraya cami, 300 milyara liraya okul yaptırdım. Benim kim olduğumu herkes bilir. Şike ve teşvik priminin içinde ben yokum. Benim oradan gelecek paraya ihtiyacım yok.

Şekip Mosturoğlu :

Bu ülkede şikenin ve teşvik priminin cezalandırılması için, en çok emek veren ve katkı sağlayan hukukçulardan biriyim. Hiçbir şike organizasyonu içinde olmadım. Böyle birsey duysaydım engel olmaya çalışırdım. Eskişehir-Trabzonspor maçında teşvik gönderildiğini ben de duydum.

Sivasspor Kalecisi Korcan :

Maçta Stoch'un vuruşunu kurtardım. Şike yapmadım. Yukarıdaki birileri birşeyler yapmış olabilir, fatura bana çıkıyor.

Bülent İşcen :

Ben Fenerbahçeliyim, Aziz Yıldırım'ın tanışmak istediği insanlarla kendisini tanıştırdım. Hiçbir şike ve teşvik primi içinde olmak.

Dediler.... AMA DEMİR PARMAKLIKLAR ARASINA GİTMEKTEN KURTULAMADILAR.

Aziz Yıldırım Susma Hakkını Kullandı

Yıldırım, dün sabah hastaneden taburcu edildikten sonra gotuldugunu İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde susma hakkını kullandı. Emniyette kendisine yöneltilen sorulara cevap vermeyen Yıldırım, susma hakkını kullanmak istedğini söyledi.
 
Üst Alt