İş Sanata tek kişilik dev orkestra geliyor!

Sıradışı bir müzisyen, kendine hayran bıraktıran bir ses virtüözü... Bobby McFerrin, muhteşem solo bir konser için geliyor şehrimize!

Grammy ödüllerini silmiş, süpürmüş bir isim var karşımızda. Hani hüzünlenip kafamızın öne düştüğü anlarda, Dont Worry Be Happy şarkısıyla yüzümüzde gülücükler açtıran o adam! Dört oktavlık harikulade sesi, sanki sadece şarkı söylemek için değil de doğanın tüm seslerini çıkarması için bahşedilmiş kendisine. Emprovizasyon yeteneği ile her türlü müzik tarzını söyleyebileceğine bahse girenler az değil! Hani Türk Sanat Müziğini bile biraz dinledikten sonra birkaç denemede rahatlıkla söyleyecek kadar eşine az rastlanır bir yeteneğe sahip. Hele hele o Ave Maria performansı yok mu, dillere destan doğrusu. Tek bir şarkıyı sürekli geçişlerle cazdan popa, klasikten R&Bye çeviriyor olması, onun gerçekten de bu dünyadan olmadığı hissiyatını veriyor insana.

Beatles şarkılarına getirdiği benzersiz yorumlar, çellist Yo-Yo Madan piyanist Chick Corea ve aktör Robin Williamsa uzanan sanatçılarla yaptığı çalışmalar, Viyana Filarmoniyi yönetişi ve hatta bazı bölümlerinde Susam Sokağındaki Muppet Showa katılımı McFerrinın sıra dışı müzik kariyerini kabaca özetliyor. Bu harikulade ses cambazını eşine az rastlanır solo konserinde canlı dinleme şansını sakın kaçırmayın! Bu arada, verdiği heyecandan söylemeyi unutmuş olacağız ki; konser 28 Mart tarihinde İş Sanatta!

 
Üst Alt