• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İnsanın bilerek yanlış yapması için Şeytan'a ihtiyacı var mı?

Okunuyor :
İnsanın bilerek yanlış yapması için Şeytan'a ihtiyacı var mı?

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Eğer iman ediyorsak önce Allah'ın izin vermesi lazım. Diğeride öyle. Bir oksijeniz, karbondioksitte yanıyoruz.

Gece uyurken saatin tıkırtısını duydum. İki farklı ses geliyordu..saat gece 4.00 tak.. tık..-tak..tık.. Bu iki ses benim düşünmemi şekillendiriyordu. Sonra kalktım dans ettim,gene şekillendiriyordu. Oturum eğildim gene öyle. İki denizin kesişip birleşmediği burdan sonsuzluğa yükselek mum gibi kıl gibiyiz. Önemli olan o kesişey şeyi mumu yakıp elimizden gelidiği kadar bitirmek. Bunun için iman etmemiz gerekiyor..

Al sana ispat..
Kusura bakmayın bir şey anlamadım ama size kolay gelsin..:freakedout:

B

bursali68

Ziyaretci
Sayın bursali,
Bu anlattıklarınız kesinlikle sorumun cevabı değil, hatta yanından bile geçmiyor.
Ayet ve hadisler başka diyor siz başka.
Siz, kendi mantığınız doğrultusunda açıklamalar getiriyorsunuz ve düşüncelerinizde haklısınız.
Ama sizden ricam, sözünü ettiğim anlamda, ''insanın yaratılışı'' ile ilgili ayet ve hadisleri önünüze koyarak açıklama getirmeniz.
Mesela benim, değerlendirdiğiniz yorumumda olduğu gibi:))
Merhaba,

Sn.SOSYALIST , emin olun ne istediğinizi anlamış değilim.

" Henüz insanın cenin halindeyken kaderinin yazılmasıyla ilgili açıklama getiren hadis ve ayetleri kastetmiştim.

Hatırladığım kadarıyla bu konuda, (insanın yaratılışıyla ilgili) hadisler kadar yeterli derecede açıklama getiren ayet bulunmamaktadır.
Yanlış anımsıyor olabilirim..
Fakat bahsi geçen konuyla ilgili iyi denecek boyutta açıklama getiren onlarca hadis bulunmaktadır..."

Hadise inanan sizsiniz Sn.SOSYALIST,ben değil.Ayetler de açık şekilde " KADER ŞUDUR " demez.Sizi alır sonunda " Levh-i Mahfuz'a " kadar götürür.Bu konuda buraya sığmaz.Mühim olan " sorgulamaktır " sorguladıkça detayı arar bulursunuz.Sorgulamazsanız ne denmişse kabul etmekten başka çareniz kalmaz ne yazık ki.

Önemli olan şu siz konuyu " Kader " noktasına getirdiniz,sonra da ben yazınca beğenmediniz,peki siz devam ediniz kendinizce.

Sağlıcakla kalınız.

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Cidden anlamadınız mı?

Şöyle söyleyim. İki deniz vardı. Mucize olay. Birleşmiyordu. Kılıç gibiydi arası birleşmezler. İki zıt olay herşeyin zıttı gibi.

Saat tıkırtısıda öyle benim bunu duymam aslında başkasının duyabileceği anlamıına gelmez. Bazılarının telepati gücü vs. güçlüdür. Beyinde alfa,beta,delta,(vede gama) teta bölümleri vardır. Beyin Dalgaları(Alfa - Beta - Gama - Delta - Teta) - Gothic Metal Rock Korku Iskence Resimleri Videolari - Karanlik ve Gizem

Bunların farklı çalışması mucizeler, olağan dışı şeylere sahip olmak, kuantum, fizikötesi vs. şeylere süper yeteneklere sahip olmaya neden olur. Süper yetenek dediysem sosyal hayata bir anlam teşkil edip etmemesi söz konusunu birşey diyemem.

Demek istediğim o iki denizin birleşmemesi nasıl mucizeyse ki onunda bir açıklaması vardır; doğada sülkinasyon dahilinde açıklanamayan birşey yoktur, benim beyin dalgalarımda farklı çalışmakltadır. Dolayısıyla senin anlamadığın mantıksız şeyler aslında mantıklıdır.

Saatin iki sesi insanın düşünmesini şekilldendirir. Burdaki ses semboldür. Allah'(c.c.) istemezse onu bilmemiz mümkün bile değildir. Bunun için düşüncelerimizin şekillenmeye ihtiyacı vardır. Dış faktürler dediğimiz bu bölümün tek parçası olan bu açıklama metfiziğin açıklamalarındandır sanırım. Düşünceleri şekillendirmek. Başka mucizeler olmadı mı? Oldu. Bunlarında açıklaması vardır ama onu henüz çözüebilmiş değilim.

Ertesi sabah erenköy ruh hastanesine gittiğim için bayağı iyiyim şimdi. :) İlaçlarımıda düzenli kullanıyorum. İnanmayabilirsin.

İki ses nasıl bizim düşünmemizi şekillendiriyorsa(varlıkla-yokluk arası) kontrol ediyorsa iman edebilmek içinde karar vermemiz gerekiyor. Bunu açıklayabilecek aklımız yok maalesef, deliler biliyordur cidden.

Satranç oyunu gibi düşün mat olmamak için nasıl kaçıyorsan kaçacağın yer Allah'ın senin sürüklediği yerdir. Şayet izin verirse kovalamaz, seni kendine doğru gelmesini bekler.

Not: Dediğim gibi diğer dış faktürleri henüz çözebilmiş değilim. Çözünce yazarım buraya. :)

Son düzenleme:

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Bu konuda yanlış yazmışım arkadaşlar diğer sayfada oyun cız gibi deiştim.

İnsan kaçarken şeytan kovalar. İnsan kovalarken şeytan kaçar. Cızdada öyledir demişim. İnsan Allah'tan yardım diler.

Sn. Sosyalist sizi yanlış anlamışılm yazımı düzelteyim derken alınganlığım tutmuş.:freakedout:

Üst Alt