İslam Öncesi El-İlah (Allah)

Islam öncesi, cahiliye devri mi diyorsunuz, müslümanligin bekcileri putperestiler. Museviler de puta tapanlarin soyundan. Hiristiyanlik ise museviligin elestirisinden dogmus. Yani kimin eli kimin cebinde belli degil.
Gercekler gözlerini kapayinca gercekliklerini yitirmiyorlar.

Kabe putlarin korundugu bir müzedir.

Muhammedin gücü bütün putlari kirmaya yetmedi. Devrimci düsüncelerinden dolayi kovuldugu kabilesine geri döndügünde onlara islamin merkezini hediye etti /harac verdi. Araplar harac alip harac vermeyi pek severler.

Velhasil Bilgenin yazdiklarini azicik deseleseler, altindan elbette putpereslik cikar. Bunda kötü olan bir sey yok, hiristiyanlik da musevilik de hep putlarini kirmakla, kabul etmek arasinda kaldilar.

Her Din kendi dogmasini ondan önceki dinlerin kalintilari ile kurar. Muhammed, Isa ve Musa gibi.
 
belge diye sunduğu şeye bak soytarı bir gerzeğin yazısı.
belgeni yesinler

Sayın Ümmi

Okumaya olan ilgisizliğini ve yazana olan saygısızlığını mükemmel şekilde ifade etmişsin. Yazı içerisinde başka linklerde var. Var olan yazının dayandırıldığı kaynak ve belgeler var. Gerçi çoğunluğu ingilizce ama bu kadar eleştirecek kadar biliyorsan ingilizceyi de biliyorsundur. Ou ondan sonra kişiler ile ilgili yorum yap.

Yazıyı yazan kızıl yaş olarak senden çok daha büyük ve bilgi hazinesi seni binlerce defa katlamaya yeter.
 
linklerinide yesinler efenim.
ben bilgiye bilgi demem Allahı bilmeyince.bilginide yesinler.
ebu cehilde bilgindi gööya.Ama bugün "ebul hakem" adını kimse hatırlamıyor.herkes ona ebu cehil diyor.
 
Sen al-ilaha inanmaya devam et. Belki ileride bir gün hacer ül esvad putuna tapmaya da gidersin. Faiz yer, içki içer baş örtüsünü savunursun.

Sizin islam dediğiniz bu, günde 100 kere al-ilah de, inandığın kitabı okuma, içinde yazanları bilme, içindekiler nasıl yazılmış bilme, tarihi okuma, bilmediklerin ile ahkam kes, bırak ki adam sansınlar.

İnandığın tarihte gayet güzel; İnandığın peygamberin 2 torununu yezid öldürüyor, soyu emeviler olarak tarihteki yerini alıyor, inandığın dini keyfine göre yorumlayıp değiştiriyor ve sen onların yolundan gidiyorsun.

Bildiğin tarih belki hakem mi ne bk sa ona cehil diyor ama görünen tarih senin cehilliğini sergiliyor.

Böyle devam et
 
Her zaman ilettiğim gibi okuyunuz. İmanınızı zayıflatacak diye gerçeklerden kaçmak, aydınlıkta durmak değil; kendini karanlığa hapsetmektir.
Eğer isterseniz size daha fazla bilgi ve belge sunabilirim

Efendim bu uydurma iddia ve ittihamlara 'bilgi ve belge' mi diyorsunuz siz??? Yok 2000 yıl öncelerine dayanıyor afalan bu fitnelerin nesi belge imişmiş!!!! İslam'ın Hz. Adem'den başladığını zaten biz söylüyor ve iman ediyoruz. Ama 'Yok efendim İslamiyetten 2000 yıl öncesine kadar dayanıyordu aslında' diye iddia etmekle nereye varabilirsiniz ki? Allah u Teala'nın Hz. Muhammed(O'na selam olsun) ile mi başladığını iddia ettiğimizi zannettiniz yoksa siz? Fakat bakıyorum da böyle bir zannınız da yok. Bizim böyle düşündüğümüzü iddia ediyorsunuz. Kendi kendinize gelin güvey olmak denir buna açıkçası.. İslam'ın akidesini sulnadırmaya çalışan ne ilk kişisiniz siz ne de son olacaksınız. Çünkü Allah u Teala (Celle Celaluhu) kovulmuş şeytana zaten kıyamete kadar mühlet tanımıştır.
 
Alık-ı Resul
Deyus-u ekber
Abd Merkep
Umumi Ümmi Gülsüm

Sen kendi inancına göre ne yapıyorsun? kimin nereye gideceğine sen mi karar veriyorsun? tanrına şirk mi koşuyorsun? onun yerine mi karar veriyorsun?

2 gr'lık beyinle karşıma geçmiş akıllı mı gözükmeye çalışıyorsun?
Önce neren ile düşüneceğine karar ver sonra gel. Resimdeki maymunu aatar yapmışsın sonra da maymun ile ortak ataya sahip değiliz diyorsun. Ordan gelmemişsin ama senin soyun maymuna doğru gidiyor.

Taşa tapıyorsunuz, putperestsiniz, aksini ispat etsene. her yerde olan şah damarından bile daha yakın bir tanrınız varken gidip bir taşa tapıyorsunuz. Hadi taşa tapmadığını söyle, ispatla.

yok yapamazsın bunun yerine seviyesizlik yapıp karşındakini de aynı seviyeye getirmek için uğraşırsın. Al aynı seviyeye geldim, ne cehennemi, kurabiye canavarı da var mı? süpermen ile yeşil dev de var mı?

Hikayeler eski arap kabilesi hikayeleri, daha ötesi değil.
 
Üst Alt