• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İsrail'de Türk mallarına boykot başladı

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 13
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
İsrail'de Türk mallarına boykot başladı

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba
İsrail'in en büyük süpermarketleri birbiri ardına Türk mallarına karşı boykot başlattı.

İsrail'de yayın yapan Kanal 10'un haberine göre, ülkenin en büyük ucuz market zinciri Rami Levy,
Gazze'ye yardım konvoyundan sonra oluşan tepki nedeniyle artık Türk malları satmayacaklarını
açıkladı.

Şirket, Türk mallarının çok daha ucuza gelmesine rağmen, İsrail'e düşman bir ülkenin mallarını
satmanın ilkelerine aykırı olduğunu iddia etti.

İsrailli tüketicinin birkaç agorot (İsrail küçük para birimi) daha fazla ödeyerek boykotu
destekleyeceğini öne süren şirket, bu boykotu popülizm amaçlı yapmadığını savundu.

Rami Levy'nin hemen ardından, ülkenin ikinci büyük marketler zinciri Mega da, Türkiye'den un ve
makarna ithalatını durdurduğunu açıkladı. Mega, kendi markasıyla Türkiye'de un ve makarna
ürettiriyordu.

Son olarak İsrail'in en büyük süpermarketler zinciri Supersol da, Rami Levy ve Mega'ya katılmayı
düşündüklerini bildirdi. Şirket elindeki stoklar biter bitmek Türk mallarına karşı boykota başlamayı
planladıklarını ve Türkiye'den gelen malların yerine başka bir ülkeden ithalat yapacaklarını duyurdu.

MSN Haberler

ümmi

Kıdemli
Üye
hadi bakalım kim tutar sizi.:alkis:

nüfusları kadar konuşsunlar efenim.Onlar 7 milyon biz 77 milyon kim kimi boykot ederse kim daha zararlı çıkar.:prv::Winlk_Tongue:

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
arz talep meselesi efenim.Biz almazsak marketlerde satamaz dimi.:prv:

Aslında çoğumuzun israil ürünlerinin hanğileri olduğuna dair bilgimiz bile yok
yapacağımız şey çok basit
alacağımız ürünün barkotunun 729 olup olmadığına bakamamız yeterli

mopsy

Emektar
Üye
İsrailli bakan: Türk mallarını boykot etmeyin

Merhaba
Türkiye'ye yönelik ılımlı açıklamalarıyla tanınan İsrail Endüstri ve Ticaret Bakanı Ben Eliezer, Türk mallarını boykot etme eğilimine giren ülkedeki tüm büyük süpermarket temsilcileriyle temasa geçerek, "Türk mallarını boykot etmeyin" çağrısı yaptı.

İsrail'in Ankara Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamaya göre, İsrail Endüstri ve Ticaret Bakanı Ben Eliezer, "siyasi konularla, ekonomik konuların birbirinden ayrılması gerektiğini" vurguladı.

Ben Eliezer, "Ticaret konusunun siyasileştirilmesine izin veremeyiz. Boykotun bir siyasi baskı aracı olarak kullanılmasını kabul edemem" dedi. Bakan Türk mallarının İsrail'de boykot edilmesi konusundaki girişimlere karşı olduğunu vurgulayan Bakan, bu konuda bakanlığı aracılığıyla harekete geçti.

Bu çerçevede, Eliezer'in başında bulunduğu Endüstri ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Sharon Kedmi İsrail'deki tüm süpermarket zincirleriyle temasa geçerek, Türk mallarının boykot edilmemesini istedi. Market zincirlerine verilen mesajda, "sorumlu ve dikkatli şekilde hareket etmeleri" istendi ve Türkiye ile verimli ticari ilişkileri olan çok sayıda İsrail şirketinin bulunduğu hatırlatıldı. Türk mallarının boykotunun İsrail'de de ciddi mali sonuçları olabileceğine dikkat çekildi.

"HİSLERİMİZLE HAREKET ETMEMELİYİZ"

Ben Eliezer de yaptığı açıklamada, "duygularımızı, durumu daha da kötüye götürecek hareketlere çevirmeyelim" dedi. İsrail'deki tüm yerel şirketlere siyaseti bir tarafa bırakmaları ve siyasi açıklamalar yapmaktan kaçınmaları çağrısında da bulunan Ben Eliezer, "uluslararası ticaret ülkeler arasındaki ilişkilerde en önemli köprülerden biridir ve bunu korumak için elimizden ne geliyorsa yapmamız gerekir. Ayrıca, Türkiye ile rutin ilişkilerimize dönüş yolunun ticari ilişkilerimizi geliştirmekten geçtiğine inanıyorum.
(Hürriyet)

sailor

Amatör
Üye
Yardım gemimize saldıran onlar.
Gemideki vatandaşlarımızı öldürüp yaralayan onlar.
Bunlara karşılık türk mallarını boykot eden gene onlar.
Eyy yurdum insanı uyuma!Sadece radyoda, televizyonda, gazetede görüp üzülmekle İsrail'e birşey olmuyor.En azından bilmiyorum olabildiğince İsrail mallarından kullanmayalım.Olabildiğince diyorum çünkü hatırladığım kadarıyla bir sürü marka İsraile ait.Hemde gerçekten günlük hayatta gerekli olabilecek şeyler.Malesef...

catpity

Tecrübeli
Üye
sabaha kadar konuşun donumuzun lastiği bile israil çıkışlı :)
sabaha kadar boykot edin ne yazar !

Üst Alt