• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İncirlik'teki Atom Bombaları

Okunuyor :
İncirlik'teki Atom Bombaları

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, WikiLeaks belgeleri ile İncirlik'te 90 adet B61 tipi taktik nükleer bombanın sığınaklarda muhafaza edildiği, daha önce yayınlanan ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı kaynaklı bilgileri içeren belgelerde açıklandığını belirterek, 'Şimdi bu bilgiler doğrulanmış olmaktadır' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, TBMM Genel Kurulu’nda, Dışişleri Bakanlığı’nın 2011 yılı bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada WikiLeaks belgeleri arasında bulunan Almanya’daki ABD Büyükelçisi tarafından Washington’a gönderilen 12 Kasım 2009 tarihli gizli rapora değindi. Raporda, ABD Dışişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Philip Gordon’un, Alman muhatabına Türkiye’deki İncirlik üssünde ABD’nin nükleer silahlarının mevcut olduğunu açıklayan ifadesi yer aldığına dikkat çeken Elekdağ, şöyle dedi:
"Hemen belirtelim ki, İncirlik’te 90 adet B61 tipi taktik nükleer bombanın sığınaklarda muhafaza edildiği, daha önce yayınlanan ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı kaynaklı bilgileri içeren belgelerde açıklanmıştı. Şimdi bu bilgiler doğrulanmış olmaktadır."

-"HANGİ KARANLIK AMAÇLARA HİZMET İÇİN KONUŞLANDIRIYORSUNUZ"-

Elekdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’na, "Ben şimdi Sayın Davutoğlu’na soruyorum, bu silahları hangi karanlık amaçlara hizmet için ülkemizde konuşlandırıyorsunuz?" diye sordu. "Yunanistan Araxos Hava Üssü’ndeki ayni tip nükleer silahları topraklarından çıkarmışken, Türkiye bunları neden hala muhafaza ediyor?" sorusunu yönelten Elekdağ, "Yunanistan’ın yaptığı gibi, bu silahları hemen Türkiye’den defediniz" dedi.

devamı
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Öyle veya böyle " nükleer silah " bahanesiyle Irak yerle bir edildi,bir çok insan idam edildi,bir çok insan kim vurduya gitti,bir çok insana tecavüz edildi...Ve sonunda Irak " Özgürleştirildi "...Başlangıç nedeni ne idi " Nükleer silah barındırma ve imali "...Şimdi bizim topraklarımızdaki bu nükleer silahlardan sonra başımıza ne gelir ki...??? Ya birileri çıkıp bizi de özgürleştirmeye kalkarsa...???

Bayağı bir özgürleşiriz gibi geliyor...Hatta boşta kalır " ya davulcuya,ya da zurnacıya " da kaçabiliriz diye düşünüyorum...

Sağlıcakla kalınız...
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Aman Sn.bursali, böyle özgürlük düşman başına:)

Benimki de çok saçma bir söylem oldu yani.
Neden düşmanım, düşmanlarım olsun ki?
Benim düşmanım diyebileceğim insanlar, milletler gerçekten benim düşmanım mı acaba?
Yoksa başkalarının düşmanlıkları mıdır bizleri birbirimize düşman eden?

Ne lanet şey bu kapitalizm, dünyanın bölük bölük bölünmüşlüğü...
 
Üst Alt