Inkarciya cennet mujdesi

Selam!

Allah cc Diyor ki; eger tevbe eder donerlerse
Butun gecmis gunahlari AF edilecektir.

Bismillahirrahmanirrahim
Kul lillezıne keferu iy yentehu yuğfer lehüm ma kad selef
Ve iy yeudu fe kad medat sünnetül evvelın


RAHMÂN, RAHÎM ALLAH ADI....
8.38. Küfre sapanlara söyle:
"Eğer son verirlerse eskide kalmış olan, kendileri için affedilir.
Eğer yeniden başlarlarsa, daha öncekilere uygulanan yol ve yöntem,
eskisi gibi devam etmiş olacaktır."
SADAKALLAH!...........

...."Eğer son verirlerse eskide kalmış olan, kendileri için affedilir....
 
Affetmek Allah ın c.c şanındandır. Şanına yakışır tarzda kur an da affediciliğini göstermektedir.
 
Ancak tövbe eden ve imân eden ve sâlih amel ile amelde bulunan müstesna. Artık Allah onların günahlarını sevaplara tebdîl eder ve Allah çok yarlığayıcı, çok esirgeyici bulunmaktadır.
FURKAN 20
 
Kurtulmanın tek çaresi

Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:

Peygamber efendimiz, (Ölmeden önce ölün) buyuruyor. Öldükten sonra bütün gerçekler ortaya çıkacak ve insanlar eyvah diyecekler. Öldükten sonra, dinimizin bildirdiği her şeyin doğru olduğunu göreceğiz. Ölmeden önce ölmek demek, başımıza gelecekleri şimdiden görmek demektir. Öldükten sonra karşılaşacağımız bu işlerle ölmeden önce karşılaşmaya çalışmak, yani ölmeden önce bunların gerçek olduğuna yakîn elde etmek demektir.

Bugüne kadar geçen ömrümüz gitti, hayal oldu, bundan sonra da öyle olacak. Kurtulmanın tek çaresi, kurtulanlarla beraber olmaktır. İyilerle beraber olmak, kurtulmanın alametidir. Âhirette kiminle beraber olmak istiyorsak, dünyada onunla beraber olmalıyız. Kendi başımıza kaldığımız müddetçe, felaketten kurtulamayız. İyi arkadaş seçmeyen, kurtulamaz. Kötülük, bulaşıcı bir hastalıktır. İyilik, her zaman çok zor yayılır; çünkü iyiliğin baş düşmanı insanın kendisi yani nefsidir. Kötülük ise çok çabuk bulaşır; çünkü nefs ona müsaittir. Kabulü içerden görür.

İki kişi bir araya gelince dedikodu, gıybet yerine, dinimizi öğrenmek için, uygun bir ilmihalden birkaç satır okumalı, yani Allah demeli. Düşüncesi yalnız dünya olan kişilerle görüşmemeli, onlardaki dünya sevgisi bize de bulaşır. Görüşme mecburiyeti olunca da, ihtiyaç kadar yanında durup, hemen oradan uzaklaşmalıdır.

Bir mümin, din kardeşine ait hoş olmayan bir iş duyarsa, yetmiş özür kapısı aramalı. Yani bunu şu haklı sebepten dolayı işlemiştir diye, yetmiş tane mazeret bulmalı. Yine kalbi rahat etmezse, (Bak arkadaşın sana yetmiş tane mazeret söyledi, sen onun bu kadar özür dilemesini kabul etmiyorsun) diyerek, nefsini azarlamalı.

Büyük zatlardan istifade etmek için iki şart lazımdır:

1- Sahih-ül-yed olmaktır; yani hocasının, onun da hocasının, böylece Resulullah efendimize kadar silsilesinin belli olması gerekir.

2- İntisap ettiği, bağlandığı ve Resulullaha kadar silsilesi belli olan bu zat hakkında, (Bu Allah adamı mıdır, değil midir? Bu anlattıklarında yanlışlık doğruluk var mıdır, yok mudur?) diye zerre kadar şüphesi olmamalı. Böyle zerre kadar şüphe varsa istifade yolları kapanır. Feyz, güneşin ışığı gibi ona yine gelir; fakat içeride zehre dönüşür; aynı şeker hastasının baklava yemesi gibi olur. Nitekim Allahü teâlâ mealen, (Kur’an-ı kerim, imanı olanların imanını, kâfirlerin de küfrünü artırır) buyurdu; çünkü Kur’an-ı kerim nurdur.

Büyük zatlardan birisi vefat etmiş, mezarlığa defnetmişler. Bir başka zat, bu zatı rüyasında görmüş; ama devamlı ağlıyormuş. (Efendim niye ağlıyorsunuz?) diye sormuş. O da, (Bu mezarlığa gelen on kişiden sadece biri imanlı geliyor. Ona ağlıyorum) buyurmuş.

İmanla ölmenin yani kurtulmanın yolu ise,
kurtulmuş olanları yani Ehl-i sünnet âlimlerini sevmek, onların yolunda olmak ve onların yolunda bulunanlarla beraber olmaktır.
 
Durumun affedilme hali başka, bense öylesine bağışlayıcı varlığın, buna rağmen ebedi cehennemine şaşmaktayım...

Herkes kendini iyi sanmakta... Ben ********im diyen insan görmedim.

Neye son verirsek? İnkar ne? Hangi gerçeği inkar etmişiz?

Ne kötülük etmekteyiz? Varlığına tek kanıt olmadan, bir tanrıya inanmadık ve buna rağmen sabah akşam tapmadık diye mi?

İnkarcıya özgürlük müjdesi veriyorum ben de :)

Artık gerçekleri inkar etmeyip, insanlığa, akla küfrü son bulanlardan olursanız, size özgürlük vaadediyorum :) Hem de ben :) Daha tanrımın sizin için ayırdığı hurilerden bahsetmiyorum bile :)
 
varlığına tek kanıt bulunmayan spartaküs hazretleri.O huriler bizim Allahımızın yarattığı efenim.Sizin spagetti hele kendini kurtarsın keneften..:prv:
 
Neden inkar ediyorsunuz sevgili ümmi? :)
Neye istinaden inkar ediyorsunuz? :)
Malesef benim varlığıma pek çok kanıt var... Malesef.
Hoş geldiniz...
 
Bunu yazan spartaküs :)

Yazabiliyorsa, var...

Sadece yazmakla kalmayıp, size bu cevabı verebilecek kadar akıl sahibi ise, bilinçli olarak şu eylemi gerçekleştiriyorsa... Var.
 
Üst Alt