iPhone Kullanım İpuçları , Resimli Anlatım,iPhone iPuçları,iPhone Kullanma Kılavuzu,İpuçları - iPhone

iPhone her ne kadar kullanımı zor gibi gözüksede aslında çocuk oyuncağı kadar kolay bir cihaz. Siz okuyucalarımıza tecrübelerimizi ve bildiklerimizi bu yazı ile anlatmayı düşündük. Bu yazıyı okuduktan sonra bilmediğiniz birçok özellik olduğunu keşfedecekseniz. İlk olarak iPhone cihazımızın donanımsalı özelliklerine bir göz atıyoruz.

iphone-kullanım-ipucu.jpg

Donanımsal özellikleri tanıdıktan sonra iPhone ‘u ilk aldığımızda karşılaştığımız sorun olan SIM karttaki kişileri ve numaraları iPhone’ umuza aktarma ile ilgili bilgi vermek istiyorum.

iphone-kullanım-klavuzuu.jpg

iphone-sim-rehberi-kopyalama.jpg

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi SIM kartınızdaki numaraları iPhone’a aktarmak için SIM kartı iPhone’a taktıktan sonra Ayarlar>Mail, Kişiler, Takvimler sekmesine girip SIM ‘deki Kişileri Aktar seçeneğini kullanarak aktarma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Ayrıca Telefon rehberinizdeki kişilerin Ad, Soyad şeklinde gözükmesini veya tam tersini gene aynı menünün hemen üstündeki Sıralama ve Görüntüleme bölümünden istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

iPhone Kilitli (Uyku) modda iken gelen çağrıyı reddetmek istiyorsanız cihazın en üstündeki uyut/uyandır (Power) tuşuna ard arda 2 kere hızlıca basmanız gerekiyor. Eğer 1 kere basarsanız sessiz moda geçer.

Screenshot (Ekran Görüntüsü) alma : iPhone ‘un bir diğer kullanışlı ve bilinmeyen yöntemi Ekran görüntüsü almadır. Ekran görüntüsü almak için tek yapmanız gereken Ana Ekran (Home) ve Uyut/uyandır (Power) düğmesine aynı anda basmaktır. Ekran görüntüsü almak gördüğünüz gibi çocuk oyuncağı.

iphoneturkey.net
 
  • Etiketler
    iphone ipuçları iphone kullanım ipuçları iphone kullanma kılavuzu resimli anlatım
  • Üst Alt