İşte ilişkide tutkulu olmanın ipuçları !

Uzun süren ilişkilerde azalan tutkuyu yeniden canlandırmak elinizde

Bir ilişkide zamanla tutku azalabilir. Çiftlerin rutin ilişkisi zamanla seks hayatlarını da sarsabilir. Arzuları canlı tutmak ve partnerinizi eskisi gibi arzulamak için bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekir. Eğer tutku eksikliği sevgilinizle duygusal hayatınızı da etkiliyorsa bu konuda terapi almalısınız. Ama terapiden önce bunları mutlaka deneyin:

• Yeni hobiler geliştirin. Rutin hayatınızı değiştirmeniz tutkunuzu ateşleyebilir. Hayatınızdaki yeni gelişmeler sizi daha gizemli kılar ve partnerinizin ilgisini canlı tutar.

• Onun hobileriyle de ilgilenin. İlgi alanlarınızın farklı olması ilişkiye zarar verebilir. Örneğin futbol aşığı sevgilinize maç için bilet almanız, ona yaklaşmanıza yardımcı olabilir.

• Sevgilinize yeni tanıştığınız biriymiş gibi bakmaya çalışın. Ona yeni biriymiş gibi bakmak, onu ilk gördüğünüzde size çekici gelen yönlerini anlamanıza da yardımcı olacak. Bu heyecan verici tavsiyeyi mutlaka deneyin.

• En iyi yönlerinizi ona göstermek için çaba harcayın. Her zaman çıplak olmak zorunda değilsiniz, onunla başbaşa bir gece geçirin ve görünüşünüze her zamankinden daha fazla özen gösterin. Bu yeni bir kıyafet veya güzel bir makyajla da olabilir. Seksi bir iç çamaşırı, tutkunuzu ateşlemek için birebir.

• Bol bol konuşun. İletişim becerilerinizi geliştirmek ilişkinizin arzulu devam etmesini sağlar. Onunla doğru bir iletişim kurduğunuzdan emin olun ve eleştirilerinizi daha sonraya saklayın.

• Romantik olun. İlişkinizin başında büyük ihtimalle romantik olmak için oldukça çaba harcadınız. Ona küçük hediyeler almayı, romantik ve bazen de seksi mesajlar göndermeyi ihmal etmeyin...
LEYDITURK ÖZEL / Gonca Erkmen
 
Üst Alt