İslamı yobazlardan koruyun, aksi takdirde dünyayı islamdan koruyun.

''islamı yobazlardan koruyun, aksi takdirde dünyayı islamdan koruyun.''
mevlana

Demiş mevlana sizce nedemek istemiş olabilir ..?

R

redyellow

Ziyaretci
"İslamiyeti, menfaatçilerden, takıyyecilerden ve yobazlardan koruyun. Aksi taktirde koruyamazsanız, insanları o islamiyetten koruyun"

Sözün doğrusu bu. O İSLAMİYETTEN diyor...

İyi, en azından mevlanaya atıp tutan olmadı. Bu lafı Mevlana değil de bizlerden birisi yazsaydı vay haline. Fikirleri değil de kişleri tartışıyoruz.

O islamiyetten lafı da işin kıvırması oluyor. O islamiyetten deyince adı farlı bir şey mi olmuş oldu?

Keşke Mevlana yaşasa da şu ülkedeki islamiyet anlayışının ''o islamiyet'' olduğunu anlatsa. Gerçi o zaman da adamı asıp derisini yüzer, sonra da tekmeleyere öldürüp, bunu yapanların islamiyetle alakası yok, gerçek islam bu değil diye oryantal yarışması yaparsınız.

Ne diyeyim eli öpülesi adammış, şu anki durumu bu kadar net ifade edebilecek başka bir söz yok.

Saygılar...

R

redyellow

Ziyaretci
İyi, en azından mevlanaya atıp tutan olmadı. Bu lafı Mevlana değil de bizlerden birisi yazsaydı vay haline. Fikirleri değil de kişleri tartışıyoruz.

O islamiyetten lafı da işin kıvırması oluyor. O islamiyetten deyince adı farlı bir şey mi olmuş oldu?

Keşke Mevlana yaşasa da şu ülkedeki islamiyet anlayışının ''o islamiyet'' olduğunu anlatsa. Gerçi o zaman da adamı asıp derisini yüzer, sonra da tekmeleyere öldürüp, bunu yapanların islamiyetle alakası yok, gerçek islam bu değil diye oryantal yarışması yaparsınız.

Ne diyeyim eli öpülesi adammış, şu anki durumu bu kadar net ifade edebilecek başka bir söz yok.
Saygılar...
kıvırmak size mahsustur arkadaşım rahat olun!

O İSLAMİYET denince tabiki farklı olur, bu kadar mı türkçeden mahrumsunuz?

O islamiyet'den kasıt, menfaatcilerin, takiyyecilerin vs. eline geçmiş, öyle yansıtılmış, yanlış tanıtılmış, yanlış anlatılmış bir islamiyet işaret ediliyor, gerçek islamiyetin o olmadığı belirtiliyor ve yanlış anlatılan, öğretilen islamiyetten sakının diyor.

Mevlana tabiki eli öpülecek adamdır.

" BEN YAŞADIKÇA KUR'AN'IN BENDESİYİM
BEN, HZ. MUHAMMED MUSTAFA'NIN YOLUNUN TOZUYUM
BİRİ BENDEN BUNDAN BAŞKASINI NAKLEDERSE
ONDAN DA ŞİKAYETÇİYİM, O SÖZDEN DE ŞİKAYETÇİYİM, "
Mevlana

Bakın bunu diyen, peygamberin yolunun tozuyum diyen bir adamın eli öpülmez mi?

Yazındaki oryantal, kıvırmak gibi tam olarak size yakışan kelimeleri aynen size iade ediyorum.

Kıvırmak bana, mevlananın bahsini ettiği zihniyette sana ait olsun. Nasıl olsa münafıklığın cezasını biliyorsun. Gerçi münafık olduğun için bu kadar dini eğip büküyorsun ya. Gerçekten de mevlana'nın szin zihniyetinizi çok iyi tarif etmiş

R

redyellow

Ziyaretci
Terbiyesizleşmeden yazamazmısın? adam gibi yazmayı dene.

Kimlerin kulakları çınladı acaba?..:))

Muhteşem bir söz sevgili doğangüneş tam isabet..:))

B

bursali68

Ziyaretci
Kimlerin kulakları çınladı acaba?..:))

Muhteşem bir söz sevgili doğangüneş tam isabet..:))

Merhaba,

Dostum," paçalar da sallanıyor mudur " acaba...:))))

KUBİLAY ' ı linç eden YOBAZ ı da analım mı acep...

Sağlıcakla kalınız...

• Etiketler
    yobazlarla ilgili sözler
  • Üst Alt