• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İnternetin Geleceği!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
İnternetin Geleceği!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Beyin Dalgalarıyla İletişim Başarıldı

Telepati Değil; İnternetin Geleceği!

Düşünce okumak yakında gerçek olacak. Ama telepatiyle değil; internetle... İngiliz bilim insanları, birbirinden uzak iki insanın beyin dalgalarını internetten taşıyarak birbiriyle iletişim kurmasını sağladı.

Deneyde kullanılan sistemde, beyindeki elektrik sinyallerinin çözümlenerek mesaj halinde alıcıya gönderilmesi gerçekleşti.

Araştırmada insan beynindeki elektrik sinyallerini alan elektrotlar ve özel yazılım yüklü bilgisayarlar kullanıldı. İlk denekten sırayla sol ve sağ elini kaldırdığını düşünmesi istendi. Ama kişi elini gerçekten kaldırmadı.

Bu başlangıç deneyinin, konuşamayan ve hatta gözlerini bile kıpırdatamayan engelli insanlara çare olacağı düşünülüyor.

Deney için geliştirilen cihaz, birinci denek sol elini düşününce 0, sağ elini düşününce 1 yazdı. Bu bilgiler internetten, kilometrelerce uzaktaki ikinci deneğin bilgisayarına gönderildi. Bu kişinin bilgisayarındaki uyarı ışığı 0 geldiğinde bir kez, 1 geldiğinde iki kez yanmaya programlıydı. Uzmanlar şimdi ikinci kişiye bu bilgilerin ne anlama geldiğini göndermeye çalışacak.

Southampton Üniversitesinde bir grup bilim insani tarafından gerçekleştirilen deneyin yöneticisi Prof. Christopher James, Bu telepati değil, internete alternatif olabilecek bir gelişme. Biz şimdilik iki kişinin beynini birleştirmeyi başardık dedi.
.indigodergisi.com
 
Üst Alt