• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

İstanbul Tüketici Hakları İl ve İlçe Hakem Heyetleri Telefonları

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
tüketici hakları iletişim telefon , tüketici hakları mahkemesi , tüketici hakları başvuru , tüketici hakları şikayet , tüketici hakları nelerdir , tüketici hakları derneği istanbul , tüketici hakem heyeti , tüketici hakları derneği genel merkezi

ARNAVUTKÖY TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Adres:Merkez Mah. Yıldırım Beyazıt Cad. No:37 K:3 Arnavutköy

AVCILAR TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:02125095639-(13 dahili) 2125095638(13 dahili)
Faks:02125906697
Adres:Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Yeni Hükümet Konağı Giriş Kat AVCILAR/İST.

BAĞCILAR TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212 433 41 76
Faks:0212 433 41 78
Adres:İnönü Mah. Mehmet Akif Bul. 26/10A Sok. No: 2

BAHÇELİEVLER TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0 212 442 15 17
Faks:0 212 442 17 17
Adres:Barbaros Caddesi NO:11 Ayrıntılı Bilgi: Raportör Engin AKTUĞ - Raportör Mustafa IŞIK - Murat ERDOĞDU - Barış SULUHAN

BAKIRKÖY TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:212 660 41 02
Adres:İNCİRLİ CAD.NO:1 BAKIRKÖY /İSTANBUL

BAYRAMPAŞA TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:212 544 98 74 Dh.13
Faks:212 544 98 64
Adres:Abdi İpekçi Cad. Özel İdare İş Merkezi Kat:5 D:533 Bayrampaşa/İSTANBUL

BEYKOZ TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0216 322 14 20
Faks:0216 322 14 16
Adres:Gümüşsuyu Mahallesi Hükümet Konağı

BEYLİKDÜZÜ TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Adres:Yakuplu Mah. Hürriyet Blv. No:18 Beylikdüzü/İST.

BEYOĞLU TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212 245 41 74
Faks:0212 293 20 39
Adres:İSTİKLAL CAD. HÜKÜMET KONAĞI NO: 133 KAT. 5

BÜYÜKÇEKMECE TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:+90 (212) 883 10 08
Faks:+90 (212) 883 10 05
Adres:Dizdariye Mah. Kaymakamlık Hizmet Binası A Blok Büyükçekmece İSTANBUL 34500

ESENLER TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0 212 568 98 97
Faks:0 212 611 68 02
Adres:Fevzi Çakmak Mah. İstanbul Cad. No:23/A

ESENYURT TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212 699 41 43
Faks:0212 620 54 87
Adres:Doğan Araslı Bulvarı No:145 Esenyurt/İstanbul

EYÜP TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212 563 52 51-417 70 72 Dahili 7-1145
Faks:0212 563 52 60
Adres:Defterdar Mah. İslambey Cad. Eyüp Hükümet Konağı Binası B Blok Zemin Kat

FATİH TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212 534 75 54
Adres:Karagümrük Mh. Vatan Cd. Hükümet Konağı Giriş Kat

GAZİOSMANPAŞA TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212-615 41 21
Faks:0212-564 06 93
Adres:Merkez Mah. Çukurçeşme Cad. Hükümet Konağı 3. Kat Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

İSTANBUL TÜKETİCİ SORUNLARI İL HAKEM HEYETİ
Tel:(0212)514 10 80
Faks:(0212) 511 54 11- 514 10 94
Adres:Aşırefendi Cad. Hoca Kasım Köprüsü Sok. No:4 34440 Sirkeci-İSTANBUL

KADIKÖY TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0216 330 60 99
Faks:(0216) 349 55 42
Adres: Bahariye Cad. Kuzu Kestane Sok. No:1

KAĞITHANE TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ BAŞKANLIĞI
Tel:2122940789
Faks:2122940765
Adres:Çağlayan Mah Cendere sok No:8

KAĞITHANE TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:212 294 07 89
Faks:212 294 07 65
Adres:ÇAĞLAYAN MAH CENDERE SOK NO: 8

KARTAL TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:216 473 24 55
Faks:216 306 00 04
Adres:Kordonboyu Mah. Hükümet Konağı Cad. No:1

KÜÇÜKÇEKMECE TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212-4252500
Faks:0212-4252550
Adres:SEFAKÖY KARTALTEPE MAHALLESİ. SÜVARİ CADDESİ NO:19 KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

MALTEPE TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:2164417676
Adres:MALTEPE

SANCAKTEPE TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Adres:SANCAKTEPE KAYMAKAMLIK BİNASI

SARIYER TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:212 242 02 55
Faks:212 242 00 72
Adres:SARIYET KAYMAKAMLIĞI SEFİR SOKNO:45 SARIYER İSTANBUL

ŞİŞLİ TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:2122408969
Adres:Merkez Mahallesi Abide-i Hürriyet Caddesi No:175

SULTANGAZİ TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212 606 18 15
Faks:0212 606 18 42
Adres:Cebeci Mahallesi 2467 Sokak No: 1 K: 3 Cebeci 2. Ek Hizmet Binası Sultangazi / İSTANBUL

ÜMRANIYE TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0 216 335 36 99
Faks:0216 335 36 97 - 335 84 51
Adres:ESKİ BELEDİYE BİNASI İÇİ TANTAVİ MAH. BOSNA BULVARI NO :1

ZEYTİNBURNU TÜKETİCİ SORUNLARI İLÇE HAKEM HEYETİ
Tel:0212.510.50.77
Faks:0212 546 00 67
Adres:Veliefendi Mah. Çayır Sok. No:1 ZEYTİNBURNU/İSTANBUL

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Hakem heyetleri için verilen telefon numaralarının hiçbirine ulaşılmıyor.

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Doga home adli pusula yayinciliktan almis oldugum 6 adet carsaf setinin parasini alip gondermediler neredeyse 3ay olacak telefon aciyorum yuzume kapatiyorlar...

C

coskunugur5354

Ziyaretci
selamualeykum yakışır anka oto dizayndan bir minibüs aldım 150.000 tl zarar var. var mı yiğit bir avukat...tlf 0532 766 34 63 coşkun ugur...

Z

Zıyaretcı

Ziyaretci
Bir bankadan kullandığım kredı nedenıyle tahsılatcı şirketine banka tarafında satıldı kredı parasını tahsılatcı şirketıne bir şekılde ödmedim fakat hayal icra tı kaldırmadılar sordugumdayda maalesef tarafıma hiç bir şekilde bana aktarılmadan ek masraflar çıkarmaları na anlam veremıyorum

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Instagramdan aldığım elbise fotoğraftaki gibi değil iade istedim bir de beni tehdit ediyor 55 tl ye aldığım elbise bana 800 tl ye mal Olacakmış beni avukata verecekmiş ve fatura bile yok devletten vergi kaçırıyor kaçak iş yapıyor bana yardımcı olur musunuz lütfen benim iade hakkım var demi

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Instagramdan aldığım elbise fotoğraftaki gibi değil iade istedim bir de beni tehdit ediyor 55 tl ye aldığım elbise bana 800 tl ye mal Olacakmış beni avukata verecekmiş ve fatura bile yok devletten vergi kaçırıyor kaçak iş yapıyor bana yardımcı olur musunuz lütfen benim iade hakkım var demi
İade edebilirsiniz aldığınız malı sayın ziyeretçi.Ayrıca faturasız ticaret vergi kaçırma olduğu için karşı taraf sizi mahkemeye değil siz karşı tarafı mahkemeye verme hakkına sahipsiniz.Bunun sonucunda banka hesaplarında yapılan kontroller ve kargo incelemelerinde işin ticari boyuta dönüştüğü tespit edildiğinde karşı tarafa usulsüzlük cezası ve vergi cezası kesilir.

Tüketici Hakları
Cayma Hakkı

06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğe istinaden Cayma Hakkı maddeleri aşağıdaki gibidir.

06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazete için lütfen tıklayınız.

CAYMA HAKKI
SİPARİŞ VEREN/ALICI 'nın herhangi bir gerekçe göstermeksizin veya cezai şart ödemeksizin malın teslimine ilişkin sözleşmelerde malı teslim aldığı günden, diğer sözleşmelerde ise sözleşmenin akdedildiği günden itibaren yedi gün içinde cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin SATICI'ya ulaşması tarihinden itibaren 20 gün içinde SİPARİŞ VEREN/ALICI'ya teslim edilen ürün/ürünleri geri almayı taahhüt ederiz.

Cayma bildiriminin tarafımıza yazılı olarak ulaşmasını takip eden 10 gün içinde SİPARİŞ VEREN/ALICI’dan alınan toplam bedeli iade edeceğimizi taahhüt ederiz. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin SATICI'ya yukarıda belirtilen sure içerisinde yazılı olarak veya sürekli veri taşıyıcısıyla yapılması ve ürün/ürünlerin 6 Mart 2011 tarihli 27866 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7.Maddesi hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde,SİPARİŞ VEREN/ALICI'ya teslim edilen ürün/ürünlerin SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örnegi ile fatura aslının SATICI'ya iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde ürün/ürünlerin bedeli SİPARİŞ VEREN/ALICI'ya iade edilir. Cayma hakkının kullanılması halinde ürün/ürünler SATICI'ya, SİPARİŞ VEREN/ALICI tarafından kargo ile iade edilir ve bu durumda kargo ücreti SİPARİŞ VEREN/ALICIya aittir.

06.03.2011 tarih 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğinin 2. Maddesinin 3/a nolu bendi gereği -“Gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

06.03.2011 tarih ve 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğin 7. Maddesinin 4 no'lu bendinde sayılan sözleşemler/mal ve hizmetlerde cayma hakkı kullanılamaz.

SİPARİŞ VEREN/ALICI tarafından teslim alınmış olan malın değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak SİPARİŞ VEREN/ALICI kendi kusurundan kaynaklanan, malın değerindeki azalmayı SATICI'ya tazmin etmeyi kabul ve beyan eder.

Ayrıca, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ve son kullanım tarihi geçme ihtimali olan ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b), ses veya görüntü kayıtları, her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına baglıdır.

Her türlü iadeler mutlak suretle orjinal kutu ve ürünün ambalajı (koruma bantı) bozulmaksızın yapılmaktadır.SİPARİŞ VEREN/ALICIâ'ya kargo belgesi ile teslim edilen elektronik ürünler ve cep telefonları yetkili servis garantisinde bulunmaktadır. Üründe yaşanan sorun ya da ayıplı mal yetkili servis tarafından belgelendikten sonra tarafımızca tüm aksesuarları ile birlikte iade olarak kabul edilmektedir.Cep telefonları kutusu garanti belgesi kaşelenmek suretiyle açık gelmekte olup, iade sebebi olarak kabul edilmemektedir.

A

Ali Çetin

Ziyaretci
Adidastan almış olduğum anorak hatalı çıktı tüketici hakem heyeti bunu onayladı ama ben hala bu ürünü değiştiremedim bana yardımcı olabilir misiniz

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Bimeks denSamsung marka tv aldik. Tv yi kargoyla evimize gonderdiler. Sonrasnda samsung dan servis talep ettik servis bize 1ay sonra donus yapti. Kutuyu acinca ekran kirik cikti v simdi samsung bize 30 gunu gecirdigiMIZ için degisim yapilamayacagini soyluyor. 5 bin tl çöp olacakmis...
Bu durumda nasil bir yol izlemeliyiz
Samsung a yazi yazdik hala bizi oyalamaya devam ediyorlar!!

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
İnternetten alışverişte sahtekarlık

Merhaba,
Ben internet üzerinden ayakkabı siparişi verdim kargo şeklinde kapalı geldi fiyatını ödedim ve aldım fakat açınca eski ayakkabı çıktı bu konuda nasıl yardım edebilirsiniz bana?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Cevap: İnternetten alışverişte sahtekarlık

Merhaba,
Ben internet üzerinden ayakkabı siparişi verdim kargo şeklinde kapalı geldi fiyatını ödedim ve aldım fakat açınca eski ayakkabı çıktı bu konuda nasıl yardım edebilirsiniz bana?
Tüketicinin internetten satın aldığı bir ürünü kendisine teslim edildiği tarihten itibaren 14 gün içerisinde herhangi bir [FONT=&quot]gerekçe[/FONT] göstermeksizin vazgeçme (cayma) hakkı vardır. Satıcı cayma bildirimini aldıktan sonra 14 gün içinde bedel iadesini yapmalıdır. Tüketici de cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yaptıktan sonra 10 gün içinde, şayet ürünü teslim almışsa, iade etmelidir. Satıcının ürün bedelini iade etmemesi halinde tüketicinin Tüketici Hakem Heyeti yada Tüketici Mahkemesi’nde dava açma hakkı vardır.

O

ozan geçer

Ziyaretci
merhaba
ben 15-16 ay önce özel bi eğitim kurumundan kuaförlğkle ilgili bi eğitime başladım. bunun için 2400 tl nakit para ödedim. daha sonra kursa sadece 2 defa gittim. paramın geri iade edilmesini istedim kabul etmiyolar.ne yapmam gerekir. bu parayı nasıl geri alabilirim

H

hercai

Ziyaretci
selam bizim ocağın cami patladı ve garantiye iki ay var servis geldi ve bunun bizimle alakası yok dediler yapmadan gittiler cok magdurum lütfen yardimci olun

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Cepkask adli firmaya telefonumu ekrani kirik olmasi sebebiyle gonderdim yaklasik 3 aydir gelmedi tuketici haklarina basvurucam fakat akilli cepkask telefonun tamir edilebilmesi icin faturanin aslini istiyordu bende verdim bu konuda ne yapmam gerektigiyle ilgili bir fikri olan var mi

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Kampanya ile 7 yıl Garantili diye aldığım süpürgenin aslında laf cambazlığıyla 7 yıl olduğunu öğrendim. Şimdi 5 yıl Firma güvencesi, 2 yıl Teknosa güvencesi eder size 7 yıl diyorlar. Oysa söyledikleri 2 yıl zaten firmanın verdiği 5 yılın içinde. Ben SABANCI diye Teknosa'ya güvendim. Siz dikkat edin.

A

ayşegül

Ziyaretci
Megafitness tayt 77 tlye zayıflama taytı internetten sipariş verdim konuştugumda 15 gün içerişinde iade yapabilcegimi söylediler tayt normal günlük tayt çıktı 4gün sonra iade için aradımda iade yapın hesabınıza havale yapıcaz dediler taytı gönderdim iade yapmakdıları gibi telefona dahi cevap vermiyorlar dolandırıcı cıktılar geri paramı nasıl iade alabilirim cevaplarsanız cok sevinirim

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Mesaj Nesa yayın gurubu adında internetten eğitim paketi var evimize geldiler kabul ettik 14 günü geçtiği için kaydı silemeyiz diyorlar 3 yıl boyunca toplamda 2.250 tl ödeyecekmişiz . Dersanelerde okullarda böyle zorlama yokken burada zorlama var bu kaydı Nasıl silebiliriz

Z

Ziyaretçi

Ziyaretci
Merhaba

Ben instgramdan cift tişörtleri aldim ama aldigim urun terledigim iciin boyasini akitti msj attim aldigim kisiye yikayinca geçer bidaha akmaz dedi yikadim ama iyice renkler birbirine girdi iade etmek istedigini soyleyince burasi siparis hatti dedi ve suan cvp vermiyo msjlarima nasil sikayet edebilirim bir yol gosterir misiniz ve ürünlerim faturasız geldi

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Merhaba yaklaşık 1 yıl önce elektrikli mutfak esyalarımı fakir ürünü aldım eve geldiğinde renkleri farklı idi bende eğişmesi için mağazaya götürdüm 7 ay oldu hala istediğim renk gelmemiş güya bende para iadesi istiyorum yapamıyıruz dediler bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz PARA iadesi yapamıyoruz diyip oyalıyorlar gerçekten bıktım 1 yıldır git gel şu gün gelicek bu renk var diye oyalıyorlar hep

Üst Alt