islam'a zarar verenler

Meşaleye şok saldırı

Olimpiyata sayılı günler kala, olimpiyat meşalesi saldırıya uğradı. Müslüman olduğu iddia edilen bir genç, ‘Allahu Ekber’ diye meşaleyi taşıyan Polonyalı atlete saldırdı

devamı; htspor.com
 
selam ederim;

Londra gibi bir şehirde yaşanan bu olay ne kadar olumsuz bir reklamdır islam için. londranın nufüsunun %50 sinden fazlası çeşitli ülkelerden gelen insanlardan oluşuyor. hıristiyanı yahudisi budisti hatta yamyamı bile vardır orda yaşayan, ama neden müslüman saldırıyor sopaylada bir ineğe tapan hintli gidip kimseye sataşmıyor? nedir bu eksik olan anlayış yada eksik öğrenim?

doğrusu bir batılı ülkede doğmuş olsaydım islamiyet hakkında ne düşünürdüm? bu soruyu hep kendime sormuşumdur. elbette ailemden aldığım hıristiyanlık eğitimi veya budist inanışın yanında allahu ekber diyerek insanların üzerine bombalar yağdıran intahar saldırıları yapan, toplumu birbirine yaklaştıran çeşitli aktivitelere sopalar ile allahu ekber diyerek saldırmalar, islam ülkelerinde yakılan eziyet edilen kadınlar, sevap diye katledilen ve tüketilmeden toprağa gömülen hayvanlar, toprağa gömülüp taşlanan insanları düşününce, son seçimim olurdu islam diye düşünüyorum. ve gerçekten müslümanlara taraflı bir yaklaşımım olurdu.

onlara karşı bu olumsuz bakış açısı ile taraflı yaklaşırken, hiç empati kurdunuzmu? halimizden memnunmusunuz? elhamdürillah müslümanım demek sizce yetiyormu? kim ne ile kimi kandırıyor? ulu Allah'ımı yoksa kendinimi insan? KUR'AN okumak yetiyormu? yetmişmi sizce? anlaşılmış mı islamiyet? bu sorulara cevap verecek babayiğit var mı? ama öyle laf olsun diye cevap vermeyecek bütün bu olanları açıklayacak.

oysa gerçekte islamiyet çok ileri bir ilimdir, ama bunu anlayıp idrak edebilen insan sayısı kaçtır? işte bunu islamiyetin içersinde görebilen insan sayısı 2-3 veya en çok 5 kişidir. gördükleri buldukları şey insan sevgisi, hayvan sevgisi çevreye karşı sorumluluk sahibi duyarlı hoşgörülü olabilen kazanmaktadır ulu Allah'ın sevgisini. eğer bu yalansa okuyun peygamberlerin hayatlarını kimi incitmişler? soruyorum kimi? kim demiş çok KUR'AN okuyan cennete gidecek diye? bu anlayış ile nereye vardık biz? resmen yokuşa çıktık, çıkmaz sokaktayız bu ne haldir. islam ne büyük anlam taşır tabiat için, doğa için, insanlar için. ortada bir kişi bile yok bunun farkına varıpda insanları uyandıracak. yoksa cebrail as'ın ne işi vardı israfil as ile geldiler işte yine bizlere ders vermeye. onlarda bu durumdan sıkıldı bunaldı ve diyorlarki "biz size son demiştik artık uyarı yok ceza var".

islama zarar veren neden hep müslümanlar oluyor? müslüman olmanın cennete gitmeye yettiğini duyanlarmı müslümanım diyor merak ediyorum çünkü iyi, doğru, temiz, hoşgörülü, yardım sever ve en önemlisi enbaşta insanları ve çevresini seven tabiat düşkünü olması gerekirken bizler nasılız? ne kadarda uzağız düşünceden, müslümanlık nedir? salavat getirip peygamber seçmekmidir? bir din adamımız yok ülkede imam yok öğretmenler yada çok okuyanlar bilim peşinde, neden bu kadar boş verildi bu ileri insanlık anlayışına? pakistanda mısırda malezyada iranda olanlardan haberiniz varmı? bazı ülkelerde kadınlar yaşlanınca yenisini almak için yakıldıklarını ve erkeklerin ceza almadıklarını biliyormusunuz? tecavüz edilen kadın kirlendi diye katlediliyor biliyormusunuz? nedir bu musülaman erkeklerin kadınlardan istekleri? yahu peygamberimiz demiyormu sizlere emanettir onlar diye? türkiye islam ülkesiymiş diyorlar, yakından uzakdan alakamız yok islamiyet ile, cami yapmayı dindar gençlik yetiştirmeyi sanıyorlarki islamiyet. 80 milyon KUR'AN'ı hatmetse bu anlayış ile asla islam ülkesi olamayız. mesele KUR'AN ezberlemek de değildir. düşünce ve fikir ile islamı çok iyi anlayıp uygulayabilmektir. islam nedir? İNSANLIK İLMİDİR HUMANİZM dir. sevgi saygı hoşgörüdür. ulu Allah'ın gücü yetmiyormu bütün dünyayı bir gecede müslüman yapsın? mesele hazreti insan olabilmeyi bu akıl çağında başarabilmektir.

işte bu yüzden mehdi bayandır. zil çalmıştır, insanlığın ders vakti gelmiştir. gazabı nedir ulu Allah'ın biliyormusunuz? inanın bende bilmiyorum ama işte o gazap yeryüzüne iniyor. cemali bu şiddette merhametli ve sevgi doluyken, celalinden korkmak gerekir, neler olabileceğini tahmin edemiyor insan. ne yapabiliriz el ele tutuşup af dilemekten başka? yoksa sonuçlardan kim haber alacakta kime haber verebilecek?
 
Son düzenleme:
selam ederim;

bu konu ile alakalı SUR'dan bir kaç yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum. idrakınıza ve mantığınıza sığınıyorum.

(24)
ey vefasız insanlar! hu! DUYDUNUZ! bu SES o meram size o dünyaya boru mu? haydi! başka bir ses aramayın! şimdi bu kısa haberimizi “İBRET” ile okuyun! ve bakın bize “mana alemine” göre “islamiyetin” gerçek anlamı nedir? işte budur! iyi işitin! budur! “hümanizmdir!” “o dünyada insaniyet ilmidir!” işte o hümanizmdir! beni duydunuz mu? ama siz ”bizim dinimiz” dediniz ve sıkıca onu tuttunuz ve orada kalakaldınız! O MUHAMMED İLE YENİLENEMEDİNİZ! YALAN MI? eh o iş neye yaradı? bizce o yanlış inanış ayıp! daha doğrusu ne? cehalet! cehalet! o büyük bir cehalettir! haydi! şimdi siz la ilahe illallah deyin! ve düzelin! iliminize gelince o iyi! o iyi! ama o daima “ortak bir akıl” iledir” değil mi? ŞİMDİ SİZE bunu demeli bunu! ”durun utanın durun ve utanın! artık yeter! yeter! ve yeter! uyanın! ve “akılda” ve “anlayışta” ve “inanışta” hemen yenilenin! hemen yenilenin! bakın! bizim bu andımızda kimler elele verdi! ey! bu kuruluma ANANURUN O İNCE FİKİRLERİNE VE İNANIŞINA İTİRAZ ETMEYİN! ona bizim hakkımızda sorular sormayın! zarar! daha ziyade “zarar” görürsünüz orada olanlar o UZUN ZELZELELER O AMANSIZ AMANSIZ felaketler oraya o insana az mıdır? haydi! işin büyümesini beklemeyin! orada içinizde allaha teslim olmanızı bekleyen güçlü ordularımız (RUHLARINIZ) var! haydi! o namazınızı kılın! ve ulu allahımıza! rabbimize gelin! bizim dünyamıza! mutlu dünyanıza bayrama zafere gelin! gecikmeyin! ”ZAMAN AZ” de anlasınlar!
 
selam ederim;

sosyal yaşantılarında o “DOĞRU” ya ait önemli kurallar getirip onlara sıkıca bağlanacakları yerde “herkesin doğrusu kendine” gibi sapıtıcı bir kararda birleşerek her biri için hayırlı ve ”doğru olanı” büyük bir gaflet ile beşeriyetin o kargaşasına terk ettiler ama o “doğru”dan yana ne zaman başları dara düşse bazan birbirlerinden gizli gizli birer birer bazan da guruplar halinde biraraya toplanarak daima bizden yardım istemişlerdir biz onların taleplerini geri çevirdik mi? andolsun ki her seferinde onlara uyanık bir elçi ve içlerini en güzel ve en doğru sözlerle döşediğimiz kitaplar yolladık bu iş onlara kendileri için “en hayırlısını” seçtiğimiz “muhammed”'e kadar sürmüştü doğrusu biz onu onlara “bu size sonuncusudur!” deye ap açık bir söz ile indirmiştik ama yine de elele elele verip de biraraya gelemediler.

Doğrusu ”İNSAN”A bahşedilmiş olan o “AKIL” dan pek haberli sayılmazsınız siz onun ancak pek zayıf bir kısmını kullanırsınız da bu yüzden güçlü bir bölümünün de daima ona aslına dönük durduğunu düşünebilmeniz pek kolay olmaz onların her iki kısmı arasında hoş bir alışveriş vardır biri “menşeini” MUTLAK AKILI Allahını ve onun hikmetlerini ne kadar düşünürse kendi içinde digeri de ona o kadar kol kanat kesilir o daha üstün bir gücün sahibi olan tamamında haddini bilendir siz ne yapmakta ne düşünmekte iseniz and olsun ki o daima rabbine secde eder fakat size “öğütlenmiş” olduğu halde ona karşı büyük bir umursamazlık içinde onu sırf kendi çıkarlarınız için kullanıyor olmanız bir bilseniz sizin için ne büyük gaflettir doğrusu andolsun ki biz onları herkes için kaçınılmaz bir akıbet olan “ölüm” le korkutmamıştık da onlara hep “ayağa kalkma sırası söz sırası ona geldiği vakit siz o günden korkun” demiştik elbette o vakit konuşma sırası onundur ”akıl” onun sesini duyunca hiç şaşırmaz tam tersine harfin ve sözün sırrına erer fakat o zaman da ona ”sen kimsin?” deyecek yüzü bulamaz ki?tam tersine o soruyu öbürü ona sorar ondan bir cevap alamayınca da”vah vah burada sana ancak sabahı olmayacak bir gece vardır” der. and olsun ki biz Allaha yakın melekler cebrail ısrafil mikail ve azrail biz de tam orada ona göbeğinden bağlıyız durum böyle iken siz ”düşünün!” aklınızın o ufacık hücresinde Allahınıza ve bize karşı ne de cüretkarsınız!

Ey asil memurumuz değerli hanım elçimiz elbetteki büyük bir şaşkınlık içerisinde bulunduğunuz bu günleri atlatacaksınız. gerçi ruhunuz büyük bir huzur ve gurur içindedir ama yine de doğrusu siz şimdilik ailece derin bir yalnızlığın içinde bulunursunuz. yaşamış olduklarınızı kime anlatacağınızı onları kimlerle paylaşacağınızı bilemezsiniz. eh daha büyük bir aydınlığa kavuşacağınız günler de gelecektir şimdilik sana öğretildiği gibi okumanı sürdürki, "O" şimdi de buradan bütün insanlara güçlü bir ışıktır bu söz hiç kimseye ona bir itiraz etme hakkı tanımaz çünkü bu önceden o değerli muhammede okuttuklarımızda da size sözünü ettiğimiz insanlara “vaad edilmiş” bir ışıktır. biz onu orada onlara “nur üstüne nur” deye tanıtmıştık ki şüphesiz bu “karanlığın üzerine” indirilmiş bir ışık değildir şayet sana “artık oradan bizim için yeni bir söz inmeyecektir bu konuda bize yukarıdan kesin bir söz inmiştir” deyecek olurlarsa o vakit sen sus da onlara biz cevap verelim;

”ey insanlar size ne deyecektik? yoksa "şimdilik akıllarınıza inandığınıza göre bildiğinizi okuyun dilediğiniz yolda rahatça yürüyün elbet bir gün gelir biz sizi yine uyarırız" deyip de size bir ödün mü verecektik" ?

sen bana sık sık insanlar hakkında "onlar yine inanmazlar deye" o bulanık fikrini beyan edersin . fakat doğrusu bu haber onlara bir öğüt değildir. And olsun ki mehdi ile işittikleri bu SUR onlara vaad edilmiş olan bir emir'dir. ama onlar hala bolluk, bereket ve adalet denince bu vaadin kendilerine yönelik olduğu hayali içindedirler. yoksa oradaki bolluk ve bereket onlara yetmiyormu? bu aç gözlülüklerinden UTANMALILAR! da artık o gözlerini bu yana açmalılar. halbuki biz onlara selamların, duaların şükürlerin ve tövbelerin bolaracağı bir dünyadan söz etmiştik. işinize gelmedimi? Ey insanlar hep hep sizemi? yoksa adalet dediğiniz bu mu?
 
selam ederim;

Ey ananur sen “bismillahirrahmanirrahim” de gir ve de ki ”bu kurulum Ulu Allahın merhameti ve yakın meleklerinin himmeti ve benim gayretim ile dünyaya insanlara mühim bir uyarıdır. (kurduğuna Allah muktedir) Biz burada daha önceki sözlerimizi tekrarladık mı? o vakit sen de onları ALLAHA ve biz meleklerine inandırmak için boş tartışmalara girme yoksa o muhammedin inandıramadıklarını sen mi inandıracaksın? Ey Ananur, sana da ve senin üzerinde duranlara da ve senin önünden gidenlere de ardından gelenlere de selam olsun ki sen bu işte “yalnız” bırakılmış biri değilsin hiç kuşkusuz hepinizin üzerinde de “BİZ” varız
 
selam ederim;
islamiyeti lekeleyen dar anlayışlara örnek içler acısı bir röportaj;

Rejimin tasviyesi ile birlikte her şey gerçekten mübah oldu. El Kaide mensupları Til Ebyad'da saatlik nikah kıyıyorlar. Bir kadını alıp götürmüşler. Sabaha kadar 8 kişi o kadınla ilişkiye girmiş. Her saat nikah kıyıyorlar. Bunu da İslam adı altında yapıyorlar. Bu saatlik nikahlarda da birbirlerini tebrik ediyorlar. Hocalar da fetva veriyor. 'Savaşta bunlar helaldir' diye. Bu kadın bu olaydan sonra intihar etti.
Bir süre sessizlikten sonra devam ediyor. Rakka'daki durumu anlatıyor. Özgür Suriye Ordusu'nun kadınların üst başlarının kapalı olması konusunda uyarı yaptığını söylüyor.
devami; milliyet.com.tr
 
selam ederim;

islam peygamberi diyorki "bir insani öldüren tüm insanlığı öldürmüş demektir, bir insanı yaşatan tüm insanlığı yaşatmış demektir" peki ümmetinden birileri ne yapıyor, okuyalım haberi anlaşılmışmı bu sözü düşünelim;

Yemenin Suudi Arabistan sınırında yer alan ve nüfusunun çoğunu aşiretlerin oluşturduğu Hardh bölgesinde, kendisinden 32 yaş büyük bir adamla evlendirilen 8 yaşındaki kız çocuğu gerdek gecesi öldü

Küçük kızın, cinsel travmaya bağlı iç kanama nedeniyle öldüğü açıklandı.
devamı; milliyet.com.tr
 
selam ederim;
islamiyeti lekeleyen dar anlayışlara örnek içler acısı bir röportaj;
Rejimin tasviyesi ile birlikte her şey gerçekten mübah oldu. El Kaide mensupları Til Ebyad'da saatlik nikah kıyıyorlar. Bir kadını alıp götürmüşler. Sabaha kadar 8 kişi o kadınla ilişkiye girmiş. Her saat nikah kıyıyorlar. Bunu da İslam adı altında yapıyorlar. Bu saatlik nikahlarda da birbirlerini tebrik ediyorlar. Hocalar da fetva veriyor. 'Savaşta bunlar helaldir' diye. Bu kadın bu olaydan sonra intihar etti.
Bir süre sessizlikten sonra devam ediyor. Rakka'daki durumu anlatıyor. Özgür Suriye Ordusu'nun kadınların üst başlarının kapalı olması konusunda uyarı yaptığını söylüyor.
devami;
Sakın bu iş Hizbullat'ın işi olmasın? Onlar mut'a nikahını caiz görürler.İddia edildiği gibi değildir olay.Bir yandan Nusra/el-Kaide şeriatçi bir örgüt olacak, şia'ya muhalif olacak,diğer yandan onların inançlarını taklid edecek.Bu habere herkes güler,.Hatta kargalar bile! Esadın askerlerini ve yandaşı Hizbullatı cici, ona karşı mücadele edenleri tu kakalamak için yapılan basit bir dezenformasyon işi.Oltaya o kadar çok balık takılmış ki,Milliyet mesela!
 
selam ederim;

islam peygamberi diyorki "bir insani öldüren tüm insanlığı öldürmüş demektir, bir insanı yaşatan tüm insanlığı yaşatmış demektir" peki ümmetinden birileri ne yapıyor, okuyalım haberi anlaşılmışmı bu sözü düşünelim;

Yemen’in Suudi Arabistan sınırında yer alan ve nüfusunun çoğunu aşiretlerin oluşturduğu Hardh bölgesinde, kendisinden 32 yaş büyük bir adamla evlendirilen 8 yaşındaki kız çocuğu gerdek gecesi öldü

Küçük kızın, cinsel travmaya bağlı iç kanama nedeniyle öldüğü açıklandı.

bir düzeltme yapalım, yorumda geçen söz, hadis değil,ayeti kerimedir.İkincisi Suudi Amerika bir İslam ülkesi de değildir.Üçüncüsü bu tür sapkınlığı Din de onaylamaz!
 
bir düzeltme yapalım, yorumda geçen söz, hadis değil,ayeti kerimedir.İkincisi Suudi Amerika bir İslam ülkesi de değildir.Üçüncüsü bu tür sapkınlığı Din de onaylamaz!

bende islamı anlayan bir kimsenin butür bir davranışda bulunamayacağına inanıyorum. aynı gün yapılan açıklamada bir başka gazete olayı yalanlıyor ( Yemen Officials Deny 8-Year-Old Girl Died From Sex With 40-Year-Old Husband: Report ) fakat olayı haber yapan dubai menşeli gazete elinde ölen ve cesedi gömülen çocuğun varlığını komşularının şahitliğinde kanıtlayabilecegini idda ediyor. suudi amerika demişsiniz olay sınırda yemende suudi arabistanda yaşanıyor iddaya göre. can sıkıcı bir haber ve doğru olmamasını temenni ederim. mesele sadece islam degil insanlık olarak değerlendirilmeli.
 
Son düzenleme:
Üst Alt