İnternette Bir Günde Neler Oluyor?

Her gün elimizin altında olan internette 1 günde dünya çapında neler olduğunu merak ediyor musunuz? İşte birbirinden ilginç bir günlük internet istatistikleri.

İnternet hem günlük, hem sosyal, hem de eğlence hayatımızın bir parçası. Her gün ister istemez saatlerimizi geçirdiğimiz internette 1 günde dünya çapında neler olduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte yapılan son araştırmanın sonuçları.

Bir günde tüketilen toplam internet trafiği 168 milyon DVD'yi doldurmaya yetiyor. 24 saat içerisinde 294 milyar adet e-mail gönderiliyor. Bu kadar e-mail'in sadece ABD'deki dağıtılımı yapılmaya çalışılsa yaklaşık olarak 2 yıl sürerdi.

Her gün 2 milyon adet yeni blog yazısı internetteki yerini alıyor. Bu da önümüzdeki 770 yıl boyunca Time dergisinin içeriğini oluşturmaya yeterli bir sayı.

Konu internet olunca sosyal medyayı da unutmak olmaz. 1 günde Facebook'a giren farklı kişi sayısı 172 milyonken bu sayı Twitter'da sadece 40 milyon. LinkedIn'i günde 22 milyon farklı kullanıcı ziyaret ederken bu sayı Google+'da 20 milyon, Pinterest'te ise 17 milyonda kalıyor. İnternet kullanıcılarının günlük toplam Facebook'ta harcadıkları süre ise 4.7 milyar dakika.

Toplam 532 milyon durum güncellemesinin yapıldığı sosyal medyanın en popüler sitesi olan Facebook'a bir gün içerisinde 250 milyon civarında fotoğraf yükleniyor. Bu fotoğrafların basılması durumunda yüksekliği Eyfel Kulesi'ne yakın olurdu.

Bir gün içerisinde YouTube'a 864 bin saatlik video yüklenirken internet kullanıcıları günlük ortalama 14.6 dakikayı porno içerik izleyerek geçiriyor. Bir gün içerisinde Pandora'dan dinlenen müzik süresi ise 18.7 milyon saat.

MBAonline'ın yaptığı araştırmaya göre her gün 1288 yeni uygulama indirilmek için yerini alırken bir günde toplam 35 milyon adet uygulama indiriliyor. Bakalım önümüzdeki sene de benzer bir araştırma yapılması durumunda aradaki artış ne kadar olacak.

Sizce önümüzdeki yıl bu rakamlar nasıl değişecek?
shiftdelete.net
 
  • Etiketler
    sosyal medya
  • Üst Alt