İnternet üzerinden fatiha...

Ankara'da açılan bir şirket, mezar ziyareti ve bakımı için zamanı olmayanlara sanal dünya aracılığıyla çok ilginç hizmetler sunuyor. İnternet sayesinde mezar bakımı yaptırabiliyor, mezarı ziyaret edip, dua okutabiliyorsunuz.

Ankara'da yaşayan İçler Çoruh isimli iş adamı, geçtiğimiz yıl ağabeyini kaybettikten sonra mezar hizmetleri sektörüne adım attı. "kabirhizmet.com" isimli bir site kuran Çoruh, Türkiye'de ilk kez sanal mezar ziyaretini hayata geçirdi. Şirket, vatandaşlara çok cazip fiyatlara ilginç mezar hizmetleri veriyor. Aralarında peyzaj mimarı ve bahçıvanların da bulunduğu özel bir ekip kuran şirket, mezar bakımı konusunda 5 ayrı seçenek sunuyor. Uygun bir seçeneği tercih ettikten sonra kişiye özel kullanıcı adı ve şifre ile siteye girip, dünyanın neresinde olursanız olun fotoğraşarın bulunduğu mezarı görüp, mezarda yapılan çalışmaları inceleyebiliyorsunuz.

ÜCRET 230 YTL
Site üyeleri isterlerse internet sitesinde özel sayfa da açtırabiliyorlar. Burada ölen kişinin özgeçmişine, anılarına ve fotoğraflarına yer verilebiliyor. Site üyelerine bol dua seçenekleri de sunuluyor. İstediğiniz bir duayı seçip ölen yakınınız için okutabiliyorsunuz. Talep edildiği taktirde özel otomobille evlerinden alınan site üyeleri, şirketin temin ettiği imamlarla mezarı ziyaret edip, Kuran-ı Kerim okutabiliyor. Tüm bu hizmetler için 100 ile 230 YTL arasında ücret alınıyor.

İnternet ortamında da olsa insanlara kabir ziyareti imkanı sundukları için mutlu oldukları ifade eden Çoruh, "İnsanlar Ankara dışında herhangi bir ilde veya yurtdı şında olabiliyor. Mezarda yaptığımız işlemleri fotoğrafını çekip sitemize koyuyoruz. Müşteriye bir kullanı cı adı ve şifre veriyoruz. Siteye giren mezarın son halini görüyor, bunun dışında ölen yakınıyla ilgili resimler, bilgiler yerleştirebiliyor. İsteyenler dua linklerine tıklayıp istediğ i duanın okunmasını sağlıyor.
Bugün

Eyyy teknoloji sen nelere kadirsin..:)
 
Üst Alt