İşte O Esrarengiz Ses(15 yıldır onun sesiyle cep telefonundan 'ulaşılamıyor'uz)

2 çocuk annesi Gülsüm Soydan, ünlü kayıtın 1992 de birkaç dakikada yapıldığını söyledi.
Cep telefonlarındaki "Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor" sesinin sahibi tiyatrocu Soydan, "Telefonumu kapatmam. Arayan ulaşır" diyor..


Tiyatrocu Gülsüm Soydan, bundan 15 yıl önce küçük bir stüdyoda, eline tutuşturulan kağıttaki "Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor, lütfen daha sonra tekrar arayınız" anonsunu okuduğunda sesinin bu kadar ünlü olacağını bilmiyordu. Soydan'ı cep telefonlarının meşhur sesi yapan kayıt, 1992'de Levent'teki bir stüdyoda birkaç dakikada yapıldı. Soydan, bu kayıt karşılığında dolar kuru üzerinden bugünün parasıyla yaklaşık 600 YTL civarında bir para aldığını söylüyor. "Asgari ücret göz önüne alındığında bu o zaman için fena bir para değildi" diyor Soydan.

'KENDİ SESİME YABANCILAŞTIM'

Gülsüm Soydan 2 çocuk annesi, eşi de doktor. 16 yıldır İstiklal Caddesi'ndeki Oyuncular Tiyatro Grubu'nda çalışan Soydan, parayı tiyatrodan değil, seslendirmeden kazanıyor. Yakın bir geçmişte aralarında şampuan, bebek bezi ve temizlik malzemesi markalarının da bulunduğu pek çok ürünün reklamını seslendirmiş. Soydan, kaydı yaptığı zaman bir cep telefonu şirketine satılacağını bilmediğini söylüyor. İlk zamanlar kendi sesini duyunca, "Bu benim sesim" diye aklından geçiriyormuş. Ancak giderek kendi sesine yabancılaşmış. Soydan, "İşin ilginç tarafı telefonlarımı asla kapatmam. 24 saat açık olduğu için arkadaşlarım, 'Aradığınız kişiye şu an ulaşılamıyor' anonsuyla karşılaşmaz" diye konuşuyor.
 
Gerçekten mükemmel ve hayata dair izler taşıyan konuları bulmakta ustasın kardeşim.Ne kadar ilginç eşi,çocukları istediği heran sesini duyabilir işte özleyince:Cachondon::Cachondon:
 
Yorumun için teşekkürler işin kötü yanı ne biliyormusun?

Hemen söyleyim ülkemizin en büyük GSM şirketinin 'Aradığınız Aboneye Şu An Ulaşılamıyor'anonsunu yapan bayanın ilginç bir istatistiği var ülkenin en çok küfür edilen bayanı her ne kadar tasvip etmesekte hayatın gerçekleri bunlar toplum olarak asabi yapımızdan dolayı telefonu elimize aldığımız zaman aradığımız numaraya ulaşamıyorsak Oparetöre küfür etme olasılığımız çok büyük oranda maalesef!
 
Bazen iç bunaltıcı konulardan sonra bu güzel ve değişik konuya ulaşmak, konusu ulaşamamak ta olsa feraha ermek gibi oldu, emeğine sağlık.
 
M

Miray

Ziyaretci
İnsanları salak beyinsiz yerine koyan şahıs sanki o aradığınız kişi telefona cevap veremiyor denese biz anlamayacağız cevap vermediğini
 
Üst Alt