• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

istanbulda bir anaokulu

Okunuyor :
istanbulda bir anaokulu

bircingene

Acemi
Üye
Arkadaşlar, İstanbul'da Büyükçekmece ve Beylikdüzü'nde oturan ve 3-6 yaş çocuğu olan annelere bir anaokulu tavsiye etmek istiyorum. umarım reklam olarak algılanmaz...
Karşı komşumun 4 yaşında oğlu var, yemek yemek onun için büyük problemdi. Anne ve babasının çocukla ilgili en büyük problemi buydu. Ayrıca tek çocukları olduğu için eğitimi ve gelişimi için neler yapabilirler diye çocuğun üstüne çok düşüyorlardı. Daha sonra hem yeme problemi için, hem de çocuğun gelişimi için bir psikoloğa gittiler. psikolog onlara bir anaokulu önermiş, Beylikdüzü-Büyükçekmece'de Başarı Zeka ve Yetenek Geliştirme Anaokulu'na yönlendirmiş. Çocuk anaokulu'na başlayalı 4 ay oldu, çok büyük değişiklikler gözlemledik. Artık her türlü yemeği hiç ayırt etmeden yiyor, akşamları saat 8 oldu mu yatıyor kendi odasında uyuyor. Branş dersleri varmış ingilizce, orff metoduyla müzik, bale, sanatsal çalışmalar gibi. Fen bilimleri sınıfında her hafta 3 tane deney yapıyorlar. İngilizceden bayağı bir kelime öğrenmiş,bize geldiğinde içeri girer girmez ingilizceden öğrendiklerini söylüyor.
Fotoğrafçılık atölyesinde bir sürü fotoğraf çekip tab etmeyi öğrenmişler, hatta çektikleri fotoğraflarla bir sergi açacaklarmış. Haftada bir gün sinema günleri var, güncel ve eğitici çocuk filmlerini okulun sinema salonunda izleyebiliyorlar.
Her ay 2 kere fizyoterapist gelip çocukların fiziksel ve ortopedik yönden kontrollerini yapıyor, her hafta 1 gün psikolog gelip ailelerin ve çocukların sorunlarıyla ilgili görüşme yapıp önerilerde bulunuyormuş.
Aile katılım günleri düzenliyorlar. karşı komşum ve oğlu bu günlerde bir sürü proje üretip uyguladılar.
Anne ve babalar ister işyerlerinden,ister evlerinden internette çocuklarını saniye saniye izleyebiliyorlar,akılları kalmıyor çocuklarında, hem de okulu denetlemiş oluyor,tavsiyelerde bulunabiliyorlar. Komşum evde sürekli internette,gelip gidip okulu izliyor:))))
Çocukların zekasını ve yeteneklerini geliştirmek için çeşitli teknikleri kullanarak eğitim yapıyorlarmış. Arkadaşım çevredeki birçok anaokulunu gezdi, en zengin materyallerin bu okulda olduğunu söyledi. Benim çok ilgimi çekti ve hoşuma gitti açıkçası. Çocuğum olmadığı için kendim böyle bir fırsattan yararlanamıyorum ama çocuğu olup anaokulu arayan annelere en azından bir tavsiye veya yol gösterme olabilir diye düşündüm naçizane. Çünkü gözlemlediğim kadarıyla anaokulları bakımevi gibi, eğitime önem verilmiyor maalesef. Ama bu anaokulunda bakımdaki titizliğin yanında, eğitim kalitesi de bir numara bence. Merak edenlere web sitelerinin adresini verebilirim az da olsa bir fikirleri olabilir okulla ilgili.
... ::: ... BAŞARI ZEKA VE YETENEK ANAOKULU ... ::: ...
 
Üst Alt