• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İslam adına faaliyet gösteren Cemaatlerin durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Okunuyor :

• Kullanılan toplam oy
    17

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Günümüzde İslam adına faaliyet gösteren Cemaatlerin durumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
  • İslama zarar veriyorlar.
  • İslama büyük katkı sağlıyorlar.
  • Menfaat odağı haline gelmişler.
  • İslam adına yetersizler.

Guney

Kıdemli
Üye
Bu şıkların hiç birine katılmıyor ve onları kocaman alkışlıyorum muhteşem ilerliyolar ve olaganüstü "faide" leri var...
bakınız AKP...
yaşasın yeşl sermaye...
diyeceğim sonra biri çıkıp "hey sen ne diyorsun" bakem diyecek. yok o yukarıdaki şeyleri ben demedim..
Amerikadan gönderdiğim gözyaşlarım var naçizane size...:))
lütfen kabul buyrun her bir damlası akıyor yeşil yeşil dolar misali avuçlarınıza değil kalbinizde biriktirin bu değerli gözyaşlarımı...
Hürmetler efendim.. saygılar ..kusurumuz var sa sayın sermaye affola..

onuc13

Tecrübeli
Üye
İslami cemaatlerin İslama zararı olmaz, bilakis gereklidir.
İslam adına ortaya çıkan ve islam adına faaliyet gösterdiğini iddia eden sözde bölücü cemaatler birer nifak odağıdır.

B

bursali68

Ziyaretci
İslami cemaatlerin İslama zararı olmaz, bilakis gereklidir.
İslam adına ortaya çıkan ve islam adına faaliyet gösterdiğini iddia eden sözde bölücü cemaatler birer nifak odağıdır.
Merhaba,

Sn.onuc13,galiba sıkıntı zaten şurada " hiç kimse/hiçbir cemaat/hiçbir mezhep/hiçbir mezhep...Yoğurdum Ekşi demiyor " .

O zaman da bu tür konular sürekli irdeleniyor/eleştiriliyor ve de irdelenmeye/eleştirilmeye de devam edecektir.Çünkü insanların detayları görebilmeleri mümkün değildir " pembe düşler " sunulurken.

Böyle de olunca genel anlamda " cemattler,İslam dinine zarar veriyor " denilebilir.Sonuçda hemen hemen hepsi bir şeylerin peşinde,kulu düşünen Allah'tan başka var mı?.

Sağlıcakla kalınız.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bu gibi faaliyetlerin getirisi,
İki koldan birbirini yok etmek için çalışan insanların,
aynı tarafta olsalar dahi 4,6,8 koldan biribirni yok etme girişimleridir.

Tabi bir de dinini beğenmeyenlerin reformist hareketidir.

onuc13

Tecrübeli
Üye
Merhaba,

Sn.onuc13,galiba sıkıntı zaten şurada " hiç kimse/hiçbir cemaat/hiçbir mezhep/hiçbir mezhep...Yoğurdum Ekşi demiyor " .

O zaman da bu tür konular sürekli irdeleniyor/eleştiriliyor ve de irdelenmeye/eleştirilmeye de devam edecektir.Çünkü insanların detayları görebilmeleri mümkün değildir " pembe düşler " sunulurken.

Böyle de olunca genel anlamda " cemattler,İslam dinine zarar veriyor " denilebilir.Sonuçda hemen hemen hepsi bir şeylerin peşinde,kulu düşünen Allah'tan başka var mı?.

Sağlıcakla kalınız.
Amacı PARA ve ÇOK PARA olan zihniyetlerin zararından ve çok zararından bahsetmemiz mümkün...
Ancak bütün cemaatları para dolu vagonların arkasına düğümlemekte pek akıllıca görünmüyor.
Amaçları araçlarla yer değiştirmediğimiz sürece sıkıntı yoktur.

Fulden_cakmak

Acemi
Üye
zarar verıyorlar yukarıda yazan arkadas cok gusel dıle getırmıs yeterlı olmadıkları ıcın ve aayrıca benım dusuncem cıkar ve menfaalerını on planda tuttukları ıcın sacma sapan tutumlar sergılemektedirler

cumleci

Amatör
Üye
Soru ve şıklar tuhaf geldiği için hiç birini işaretlemedim. Cemaatler islam ekseninde çalışır zaten. ''İslama zarar veriyorlar.'' Bu nasıl olabilir ? Hangi kudret buna kadir ? Kişi sadece kendine katkı sağlar kendine zarar verir. Cehenneme giden varsa bilir çok soğuktur :) Çünkü kişi yakıtını kendi taşır hadisle sabittir. Şüphesi olan varsa önce kendinden şüphe etsin. Ayrıca ''İslam sana uymaz sen islama uyarsın'' Sen islama uyunca da katkı sana olur uymazsan da senden bi şeyler eksilir. İslamı koruyan ne büyük emanetçi...

RABİA

Bağımlı
Üye
Soru ve şıklar tuhaf geldiği için hiç birini işaretlemedim. Cemaatler islam ekseninde çalışır zaten. ''İslama zarar veriyorlar.'' Bu nasıl olabilir ? Hangi kudret buna kadir ? Kişi sadece kendine katkı sağlar kendine zarar verir. Cehenneme giden varsa bilir çok soğuktur :) Çünkü kişi yakıtını kendi taşır hadisle sabittir. Şüphesi olan varsa önce kendinden şüphe etsin. Ayrıca ''İslam sana uymaz sen islama uyarsın'' Sen islama uyunca da katkı sana olur uymazsan da senden bi şeyler eksilir. İslamı koruyan ne büyük emanetçi...
Allah razı olsun,yerinde cevabınız için...

Üst Alt