• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Irkçılık Bu Kadarmı Güzel Eleştirilir

Okunuyor :
Irkçılık Bu Kadarmı Güzel Eleştirilir

sis_labirenti

Tecrübeli
Üye
Sevgili laik insan,
Doğarım müslümanım
çocukken müslümanım
okulda ,şte her yerde müslümanım,
ölürken insALLAH gine müslümanım,


ve sen laik insan
doğarsın laiksin
okulda laiksin
işte kamusal alanda ve her yerde laiksin
ölünce camide
musalla taşında müslümansın:prv:
Sayın Çerkeş eklenen çok değerli bir şiiri bu şekilde asimile etmeniz cidden üzüntü verici. Bu anlamda sizi esefle kınıyorum. Kaldı ki karalamanız mantıksal pek çok hatayı da bünyesinde barındırıyor. Özellikle "Doğarım müslümanım" kısmı son derece yanlış ve hatalı. Bununla birlikte laiklik din ile devlet işlerini birbirinden ayırmaktır dinsizlik değildir. Bu anlamda laiklik eksenli dogmanız deizm veya ateizm olmalıdır. Bununla birlikte yukarıdaki güzelim şiir evrensel bir tema işlemektedir. Sizse o güzelim şiiri düşüncesizce daraltmışsınız. Bu anlamda emeğe bir haksızlık var.
 

suur_r

Amatör
Üye
laikliğin öğretmeni değiliz sayın çerkes18..
bir forum sitesinde kelimeleri yan yana dizebilen bir kişi olarak işin o kısmınıda siz okuyup , öğrenip araştırın...
bu ülkede kimse kimsenin başını zorla açmıyor, üniversitede türban özgürlüğü konusuna bu sitede daha önce çokça cevaplar yazıldı gidipte onlara bakarsanız sizin için faydalı olur kanaatindeyim.
bu ülkede camiiye gidene, başını kapatana, ibadet edene kimse müdahale etmiyor, edemezde zaten.. laikliği içine sindirmiş ve bundan vazgeçmeyecek bir şahsiyet olarak, böyle birşeye müsamaha bile gösteremem. derdiniz bu sorun üzerinden anayasaya müdahale etmek ise orada durup, biraz düşüneceksiniz..
 
Üst Alt