• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İngiltere'de skandal! Ekmeğin içinden fare çıktı

  • Konbuyu başlatan Venhar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
İngiltere'de skandal! Ekmeğin içinden fare çıktı

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
İngiltere'nin en büyük gıda üreticilerinden Premier Foods'a, bir ekmeğinden çıkan fare yüzünden 17 bin Sterlin'lik (yaklaşık 19 bin TL) ceza kesildi. Farenin kuyruğunun olmaması, daha önce yenilmiş olabileceği şüphesini doğurdu. Şirket yaptığı açıklamada tüketicilerinden özür diledi.

OXFORD - - İngiltere'nin en büyük gıda üreticilerinden Premier Foods'a bir ekmeğinden çıkan fare yüzünden 17 bin Sterlin'lik (yaklaşık 19 bin TL) ceza kesildi. Stephan Forse adlı bir İngiliz, geçtiğimiz sene ocak ayında bir marketten aldığı tost ekmeğini eve getirdi. 6 yaşındaki ikiz çocukları Matthew ve Jonathan ile 8 yaşındaki Hammah için tost yapmak isteyen baba Stephen Forse, ekmeklerin arasında sıkışmış olan 4 santimetre uzunluğundaki fareyi görünce şoke oldu. Polis merkezinde sürücü eğitmeni olarak görev yapan Forse, şirketi mahkemeye verdi. Oxford Kraliyet Mahkemesinde görülen davada şirket, üretimin bütün safhasını kontrol etmediklerini itiraf etti. Bunun üzerine mahkeme şirkete 17 bin Sterlin ceza kesti.

YÜZDE 99 PAZAR PAYINA SAHİP

İngiltere'nin en büyük gıda üreticilerinden olan ve yüzde 99 pazar payı bulunan şirketin ürünlerini 47.2 milyon kişi tüketiyor. Farenin kuyruğunun olmaması, daha önce yenilmiş olabileceği şüphesini doğurdu. Şirket yaptığı açıklamada tüketicilerinden özür diledi.
turkiyegazetesi.com.tr
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Sanırım uzun bi süre ekmek yiyemeyecem...
 
Üst Alt