islam'a zarar verenler

islama zarar verenler islam olduklarini savunanlar.

Yanlış teşhis.Herkes düşüncesinin doğru olduğunu savunur.Yoksa yeşillik olsun diye düşünce,inanç ideoloji olmaz. Ama şöyle dersek doğru olur: Savundukları düşünceyle bağdaşmaz tavırlar ortaya koyanlar,düşüncelerine zarar verirler! Mesela adam Müslümanım der, İslamın hayat için koyduğu ilkelere aykırı davranır.Komünist ideolojiye inandığını söyler, kapitalist yaşam sürer.Atatürkçüyüm der, Batı emperyalizmine sadakatle hizmet eder...

Atatürkçüyüm der, Batı emperyalizmine sadakatle hizmet eder...

selam ederim;

gerçekten çok doğru tespit, kendi kıyafetinden, kendi müziğinden, yerli ürününden sıkılan, elini ayağını çeken farklı bir anlayışa dönüştü bu mesele. atatürkçülük medeniyet demekse m.akifin yazdığı istiklal marşımızdaki "medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar" neyin nesi?

Hizbullat ifadesi ile "Lübnan Hizbullah'ı kasdediliyorsa gerçekten çok vahim bir yaklaşımdır bu. Seyyid Hasan Nasrallah ve tabiilerinin Lat ile veya bi başka put ile izafe olunmaları iftira ve düşmanlıktan başka bi şey değil.

Suriye Yönetimine düşmanlık yapacam diye böyle garip ve yanlış tutumlara girmek hatalıdır.

Hizbullat ifadesi ile "Lübnan Hizbullah'ı kasdediliyorsa gerçekten çok vahim bir yaklaşımdır bu. Seyyid Hasan Nasrallah ve tabiilerinin Lat ile veya bi başka put ile izafe olunmaları iftira ve düşmanlıktan başka bi şey değil.

Suriye Yönetimine düşmanlık yapacam diye böyle garip ve yanlış tutumlara girmek hatalıdır.

Suriye yönetimine düşmanlık ifadesine katılmıyorum.Allah düşmanlarına düşman olmak Allah taraftarı olmanın gereğidir. Köşeye sıkıştırdıkları rejim aleyhtarlarını kafalarını ezerek, defalarca bıçak saplayarak öldürmeden zevk alan taifeyi ben zaten Allah taraftarı olarak göremiyorum.Mezhep taassubu adına mazlumların kanlarına girmiş olanlar olsa olsa Allah'ın değil, başkalarının taraftarıdırlar. Adı ister Lat olsun, ister başka şey,farketmez!

Kardeşine tecavüz eden imamdan tuhaf savunma;

28 yaşındaki imam A.B ve kardeşi M.B., 21 yaşındaki kız kardeşleri H.B.'ye tecavüz ettikleri iddiasıyla tutuklandı.

devamı: Kardeşine tecavüz eden imamdan tuhaf savunma en son haber

selam ederim;

sevgili dostlarım üstte sizlerle paylaştığım haber ülkemizden. butür haberleri çok sık duyuyoruz diğerlerinden çok bi farkı yok aslında. mevkisi makamı ne olursa olsun insanın nasılda gaflete düştüğünü görüyoruz. konuyu şu bakımdan değerlendirelim istiyorum;

bu imam islama sizce zarar verdimi?

sorumlu, insanları doğru düzgün eğitemeyen adına Din denildimi konudan elini ayağını çeken alimler öğretmenler mi? yani akil insanları mı?

yoksa insanlara maneviyatı veremeyen Kur'an ezberletip okullardan mezun eden okullarmı?

yada din'in manasını anlatıp öğretemeyen ilahiyat mı?

belkide suçlu hepimiziz?

çünkü Din insanlar arasında var olan, sosyal yaşantılarında adalet ve muhakemeyi emreden ilahi hükümlerdir. her insan din'in manasını kendi başına çözmeye çalışabilmelidir. bunu anlamak için fıkıh ilmini bilmeye yada kitapları ezberlemeye gerek yoktur.

eğitimde öğretilen Din tarihi malesefki bir işe yaramamıştır. işin özü insanlara öğretilememiştir. namazla oruçla Hac ile örtü ile dindar olunabileceği fikrini savunanlar birbilseler ne zayıfdır tutundukları dallar. oysa cebrail as öyle öğretmemişti hiçbir peygambere getirdiği ileri insanlık anlayışını.

biz insanlara ne oluyorda teknolojide ilim de bilim de bu kadar yol alıyorken insanlıkta bu kadar geri kalıyoruz? bu sözüm hepimize ateistine deistine yahudisine müslümanına hıristiyanına. hangi din de yada anlayışda insanlıkta geri kalmışlık öğretilmiştir? yahu konfiçyus bile islamiyetten neredeyse bin alıyüz yıl önce yaşamış bir insan hemde peygamber bile değilken kendi aklı mantığı ile insanlık anlayışını idrak edebilmiştir. günümüzden 3bin yıl önce! insanlık ile ilgili pek çok sözü vardır konfiçyusun bensadece bir tanesi üzerinde duracağım fazlasını merak eden buradan okuyabilir. KONFÜÇYÜS KİMDİR HAYATI VE SÖZLERİ

*TANRIM SENDEN BAŞKA HİÇ KİMSESİ OLMAYAN BEN,SENDEN BAŞKA HER ŞEYİ OLAN İNSANLARA ACIRIM!

dostlarım günümüzde biz insanların maşallah herşeyi vardır. bunu şu an 35-40 yaş üzeri olanlar daha iyi anlarlar sanıyorum. yeryüzünde böyle bolluk böyle bereket görülmemiştir. fakat insanlar bu bolluk bereket içersinde öyle mutsuz öyle umutsuz öyle yanlızlardırki. cidden acınacak haldedirler. bunun sebebi insanların ruhlarından uzaklaşmış olmalarıdır. açıkçası bizeöğretilen ruh dediğimiz varlık öyle ağıza alınıp kolayca söylenecek bir söz değildir. ulu Allah'ın kudretini insan üzerine yansıtır. ve insana şah damarından yakın olan nurudur ulu Allah'ın. istediğiniz kadar kalabalık içinde bolluk bereket içinde olun , eğerki ruhunuzdan uzaksanız yanlızsınız demektir.

insanlara Din konusunda öğretilecek en önemli husus kişinin bireysel olarak kendi içine yönelmesidir. Ruh'unu vicdanını dinleyebilmesini öğretmektir. malesef öğretilemedi, malesef din aleminden pek bi düşünür filozof çok uzun yıllardır çıkmadı. çünkü bu tür alimler din meselesinden elini ayağını çekti. çünkü maddenin cazibesi onları bu yoldan alıkoydu. Din hakkında konuşan imamlar hocalar hep kitaplardan ezbere hikayelerle arapça dualarla insanları biryerlere götürmeye çalıştılar. fakat gittikleri yolun sonunda nereye varacağından kendileride habersizdi.

Din meelesinde biat olmaz arkadaşlar. hepimizin muhakemesi idrakı ve anlayışı farklıdır. herkez gücü yettiği kadar anlar okadarını icra eder. ahmedin mehmedin ayşenin idrak ettiği doğrudur, icra ettiği doğrudur diye yola çıkan, o yolda kalır arkadaşlar. çünkü insan anlayamadığı birşeyi icra edemez.

din geçmişten hikayeler anlatıp birkaç arapça dua okuyup ağlanılacak ucuz bir konu değildir. tüm beşeriyeti bağlar. amaç birtakım şekillerle dindar olmak değildir, amaç onu idrak edip icra etmektir.

aradan 1400 yıl geçmesine rağmen hala dualar araştırılıp anlaşılmaya çalışılmaktadır. mesele bukadar basitken içinden çıkılamayacak hale gelmiştir bu din meselesi.

din yaşlanınca insanın aklını vereceği bir mesele değildir. asıl doğruya ihtiyaç insanın genç dinamik yaşındaykendir. kurban ne erken yaşta nede geç yaşta istenir dostlarım, aklınızı ve düşüncenizi doğruya genç yaşta adayın ki çevremize insanlığa faydamız olsun. insanlık yol alsın. ulu Allah'a yakın olmak ona methiyeler dizmek ile olmaz, onu yücelemekle olmaz. ona yakın olmak ancak ince bir düşünce ile başlar yaşam da icra ilede devam eder. adaleti doğruyu icra eden rabbine yakınlaşır. onu düşünmek güzeldir, ama onunla yaşadığını hissetmek güzellikden ötedir.

mehdi ye bildirilen ideoloji işte bu kadar basittir. felaketler olmadan ben bunu yapabileceğimize el ele düzelebileceğimize, yol alabileceğimize hep inandım. ve hala umuyorum.

saygılar sunarım.

Son düzenleme:
Üst Alt