Islington

Islington ve Angel arasındaki bölge. Aslında bu ikisi de ayrı metro istasyonlarına sahip iki ayrı bölge. Aralarında yürüme ile 30 dk bulunmakta.

Angel daha sessiz, sakin, kafe ve yaşam tarzı ile biraz daha bohem. Islington ise Londrada ki çoğu yer gibi fazlasıyla kozmopolit ama aynı zamanda restoran, yaşam, eğlence ve sosyal hayata çok yakın.

Islingtona gitmek istiyorsanız şehirden mavi renkli Victoria hattı ile ulaşabilirsiniz. Islingtondan Angela doğru eğim azalarak gitmekte.

Özellikle bu bölgenin kuzeyinde Finsburry park ve Highburry bölgeleri var. Bu bölgeler ise bir ana yol ve park ile Islingtondan ayrılmakta. Angel bölgesinde meşhur Ex Mouth Market denen sokağı ve kafelerini, restoranlarını geziyoruz.

Yakın bir arkadaşımız sayesinde bir pazar kahvaltı ederek Caravan Cafe ile tanıştık. Muhteşem kahveleri ve kahvaltıları var. Bu gelişimizde ise sadece kahve alıyoruz. Bu cadde de bence kahvaltı için gidilebilecek en iyi yer.

Öglen birşeyler atıştırmak için ise Moro Restoranı tercih ediyoruz. Kuzey Afrika ve Güney İspanya esintileri taşıyan harika bir Tapas Bar.

Sevilla, Granada ve San Sebastiandaki tapas benzeri mezeler ile kuskus, tabule ve keşkül gibi tatları da aynı anda tadabiliyorsunuz. İspanyol biraları ve harika şarapları ile fiyatları uygun.

Hafta içi ve haftasonu akşamları kesinlikle rezervasyon yapmanız lazım. Belirli bir saatten sonra mutfak kapanıyor. Biz banka tatilinde gittiğimizden çok sorun yaşamadık

Angeldaki Ex Mouth Market sokağından Caravanın hemen yanından dönüp sağ yukarı doğru ana caddeyi takip ettiğinizde Islingtonın ana caddeleri olan Upper ve Liverpool streetlere ulaşıyorunuz. Önerimiz Upper Street. Tüm kafeler, alışveriş için gerekli dükkanlar ve sinema , tiyatro gibi sosyal alanlar burada.

Son yıllarda bu bölge çok popüler. Özellikle elinize haritayı aldığınızda Angel ve Islington arasında düz bir hat çizip, upper streetin sağ tarafındaki paralel sokakları ve harika evleri gezmenizi öneririm. Ancak kiralar merkeze neredeyse Zone 3′ün sınırı kadar uzakta olmasına rağmen yüksek. Ünlü Ottolenghinin de upper street üzerinde bir şubesi de bulunmakta
geziyorum.net
 
Üst Alt