• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İnsani kim yarattı, Allah mı Evrim mi?

Okunuyor :
İnsani kim yarattı, Allah mı Evrim mi?

Insani kim yaratti: Tanri mi Evrim mi?

 • Tanri 10.000lerce yil önce insani yaratti.

  Kullanılan: 23 71.9%
 • Insan, tanri öngördügü gibi, milyonlarca yil önce basit yasam sartlarinda olustu.

  Kullanılan: 2 6.3%
 • Insanligin gelisiminde tanrinin hic bir katkisi yoktur.

  Kullanılan: 5 15.6%
 • Bilmiyorum

  Kullanılan: 2 6.3%

 • Kullanılan toplam oy
  32
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ISI_mail

Amatör
Üye
Sevgili dostlar,
Bu yil Darwin yili oldugu icin bu anketi yapmamiz gerekiyor. Bakalim Darwin Supermeydanda nasil degerlendiriliyor:

Siz neye inaniyorsunuz. Dünyayi, insani Allah mı yaratti, yoksa tanrinin düsündügü bicimde insan evrim mi gecirdi, yoksa insan kendi evrimi sonunda mi olustu?
 
B

bursali68

Ziyaretci
İnsanı binlerce yıl önce Allah yarattı.Hz.Adem ve Havva'nın omurga-kaburga arasından iki, normal rahimden de iki olmak üzere 4 çocuğu var.Dini inancmızdaki gibi ilk başta kardeşin kardeşle evlenmesinin serbest olması gerçek dışıdır.

Adem asıl idi. Çünkü XX olan Havva; Adem'in XY'sinin Y'sini taşımıyordu! Yani Huri Zürriyeti zorunlu olarak Havva'dan değil ADEM'den (Kozanın kendisi) olarak varoldu. Bunun içindir ki, xx formu Y içermediğinden, Kur'an sürekli "Adem"i zürriyetinin başı olarak gösterir.

Yaradılışta Erkek/Adem (xy),Kadın/Havva (xx),Huri (yy) üç cinstir.Buna göre şöyle diyebiliriz: Adem'den illa ki Y kromozomu yüzünden HURİ IRKI'nın taşıyıcılığı geçiyor.Şimdi Cennet'ten çıkalım ve sürgün olalım: Adem EŞ olarak HURİ'yi değil; HAVVA'yı seçiyor. Yani sürgün arkadaşını YASAK AĞAÇ belirliyor. Eğer HURİ ona bu yasak meyveyi verseydi, bu kez XY (Adem) ve YY (Huri) kovulacaklardı.

Şimdi sorun şu! Eğer Ademi ayartacak olan HURİ erkek (YYy) olsaydı, Zürriyet diye bir şey en baştan Kur'an'da yazılmazdı. İki erkeğin zürriyeten çocukları olması mümkün değil.

Yine sorun şu: YYx olan DİŞİ kovulsaydı ne olurdu? Yani dişi Huri(ye, vildan) Adem ile birlikte inseydi?Zaten ADEM'in XY'si içinde bir HURİ(Y) gen açısından en baştan kovulmuş! Yani erkek dişi ve sadece erkek (Adem) içinde olan Y'ye bağlı olarak, bir de HURİ geni kovulmuş! Yani Adem Potansiyel olarak HURİ genini de taşıyor! Huri geni ve kendisi İKİ CİNS olarak orada görünüyor. Bir de X cinsi (Havva) toplam üçü de yeryüzüne kovulmuş! Ama İKİ cins olarak görünüyorlar. ÜÇ CİNS'i taşıyorlar, fakat iki kişiler!

Omurga-kaburga arasından doğanlarla,rahimden doğanların evlenmesi esastı.Yani yyx krozomlu hurilerle(ki huri erkek veya dişi değildir),rahimden doğanlar çapraz eşlenerek aile oluşturdular.

Habil (Huri) ikizi olan (insan) Labuda ile evlendi. Çocukları oldu ama kalleş Kabil onu kıskandı. Kızkardeşi olan Labuda ile evlenmesini hazmedemedi. Evli kadını kaçırdı, tecavüz etti... Ve hatta çocukları oldu, zürriyetleri oldu (Ad, Semud gibi). Bu lanet zürriyetler yüzünden yeryüzünü " MUTANTLAR " kapladı. Ta ki, Habil-İdris soyundan NUH çıkıp da bu mutantlardan Dünya’yı kurtarana kadar; ama KABİL'in kanı gizli devamlılık ilkesine göre yaşıyor.

Evrime tam olarak doğru diyebilmemiz için,dinazorların yerine kertenkelelerin,hyparon denen AT ataları yerine at-eşek-zebraların,maymunların yerine insanların olması gerek.Ancak insanlar ve maymunlar hala aynı ortamda varsa tam bir " EVRİM " den söz etmek çok zordur.

Sağlıcakla kalınız.
 

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Darwinizmin atesitlik olmadığına,sadece bir teori olduğuna inanıyor fakat, onaylamıyorum....
Allah insanı yarattı.....
 

onuc13

Tecrübeli
Üye
İlimle ve bilimle çürütülmüş olan darwin ve onun gibilerinin fikirleri hiçbir zaman insanın yaratıcıya olan ihtiyacına çare olamamıştır.

Sonuç olarak bir yaratıcı tarafından yaratılan "Darwin" bile kaçınılmaz sondan "Her nefis ölümü tadacaktır"
ayetine binanen ölümle tanışmıştır ve ebedi Ahiret hayatına intikal etmiştir.
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Tabiki ALLAH yarattı
içimde zerre kadar şüphe duymadan lailahe illalah diyorum
 

EXSELANCE

Tecrübeli
Üye
Ben bu konuda çok kafa yoran insanım çünkü bir yaratıcı tarafından yaratıldı hatta dünyanın en ünlü ateisti bile bunu kabul etti kabul etmesi nedenlerini de kitabında çok güzel belirtmiş.
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Kuzey İrlanda’daki Ulster Üniversitesi, bilim ve ilahiyat dünyasını karıştıracak bir araştırmaya imza attı.
Buna göre zeki insanlar, Allah’a inanmıyor. Prof. Richard Lynn, “137 ülkede araştırma yaptık.
Toplumların aydın eliti içinde ateistlerin oranı, daima toplumun geri kalanına göre daha yüksek çıkıyor.
Mesela İngiliz akademisyenlerin sadece yüzde 3.3’ü Allah’a inanıyor.
Toplumun genelinde bu rakam yüzde 70’e çıkıyor. ABD’de 1990’larda yapılan bir araştırmada Amerikan Bilimler Akademisi üyelerinin yalnızca yüzde 7’sinin Allah’a inancı olduğunu saptanmıştı.
Ayrıca, çocuklarda da inanç oranı daha yüksek. Ancak, yaşları büyüdükçe ve zekâları geliştikçe kuşkular artıyor” dedi.
Sanırım bu iyi bir cevap olabilir...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt