• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İngiltere'ye girmenin en kolay yolu

  • Konbuyu başlatan RABİA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
İngiltere'ye girmenin en kolay yolu

RABİA

Bağımlı
Üye
İngiltere'ye girmenin en kolay yolu

Türkiye'nin AB ile 2005 yılında başladığı müzakere süreci devam ederken, çok sayıda Türk vatandaşı Ankara Anlaşması aracılığıyla Birleşik Krallık'ta (BK) eğitim görme, yeni bir iş ve hayat kurma hayalini gerçeğe dönüştürüyor

Londra'da bulunan ve Ankara Anlaşmasıyla ilgili çok sayıda davayı kazanan Kuddus Avukatlık Firması yetkililerine göre, 1963'te imzalanan Ankara Anlaşması (Avrupa Topluluğu Ortaklık Antlaşması - ECAA) özellikle BK'de eğitim görmek ve çalışmak isteyenler için önemli bir fırsat olarak görülüyor.

BK'de kendi işini yapmak isteyenlere verilen ECAA vizesinden sadece Türk vatandaşları yararlanabiliyor. Vize alabilmek için, Birleşik Krallık'ta kendi işini yapmak konusunda kararlı, gerekli bilgi ve deneyime sahip olmak yeterli oluyor.

-YAPILACAK İŞ TÜRÜNDE KISITLAMA YOK-

Ankara Anlaşması kapsamında vize almak için, Birleşik Krallık'ta yapılabilecek iş türünde bir sınırlama söz konusu olmazken, başvuranlar yeteneklerine uyan herhangi bir işi yapabiliyor.

Bunun için, bir iş yeri veya ofis açmak da gerekmiyor. Serbest pazarlamacılıktan yazılım uzmanlığına, ayakkabı tamirciliğinden uluslararası ticaret uzmanlığına, özel öğretmenlikten kariyer danışmanlığına, çocuk bakıcılığından temizlikçiliğe kadar her alanda iş yapmak ve kurmak mümkün olabiliyor.

-ÜCRETSİZ EĞİTİM ŞANSI-

ECAA vizesi ile BK'de bulunanlar ilk 4 yıldan sonra ülkedeki üniversiteler ve kolejlerde İngiliz vatandaşlarının ödedikleri düşük ücretlerle eğitim alma hakkını da elde ediyor. Hatta bu kişiler meslek edindirme okullarındaki bazı programlara ücretsiz katılabiliyor.

Au Pair programının Birleşik Krallık hükümeti tarafından Kasım 2008'de yürürlükten kaldırılması üzerine, Türk vatandaşları için Birleşik Krallık'ta çalışarak eğitim alma olanağının kalmadığına dikkati çeken Kuddus Avukatlık firması yetkilileri, buna rağmen ECAA vizesi ile Birleşik Krallık'ta çocuk bakıcılığı yapmanın mümkün olduğunu belirtiyorlar.

ECAA vizesi ile yapılan çocuk bakıcılığı işi, yürürlükten kaldırılan Au Pair progr* göre daha avantajlı sayılıyor. Çünkü katılımcılar istedikleri kadar aile ile çalışıp serbest piyasa anlayışıyla çalışma saatlerine ve ücretlere kendileri karar veriyorlar, 4 yıl sonunda da Birleşik Krallık'ta oturum hakkını kazanabiliyorlar.

-TÜRKLERE SAĞLANAN HAKLAR SEMİNERİ-

Birleşik Krallık'ta son dönemde bir yandan kendi işini yapıp para kazanan, diğer yandan da eğitim görenlerin sayısında ciddi bir artış olduğu belirtiliyor.

Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren danışmanlık kuruluşlarından biri olan ICEPWORLD Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı firması da Ankara Anlaşması'nın Türklere sağladığı haklarla Birleşik Krallık'taki eğitim fırsatlarını "Work UK" adı altında bir araya getirerek, Türk vatandaşlarına BK'de hem kendi işinde çalışarak para kazanma hem de eğitim alma olanağı sağlıyor. Firma, gelecek günlerde Türkiye'de bu konuda ücretsiz seminerler vermeyi planlıyor.
ZamanOnline
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
kızlar daha şanslı, AU pair . çocuk bakıcılığı ile ilgili birçok Simsar var (parayla ve ya bir çıkarla iş bulan servisler) . Yalnız ingiltereye gittikten sonra koca bularak tutunmak, iş hayatına atılmak çok zor . Hep bir tanıdık olması gerek ve destek gerek. Ev kiraları ve hayat standardı yüksek ancak kendinizi eğitip dönerseniz Türkiyede veya başka ülkelerde İngiliz kursu/okulu bitirmenin avantajlarını kullanırsınız. Oradan sadece diploma alınır.
Tam vatandaşlık almak zordur. sadece oturum ve çalışma izni verir. Vatandaş haklarına sahip olmazssınız. Hata yapamazsınız ,Buradaki gibi Alkol suçlu değildir.Kendi içdünyasını saklayıp,düşüncelerini açığa çıkaran insan suçludur.
Tuvalet bulamayıp işediğiniz için mahkemeye çıkabilirsiniz. Ve Londragibi bir yerde karnınızı doyurmak için Mcdonalds gibi bir lokanta için saatlerce kuyruk bekleyebilirsiniz.
bildiğimiz yemekler size daha pahalıya patlar.
 

ajan

Tecrübeli
Üye
:)
Senin için değil bu yazı...sen elini kolunu sallaya sallaya girersin zaten:)
üstüne para verseler düşünürüm :) ama bedava kim kime gider :) fetullah bile parayla gitti ben niye bedava gideyim ;) ne kadar ekmek o kadar köfte ;)
 
Üst Alt