İnternette ünlü olmanın püf noktaları

Popüler kültürün babası olan Andy Warhol 'bir gün herkes 10 dakikalığına ünlü olacak' sözünü söylediği zaman çoğu insan bu olayın gerçek olabileceğini düşünememişti. O zaman yavaş yavaş artmaya başlayan halkla röportajlar ve televizyon şovlarında yapılanlar sayesinde insanların ünlü olacağı düşünülüyordu.

Sıradan Bir Kullanıcının Ötesi Olun

Bugün ise internet sayesinde her insan ünlü olup birkaç gün içerisinde kendini tüm kitlelere duyurabiliyor. Günümüzde sosyal ağlar ve haber siteleri sayesinde herkes tarafından tanınan birisi olmanız mümkün. Ancak bunu yapmak için stratejinizi seçmeniz gerekli. Sadece şirketler internet üzerinden saygınlık ve başarı kazanmıyor.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net internetten ünlü olmanın rehberini hazırladı.

Kullanıcı Adı Seçimi

Kullanıcı adı ya da yaygın bilinen adıyla nickname'in düzgün seçimi sizin için en düzgün adımlardan biri. Bundan sonra kullanıcı adınız sanal dünyada kullanacağız yüzünüz, itibarınız için ilk izlenim ve insanlara göstereceğiniz kimliğiniz olacak. Eğer bu tanımlar sizin için abartı geliyorsa internette ünlü olan kişilerin nick'lerine bir göz atın.

Örneğin fatal1ty adlı kullanıcıyı ele alalım. Bu adam dünyanın en başarılı oyuncularından biri olarak tanınıyor ve markalaşmış ismiyle ürünler bile satabiliyor. Fatal1ty'i nicki hem özgün hem de tüm acımasız oyuncuların sahip olabileceği özelliklere sahip. Doğru yerde kullanılan sayı sayesinde bu kişi kendine özelleştirmeyi becerdi.

Kullanıcı adınız sizin zevklerinize hitap etmeli, özel olmalı ve en önemlisi ise akılda kalmalı. Popüler film ve kitaplarda kullanılan ve hemen herkesin seçtiği nick'ler yerine biraz daha derin edebiyat ya da sinema kültürü gerektiren kullanıcı adlarına yönelin. En önemlisi ise herkesin anlamını soracağı ilgi çekici bir ad seçmeye dikkat edin.

İnternet üzerinden ünlü olup büyük kitlelere hitap etmek istiyor musunuz?
 
Üst Alt