İnsanlara Güven olmaz

Birçoğumuz, insanlara güven olmaz ifadesini duymuş veya kullanmıştır. Peki bu ifadede yer alan `insanın` kim olduğunu düşünüyorsunuz?

insanlara güven olmaz

Kapitalizmi ne kadar da güzel özetlemiş !
Gerçekten öyle, bu sistem insanları o kadar insanlıktan çıkarıyor ki, kimseye güven kalmıyor..

İ

İNCİ

Ziyaretci
Allaha güven,gerisini merak etme sen.:prv:

Ağaca dayanma kurur, İnsana dayanma ölür, diye boşuna dememiş atalarımız.

Birçoğumuz, insanlara güven olmaz ifadesini duymuş veya kullanmıştır. Peki bu ifadede yer alan `insanın` kim olduğunu düşünüyorsunuz?

O insan herkes olabilir, hatta ben bile olabilirim. Bu zamanda kimseye güvenmeyeceksin! Ben hep bunu bilir, bunu söylerim.

Z

Ziyaretci

Ziyaretci

Var bir kaç kişi. O insanları farkettiğim an hayatımdan sildim. Güven duygumu sömüren ve kullanan insanları hayatımda istemiyorum.

Kapitalizmin genel karakterlerindendir, ''insanlara güven olmaz'' deyimi.
Bunun nedeni ise sistemin haramiliği, menfaatcılığı, bencilliği, çıkarcılılığı, gözü doymazlığı, riskli yaşam üzerine kurgulanmışlığı...
En önemlisi ise çaresizlikten kaynaklanan insanlardaki kişilik bozukluğudur.

İnsanlar arasındaki güvensizlik meselesinin temel kaynağı, KAPİTALİZM VE TEFERRUATLARIDIR bence.

Kapitalizmin genel karakterlerindendir, ''insanlara güven olmaz'' deyimi.
Bunun nedeni ise sistemin haramiliği, menfaatcılığı, bencilliği, çıkarcılılığı, gözü doymazlığı, riskli yaşam üzerine kurgulanmışlığı...
En önemlisi ise çaresizlikten kaynaklanan insanlardaki kişilik bozukluğudur.

İnsanlar arasındaki güvensizlik meselesinin temel kaynağı, KAPİTALİZM VE TEFERRUATLARIDIR bence.

Yani SOSYALİST bu konuyu da kapitalizme bağladın ya! :)

Üst Alt