insanların en çok korkutan 10 şey;

selam ederim;

milliyet internet gazetesinde okuduğum insanların en çok korktuğu 10 şey ilgimi çekti. insan nelerden korkuyor çok tuhaf geldi bana. sanki bir karikatür dergisinin şaka olsun diye yaptığı bir anket gibi. ne kadar gerçek dışı ve şekilci korkularımız var. elbette korkabilir insan bu doğamızda vardır, ama bu korkuların başlığı "insanların en çok korktuğu 10 şey" olursa biraz düşünmek lazım neler olabilir. olduğu gibi aktarıyorum;

başlık; "insanların en çok korktuğu 10 şey"

Sizin de hayat tarzınızı değiştirecek kadar büyük korkularınız var mı? İşte en yaygın 10 fobi.

"dişçi-köpek-uçak-gök gürültüsü-karanlık-yükselik-diğer insanlar-korkutucu alanlar-örümcek-yılan"

İnsanları en çok korkutan 10 şey - Milliyet.com.tr
 
Son düzenleme:
selam ederim;

insanların hayatlarını değiştirecek korkulara sahip olmaları kötü bir şey değildir. olumlu yönleride vardır. korkulan ile karşı karşıya kalmamak için önlem alır insan. yüksekten korkan yükseğe çıkmaz. köpektenkorkan sokakta yanlız yürümez, şimşekten korkan evden çıkmaz, insanlardan çekinen insan içine girmez. peki ölmemek için alınacak önlem varmı? malesef bırakın düşünmeyi akıllara bile gelmiyor ölüm, hak yemek, ulu Allah'ın huzuruna çıkarken yanımızdaki torbamıza bu hayatta neler doldurduğumuz. akıllara şu soruyu getiriyor, insanlık artık "ulu Allahdan korkmuyor mu?" yoksa bir gaflet içinde düşüncesizlik içindemi yaşıyor hayatını? yılandan örümcekten korkan insan sadece üzerinde bir kefen ile mezara gireceğini hiç düşünmüyor mu? ?

bugüne kadar ölmemiş birisi mi olmuş, ona güvenip milyarda birde olsa ben ölmeyebilirim diyor? öleceğiz işte lamı cimi yok herkez hesap verecek. herkez burada yaptığını ettiğini izleyecek orada. burada konuştuklarını duyacak orada. yüzleşecek kendisi ile. bizim bu alemde ne var ise orada alası var. biz izliyoruz ya mobese kameraları ile koca şehirleri insanları. kaydediyoruz herşeyi. bunu bize veren ulu Allah bunu yapabilecek güce elbette sahiptir. ben gerçekten anlamıyorum bu ne uyku dostlarım. insanda kış uykusuda yokki diyelim biraz fazla uyumuşuz. uyuyan uyanıyor sabahına. nereye gidiyoruz arkadaşlar? hepimiz bu gemideyiz, çocuklarımız nereye gidiyor? onlar bizden sonra hangi sabaha uyanacaklar?
 
Üst Alt