• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İstanbul Boğazı'nda kumar oynatacaklar

  • Konbuyu başlatan Kadim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
İstanbul Boğazı'nda kumar oynatacaklar

K

Kadim

Ziyaretci
Yunan iş adamları Türkiye'deki kumar yasağını İstanbul Boğazı'nın ortasında delecek...

Yunanlılar, Türkiye'deki kumar yasağını Boğaz'da gemide kumar turları düzenleyerek delmeye hazırlanıyor

Yunan kruvaziyer şirketi Louis Cruises, Türkiye'deki kumar yasağını Montrö Anlaşması'na göre uluslararası su sayılan İstanbul Boğazı'nda gemide kumar turları düzenleyerek delmeye hazırlanıyor.

Türkiye'deki kumar yasağını Yunan kruvaziyer şirketleri delmeye hazırlanıyor. 2010 yazında Türkiye'ye seferlere başlamak için hazırlık yapan Pire merkezli Louis Cruises şirketi, İstanbul Boğazı'nda gemide kumar turları düzenleyecek. Karaköy Limanı'ndan kalkacak olan gemi, İstanbul Boğazı'ndan geçerek Karadeniz sularına kadar ilerleyip akşam saatlerinde limana geri dönecek.

Sabah Gazetesi'nden Dilek Taş'ın haberine göre, bu yolculuk sırasında ise kumar oynatılması planlanıyor. Bir turizm yetkilisini verdiği bilgiye göre Louise Cruises isimli şirket Louis Cristal adı verilen gemiye bu turları düzenlemeyi planlıyor. Aslında İstanbul'a gelen tüm kruvaziyer gemilerin içinde kumarhane de bulunuyor. Ancak Louis Cruises'un bu turları sadece kumar amaçlı olarak düzenleyeceği öğrenildi.

Kruvaziyer gemisi ile boğazda oynanacak kumar turlarında herhangi bir tur ücreti alınmayacak. Bunun yanı sıra şirket 15 TL olan yurtdışı çıkış harcını da kendi karşılayacak. Ancak tura katılmak isteyenlerin dünyanın her yerinde olduğu gibi belli bir ücret karşılığında kumar fişi almayı garanti etmesi gerekiyor. Bu şekilde kruvaziyer gemisi içindeki yemek, içki ve tüm şovlar da bedavaya geliyor.

MONTRÖ İLE YASAĞI DELECEK

İstanbul ve Çanakkale Boğazları, Montrö Anlaşması uyarınca uluslarası su yolu kabul ediliyor. Bu nedenle de boğazlardan geçen ticaret gemileri dokunulmazlık taşıyor. Türkiye'deki kumar yasağı ülke kara sınırları içinde geçerli bulunuyor. Yunan şirket ise Boğaz'ın uluslarasası su yolu olmasında hareketle bu yasağı delmeye hazırlanıyor.

Pire merkezli Louis Cruises, Yunanistan, Güney Kıbrıs, İtalya, Fransa, Hindistan ve Kızıl Deniz'e turlar düzenliyor ve bünyesinde 12'ye yakın gemi bulunuyor. Şirketin diğer turlarında da kumar oynanabiliyor. Ancak riğerseferlerden farklı olarak İstanbul çıkışlı düzenlenecek seferler sadece kumar turizmi amacıyla yapılacak. Şirketin, Boğaz'da kumar oynatmak için herhangi bir merciden izin almadığı da öğrenildi.
haber3

Tartışmaya açık bir konu ?
 
Üst Alt