• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

İnsan bazen...

~Mine~

Tecrübeli
Üye
İnsan bazen ağlamak ister ama gözyaşlarının altında kalırırm diye korkar. Nedendir bilmem en gizli yanımız en ortada olan yanımızdır. Hayatımızın sırrı yok ki. Bir çift göz her şeyi ele verir. Kimse bunu fark etmez. Birbirinizi sevdiğinizi sanırsınız oysa hiç haberiniz yoktur karşınızdakinden. Diyorum ya gözlerimizde bir ışıltı var: o en acı anımızda matlaşırken en iyi anımızda parlar.
Oysa her seven dudaklarımızdaki , yüzümüzdeki çizgilere göre mutlu ve üzgün der. Kimse çözmeyi bilmez gözlerimzin sırrını.

İnsan bazen Yunus olur, dağlarda bayırlarda gezer. Bazen Mevlana gibi bir dergahta tespih çeker "hu - hu ". Bunların hepsi kalbimizin götürdüğü yollardır. İnsan ya heşeydir ya hiç bir şey.
Ortası yoktur duygularının. Ya sevmiştir ya sevmemiş. Sever gibi yapamaz. Hem sevip hem nefret edemez. Velhasıl-ı insan bir ummandır.
Damla damla yaşayan, sicim sicim damlayan.

Saadet Bayri

B

blueice

Ziyaretci
Ortası yoktur duygularının. Ya sevmiştir ya sevmemiş. Sever gibi yapamaz. Hem sevip hem nefret edemez. Velhasıl-ı insan bir ummandır.

Ne kadar doğru değil mi? Emeğine sağlık Mine'cim:alkis::alkis::alkis:

~Mine~

Tecrübeli
Üye

Ne kadar doğru değil mi? Emeğine sağlık Mine'cim:alkis::alkis::alkis:
Ya sevmiştir yada sevmemiş ortası yok bu duyguların :alkis: Evet canım çok doğru tşkler okuyan gözlerinize sağlık :prv:

atmaca34

Kıdemli
Üye

insan sevdiği bir şeyden nefret edemezmi...

örneğin tutku..tutkularından vazgeçmek isteyen insanlar yokmudur..?

B

blueice

Ziyaretci
insan sevdiği bir şeyden nefret edemezmi...

örneğin tutku..tutkularından vazgeçmek isteyen insanlar yokmudur..?
Nefretin geldiği yerde sevgi barınmaz diye düşünüyorum ben.Nefret geldiyse beraberinde saygısızlık da gelmiştir. Tutkularının esiri olan insanlar için dediğiniz geçerli olabilir ama şu da var ki tutkular insanı bazen çıkmaz sokaklara götürür. Ortası olmamalı evet, ya seversin ya da sevmezsin. Ya nefret edersin ya da etmezsin. Düz mantık gibi görünebilir ama aslında değil. Yaşam kıymetli ölüm kadar. Her ikisinde de sevdiklerimle olmak isterim doğrusu her insan gibi.

D€NiZ

Kıdemli
Üye
o halde seven sevdiğinden nefret edemez.. sözüne yanlış diyorsunuz öylemi anlamalıyım..?
Buna da zaten blue çok güzel açıklama getirmiş üstte...:alkis:

Ama ben mizahı bir şekilde diyorum ki bir de...

Tutku işte tutkal gibi yapışır insana :)

~Mine~

Tecrübeli
Üye
Nefretin geldiği yerde sevgi barınmaz diye düşünüyorum ben.Nefret geldiyse beraberinde saygısızlık da gelmiştir. Tutkularının esiri olan insanlar için dediğiniz geçerli olabilir ama şu da var ki tutkular insanı bazen çıkmaz sokaklara götürür. Ortası olmamalı evet, ya seversin ya da sevmezsin. Ya nefret edersin ya da etmezsin. Düz mantık gibi görünebilir ama aslında değil. Yaşam kıymetli ölüm kadar. Her ikisinde de sevdiklerimle olmak isterim doğrusu her insan gibi.
Bende mavime katılıyorum.Tabi herkesin sevmesi farklıdır.Bazıları ayrılsada vazgeçmez nefretle tutkuyla sever bazılarıda ya sever sonuna kadar yada sevmez kalbinden söküp atar.Sevgi ve nefreti yanyana düşünemiyorum....

atmaca34

Kıdemli
Üye

muhakkakki nefretin içinde sevgi barınmaz..sevginin içinde olan nefretten söz etmek istiyorum ..hani seversinde git..dersinya

git ne olur git..yeterki git hayatımdan..derken..sevdiğinden nefret etmek..olamazmı...

B

blueice

Ziyaretci
muhakkakki nefretin içinde sevgi barınmaz..sevginin içinde olan nefretten söz etmek istiyorum ..hani seversinde git..dersinya

git ne olur git..yeterki git hayatımdan..derken..sevdiğinden nefret etmek..olamazmı...
Atmaca senin dediğin fedakarlık yapman gerekiyorsa olur, ya da ne bileyim başka şeyler varsa arada.Suçluluk duygusu, vicdan azabı gibi şeyler. Yoksa insan sevdiği insandan nefret etmez durduk yere.Nefretin bir zemini vardır.Yalan, ihanet, hakaret ve buna benzer pek çok şey.Severken git diyecek bir yürek, çok zor arkadaşım.Git demek ne kadar zordur biliriz hepimiz.

atmaca34

Kıdemli
Üye
Nefret ettiğim birini nasıl sevebilirimki yada sevdiğim insana nasıl nefret duyayım bence bana göre değil sanırım :freakedout:
buradaki sevgi sadece iki ayrı cinsin sevgisi olarakmı algılıyorsunuz sadece

bence farklı sevgilerde vardır hayatta..

~Mine~

Tecrübeli
Üye
buradaki sevgi sadece iki ayrı cinsin sevgisi olarakmı algılıyorsunuz sadece

bence farklı sevgilerde vardır hayatta..
Tabiki vardır sonuçta bu sevgilinde olsa ailende olsa arkadaşında olsa benim için fark etmez.Blue dediği gibi nefreti zemin yaratacak unsurlar olması lazım.Eğer karşı taraf her kim olursa olsun öyle şeyler görmüşsem silip atmaya çalışırım.Çünkü ben o kişiye değer verdiysem benim için zor olacaktır ama bu demektir ki ondan nefret edicem asla etmem.Hayatımdan çıkartırım.

atmaca34

Kıdemli
Üye
Atmaca senin dediğin fedakarlık yapman gerekiyorsa olur, ya da ne bileyim başka şeyler varsa arada.Suçluluk duygusu, vicdan azabı gibi şeyler. Yoksa insan sevdiği insandan nefret etmez durduk yere.Nefretin bir zemini vardır.Yalan, ihanet, hakaret ve buna benzer pek çok şey.Severken git diyecek bir yürek, çok zor arkadaşım.Git demek ne kadar zordur biliriz hepimiz.
evet bunun gibi bir durum sen suçlusun o değil..o seni severken..sen ......
böyle bir durumda sevgi ve nefret bir arada olabilir .demekki..neyse çok zor konular bunlar..minenin dediği gibi sorular kolaydı ama yanıtlar çok zor....

bulueice..tşk..güzelldi
...

B

blueice

Ziyaretci
evet bunun gibi bir durum sen suçlusun o değil..o seni severken..sen ......
böyle bir durumda sevgi ve nefret bir arada olabilir .demekki..neyse çok zor konular bunlar..minenin dediği gibi sorular kolaydı ama yanıtlar çok zor....

bulueice..tşk..güzelldi
...
Evet, kolay sorular ve zor cevapları.Yaşayıp öğrenmek gerek:))

Üst Alt