İnsan kıymeti

Viktoria seferberliği
Nakle gerek yok
Ömer ERDEM/DHA
1 Temmuz 2011
Viktoria seferberliği
Muğla Bodrum’da tekne gezisi sırasında sahte alkolden zehirlenen ve bir aydır Antalya’daki hastanede komada yatan Viktoria Nikoloeva’nın (23), dramı Rusya’da bakanlığın devreye girmesine neden oldu.
Rusya Sağlık Bakanı Tatyana Golikova, kızın ailesinden gelen yardım çağrısı üzerine uzmanlardan oluşan 7 kişilik doktor heyeti dün Antalya’ya gönderdi. Nörolog, nöropsikolog, yoğun bakım ekibi ve 2 hemşireden oluşan heyet, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde bitkisel hayatta olan Viktoria’nın odasına girdi ve Türk doktorlardan bilgi aldı. Viktoria’nın annesi beyni ölmüş olsa bile halen kalbi atmaya devam eden kızının Rusya’ya nakledilmesini istiyordu. Ancak Rus doktorlar, Türk meslektaşlarının belirttiği gibi beyin ölümü gerçekleştiği için hastanın nakline gerek olmadığını rapor etti.

Nakle gerek yok - Hrriyet Gndem

-----------

Türkiye rus yabancılar için ağlıyor, yabancı basında yazılanları ... Yapılan diplomatik görüşmeleri. Türk basınına yazılmayan kısımları ajanslardan okursanız 5-6 insanın alkolden ölmesi nin ne kadar önemli bir olay olduğunu görürsünüz.

İçimizden geçen bir düşünce Bu ölen sakat kalan insanlar şayet Türk olsaydı, Zıbarsın .... küfür basmayı da ihmal edip 1 ölmemiş adama deniz kıyısında 1 tekme basmayı ihamal etmezdi içgüdüsel olarak. hatta bu yazıyı okuyunca hıhıhı .. diyerek kıskıs ne kadar haklı olduğumu da düşünerek onaylardı.

İnsanın alkolik olması, alkol kullanması için neredeyse diplomatik bir özür dileme olmuşken Rusyada metil alkolden ölmüş, suudi arabistanda kafası kesilmiş, iranda taşlanmış değersiz Türk pasaportunu önce kendi ülkemizde kıymetlendirelim. Biz kendi ülkemizdeki insanların kötü alışkanlıkları var diye kötüleyen bir beyine sahipiz. İçki içen adamın Gavur dediğiniz insan olması bile adam yerine koymaya yetiyor..bu nasıl bir düşüncedir ki kendi insan sevgisi olmayan bir toplum oluyoruz. Başkalarını seviyoruz
 
Son düzenleme:
Ülkemizin adaleti böyle işte...

Sahte içkiyi yapan yakalansa da biraz yatar çıkar...

Ölenler öldüğüyle kalır. Üstüne hakiki bir su içilir...

Yani katilin insan hakları vardır. Maktul insan sayılmadığı için öldüğüyle kalır...
 
Üst Alt