İslama inanmak; inanmayana hakaret, tehdit ve saygısızlıkdır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bakınız DJ Gitarist

Ben kendi dinimi kursam ve benim tanrıma inanmayan herkes hayvanlar gibidir hatta onlardan daha aşağılıktır desem, benim kurduğum dine inanmadığın için yaptığım hakaretin muatabı sen olmaz mısın? Eğer sadece bu yazdığımı bile algılamaya çalışsan tepkinin haklılığını algılarsın.

Bu durumu netleştirmek için gerekli yazıları yazdım istersen yazışmaları bir gözden geçir.

Saygılar...

Bakınız DJ Gitarist

Ben kendi dinimi kursam ve benim tanrıma inanmayan herkes hayvanlar gibidir hatta onlardan daha aşağılıktır desem, benim kurduğum dine inanmadığın için yaptığım hakaretin muatabı sen olmaz mısın? Eğer sadece bu yazdığımı bile algılamaya çalışsan tepkinin haklılığını algılarsın.

Bu durumu netleştirmek için gerekli yazıları yazdım istersen yazışmaları bir gözden geçir.

Saygılar...
sen söylersen saçma olur elbette.Ama Allah söylüyorsa öyledir.
Çünkü insan ruhuyla insandır.İnsani vasıflar,ruhun vasıflarıdır.ruhun nefsin tesirinden kurtulup yücelere ulaşması için kurana uyması şarttır.Kuranla,Allah seni muhatap alıyor,hakiki insan olman için yol yordam öğretiyor.insan olmıcam ben diyorsan,hayvanda olmadığına göre (çünkü onlar günahsız),e bide insanlarıda dinden imandan soğutmak için çaba harcıyorsan,ancak şeytan olabilirsin.:prv:

sizinle şizofrenlik tartışması yapmayacağım efenim.Şizofren arıyorsanız aynaya bakın.(aslında baktınız bile.Rasulullah bir aynadır kim bakarsa kendini görür):prv:
Şunu belirtmedende geçemeyeceğim;dem bu demdir efenim.O zaman ki ebu cehil ve avaneside Rasulullaha "deli" diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştılar.Sanki ona deli deyince,sorumluluktan kurtulacak,ahiret alemine gitmeyeceğiz sandılar.Yarın ahirette görürsünüz efenim kim deli kim akıllı.
keyfince yaşamak isteyenlerin,Allah ve ahiret fikrine kolay kolay inanmak istemeyecekleri aşikar.Ahiret varsa,yaptıklarının hesabı sorulacaksa kendilerine bir çeki düzen vermenin bunlara zor gelmesi veya hasetleri, kibirleri yüzünden ,eskiden beri bu tiplerin geliştirdikleri savunma;Peygamberleri delilik veya sihirbazlıkla suçlamalarıdır..Hz.Nuha da deli dediler,devrinin akıllı geçinenleri;
Kamer 9 ; " Onlardan önce Nuh'un kavmi de yalanladı, hem de kulumuzun yalancı olduğunda ısrar ederek: O, delirdi, dediler. Ve (Nuh, davetten vazgeçmeye) zorlandı. (tufandan sadece hz.Nuh ve inanan bir avuç insan kurtulmuştu sizin teoriye göre bu günkü insanların yarıdan fazlasının lşizofren olması gerekirdi Hz.Nuh şizofrendiyse:Winlk_Tongue:)

musa için,firavun;"Size gönderilen bu elçiniz mutlaka delidir, dedi."Şu’arâ 27
(hz.Musa şizofrendiyse yahudilerin çoğununda şizofren olması lazım.Oysa dünyaya hükmediyorlar)

Zâriyât 52
52. İşte böylece, onlardan öncekilere her hangi bir peygamber geldiğinde hemen: O, bir büyücüdür veya delidir, dediler.

53. Bunu (nesilden nesile) birbirlerine vasiyet mi ettiler? Doğrusu onlar azgın bir topluluktur.

54. Artık onlara aldırma. (Davete uymamalarından dolayı) sen kınanacak değilsin. *

55. Sen yine de öğüt ver. Çünkü öğüt müminlere fayda verir.

Tûr 29
(Mekkî 76) (Resulüm!) Sen öğüt ver. Rabbinin lütfuyla sen ne bir kahinsin, ne de bir deli. Kalem 51
(Mekkî 2) O inkar edenler Zikr'i (Kur'an'ı) işittikleri zaman, neredeyse seni gözleriyle devirivereceklerdi. Hala da (kin ve hasetlerinden:) "Hiç şüphe yok o bir delidir" derler.

son olarak kalem suresi ile kurandan cevap verelim efenim;

1. Nun. Kaleme ve (kalem tutanların) yazdıklarına andolsun ki,

2. Sen -Rabbinin nimeti sayesinde- mecnun değilsin. *

3. Hiç şüphesiz senin için bitip tükenmeyen bir mükafat vardır.

4. Ve sen elbette yüce bir ahlak üzeresin.

5. (Sen de) göreceksin, onlar da görecekler,

6. Hanginizde delilik olduğunu yakında .

7. Doğrusu Rabbin, kendi yolundan sapan kişiyi en iyi bilendir, hidayete erenleri de en iyi bilen O'dur

8. O halde, (hakikati) yalan sayanlara boyun eğme!

9. Onlar isterler ki, sen yumuşak davranasın da onlar da sana yumuşak davransınlar. *

10. Şunların hiçbirine itaat etme :yemin edip duran,aşağılık,

11. (Herkesi) kötüleğen,söz götürüp getiren,

12. Hayra engel olan, mütecaviz ve saldırgan günahkar,

13. Kaba ve kötülükle damgalı,

14. Mal ve oğullar sahibi olmuş diye (böyle yolunu şaşırmış)

15. Ona ayetlerimiz okunduğu zaman o, "Öncekilerin masalları!" der.

16. Biz yakında onun burnuna damga vuracağız (kibirini kırıp rezil edeceğiz).
not; korkmayın efenim biz ortaçağ avrupası gibi şeytan yakmayız.Euzü çekeriz sadece.Yani ondan Allaha sığınırız.Ne yapacağını O bilir.

Son düzenleme:
Sayın Ümmi

Ne diyeyim, Diyorsunuz ki kuranın yazdıklarına inanmak gerekir; kanıt: kuranda yazıyor. Gerçekten de hayatta görülecek en saçma mantıklardan birisi. Kuranda yazan masalları gerçek arkeolojik kanıtlarla destekleseniz tamam ama ilk insan hikayesinden tut da nuhun tufanı denilen hikayeye,zulkarneyn hikayesine, ebabil hikayesine kadar tek bir hikaye bile arkeolojik kanıtlar ile desteklenemez.

Dolayısıyla yukarıda yazdığınız hikayelerinin gerçeklik payı yoktur.

Ayrıca diğer ayetler de 600'lü yıllarda kendini kurtarma çabasıdır. Bu ayetlerden sonra mürid sayısı arttıkça da saldırın öldürün yokedin ayetleri gelmeye başlamıştır.

O yüzden eğer ki inandığın kitabın gerçekliğini burada ispatlamak istersen bilimsel kaynaklarla destekleyiniz. İsterseniz nuhun tufanı hikayesi ile ilgili bilimsel kaynaklar size göstereyim de dünyanın sular altında kalıp kalmadığını öğrenin

sn ebu cehil o zaman Rasulullaha karşı çıkanlar ne dedilerse aynılarını söylüyorsun.Onlarda kuran hakkında( esatirul evvelin)eskilerin masalları demişlerdi."Dem bu demdir derler" ya sayende yaşıyoruz aynılarını.
hakikatin dili semboliktir.o yüzden senin gibi bakanlar kuranı masal kitabı sanır.Sizede diycek bişi yok.Kapasiteniz bu kadar napalım.:prv:

Sayın Ümmi

Yazdığınız cevaplar ile konulara yaklaşma ve insan kalitenizi de gözler önüne seriyorsunuz. Bu tarz yazılar pirim yaptığı için bu yolda ilerliyorsunuz ama bu yazılarınızın kalitesini değil, sizi beğenen kitlenin kalitesizliğini gösteriyor. Gerekli uyarıları adminlerin yapacağını umuyorum.

Ümmi kardeş;

Allah ''kulum beni nasıl bilirse ben öyleyimdir'' buyurmuş.Bilge Enginin Allah tasavvuru zulmeden,haşa küfürbaz,gaddar bir Allah şeklindedir.Öyle bilmek istemiş,öyle bilmiş...bu yüzden Allah'ı kızgın bulacaktır ahirde...

Biz de inşallah gaffar,azim,merhamet edici,kullarını çok affedici Rabbimizle sevineceğiz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt