• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

iphone 5 püf noktaları

Okunuyor :
iphone 5 püf noktaları

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Oraya Quick Route ile ulaşın.
Harita uygulaması bir yere iğne eklediğinde, bu yerle ilgili sokak sokak yön tariflerine neredeyse anında ulaşırsınız. Bunun için yer adının yanındaki Quick Route düğmesine dokunmanız yeter.

Flyover ile yakından görün.
Harita uygulamasında 3B düğmesine basarak Flyover görünümüne geçin. Artık önemli yerlerin çevresinde yakınlaştırma, çevirme ve döndürme hareketleri yaparak şehirleri havadan keşfedebilirsiniz.

İki parmağınızla eğin ve döndürün.
Bir haritaya bakarken, görünümü eğmek veya döndürmek için iki parmağınızı kullanın. Harita uygulaması, sokakların ve yerlerin adlarını ait oldukları yerde tutar. Böylece her şey kolayca okunur ve kaybolmazsınız.

Tek bir dokunuşla kuzeye yönelin.
Haritayı birkaç kez döndürdüğünüzde, yön duygunuzu kaybetme ihtimaliniz vardır. Ama bunu kolayca tekrar kazanabilirsiniz. Yalnızca sağ üst köşede yer alan pusula simgesine dokunun.

Hızla fotoğraf çekin.
Kamera simgesi her zaman kilit ekranınızdadır. Kamera uygulamasını açmak için yukarı kaydırmanız yeter.

Panorama modunda yönü değiştirin.
Panorama modunda, soldan sağa veya sağdan sola kolayca çekim yapabilirsiniz. Yön değiştirmek için yalnızca o yöndeki oka dokunun.

Bir kaydırma hareketiyle gelen kutunuzu yenileyin.
Önemli bir e-posta mı bekliyorsunuz? Aşağıya doğru yapacağınız hızlı bir kaydırma hareketiyle posta kutularınızı anında yenileyin.

Web sitelerini tam ekran görüntüleyin.
Gerçekten tüm resmi görmek istediğinizde, iPhone'unuzu yatay konuma getirin ve web sayfalarını dikkatinizi dağıtacak hiçbir şey olmadan görüntülemek için tam ekran simgesine dokunun.

Klavyenizi özelleştirin.
Her bir kelime için kısayollar dahil olmak üzere, kendi kişisel sözlüğünüzü oluşturun. Böylece klavyeniz yalnızca otomatik düzeltme yapmakla kalmaz, aynı zamanda siz yazdıkça tam olarak ne söylemek istediğinizi de bilir. Ayarlar'da, Genel > Klavye > Yeni Kısayol Ekle seçeneklerine dokunun. Buradan yeni ifadeler ekleyebilir ve bu ifadelere kısayol atayabilirsiniz.

Hızla etkinlik oluşturun.
Bir etkinlik oluşturmak için takvim üzerinde herhangi bir yere dokunun. Programınızı değiştirmek için yalnızca etkinlikleri bir yerlere sürüklemeniz yeter. Günlük veya aylık görünüm ya da liste görünümü için dokunun. Tüm haftayı görmek isterseniz, yatay görünüme geçin.

İnternet'ten resim kaydedin.
Film Rulonuza kaydetmek için Safari'de bir resme dokunun ve basılı tutun veya bir MMS'e ya da e-postaya yapıştırmak için kopyalayın.

Kayıp iPhone'unuzun yerini bulun.
iPhone'unuzu kaybettiyseniz, Find My iPhone özelliği telefonunuzun yerini bulmanınza yardımcı olabilir. Ayarlar > iCloud'a gidin ve Find My iPhone özelliğini etkinleştirin.

Metinlerinize biraz karakter katın.
Emoji özelliği etkinleştirilmiş klavyenizden tüm gülen yüzlere, hayvanlara ve şekillere erişin. Tek yapmanız gereken Ayarlar > Genel > Klavye seçeneğine gitmek ve Uluslararası Klavyeler'e dokunmak. Buradan yeni bir klavye ekleyin ve Emoji'yi seçin. Artık yazı yazarken dünya düğmesine basarak ruh halinize uyan emoji'yi seçebilirsiniz.

Bir yeri işaretleyin.
Harita uygulamasında bir adresi bulmak, yön tarifi almak veya buluşacağınız arkadaşlarınızla paylaşmak amacıyla haritanın üzerinde herhangi bir yeri işaretlemek için o yere dokunun ve basılı tutun.

Web ikonları oluşturun.
Ana Sayfa ekranınıza bir web sitesi eklemek için Safari'den siteye gidin ve Safari penceresinin en altında bulunan Paylaş düğmesine dokunun. Ardından Ana Sayfaya Ekle'ye dokunun.

Kamerayı odaklamak için hafifçe dokunun.
Video veya fotoğraf çekerken, ekranda odaklanmak istediğiniz yere dokunun. iPhone, ayrıca, pozlamayı ve beyaz dengesini de otomatik olarak ayarlar.
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Cihazınızı şarj ederken uçak modunu açarsanız 2 kat daha hızlı şarj olur.

iPhone'da adres bulmanın en kolay yolu Foursquare'dir.
Gireceğiniz yerin adını yazacaksınız, çıkan sonuçtan haritaya basacaksınız, daha sonra foursquare içinde açılan haritada sağ üstteki "Yönlendirmeler"e basacaksınız. Böylece Apple Maps direk olarak açılıp sizi gideceğiniz yere götürüyor! Çok kolay!

Çocuklar cihazınızla oynarken Genel Ayarlar'daki Erişilebilirlik menusunden Güdümlü Erişim'i aktifleştirin...
Çocuklar iPad ya da iPhone ile oynarken yanlışlıkla başka uygulamaları açmasın, yanlış şeyleri silmesin diye sadece tek bir uygulamayı aktifleştirip o uygulamanın içinde de hangi tuşlara basabileceğini seçmenizi sağlayan bu özellik çocuk sahipleri için vazgeçilmez..

Telefonunuzun kilidini açmadan kamerayı çalıştırın!
Kilidi açmak için kaydırın ekranında, sağ alttaki kamera ikonunu yukarı doğru kaydırırsanız telefon kilidini açmadan kamerayı kullanmaya başlayabilirsiniz

Pusula uygulamasının içinde gizli bir Seviye Ölçer var!
Pusula uygulaması açıkken ekranı sağdan sola kaydırırsanız seviye ölçer uygulamasını açabilirsiniz. Yüzeylerin düzlüğünü ölçmekte kullanmak için ideal!

Herhangi bir uygulamada en tepeye bir kere basarsanız, ekran otomatikman en üste scroll eder!
Twitter'da, facebook'da ya da mail uygulamasında çok aşağılara indiyseniz, tepeye ufak bir tıklama sizi eeen üste götürür

Gece daha rahat kullanım için renkleri ters çevirin!
Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik -> Renkleri Ters Çevir

Yazı yazarken Space tuşuna 2 kere basarsanız otomatik olarak cümlenin sonuna nokta koyar ve yeni cümleye geçmek için bir boşluk bırakır.

Üstte çıkan bilgilendirmeleri sola doğru kaydırarak silebilirsiniz
 
Üst Alt