İnternet üzerinden dosya şifreleme

Coudfogger: Dropbox, Google Drive ve SkyDrive gibi online dosya depolarının bir hayli revaçta olduğu günümüzde, şüphesiz en büyük problem, dosyalarımızı upload ederken savunmasız kalmalarıdır.

Coudfogger Kullandığı AES-256 şifreleme sistemi sayesinde dosyalarımız internet üzerine geçiş yaparken kendilerini tamamen koruma altına alabiliyor.

Cloudfogger sitesi üzerinden açacağımız bir hesap ile vereceğimiz elektronik posta adresimiz, artık her türlü şifreleme ve de şifre işlemini rahatça yapabilmemize olanak tanıyor
 
HTTPS Everywhere: Firefox ve Chrome için geliştirilen bu eklenti sayesinde, girdiğimiz tüm sayfalar otomatik olarak tarafımızdan şifrelenmiş olur. Sıkça kullanılan Facebook ve Google gibi programlar da dahil olmak üzere hafızasında birçok siteyi barındıran program, ancak kullanıcı tarafından düzenli olarak yapılan değişikliklerle bu şifrelemeye bir son verebilir

Steganos LockNote: Bilgisayarımıza bir şifre ya da telefon numarası yazmak hepimizin sıkça yaptığımız bir işlem, fakat bu işlemi yaparken güvenliği de unutmamak gerekiyor. Herhangi özel bir kurulum istemeyen bu program sayesinde, normalde girdiğimiz özel bilgilerimiz kendiliğinden şifreleniyor.
 
Üst Alt