• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

inanmıyorsan neden eleştiriyorsun?

Okunuyor :
inanmıyorsan neden eleştiriyorsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

suhran

Tecrübeli
Üye
Tam, işte diyorum bu konu takip edilir. Okumaya başlıyorum; bir ileti(Benim de söyleyeceklerim var modu), iki ileti (Kendimi durduracak değilim modu), üç ileti (Hevesim kaçtı modu) oluyor ve teller kopuyor… Şahsi alışlar, fevri çıkışlar;ortalık darmadağın... Sanki herkes lafı gediğine koyma heyecanında. Yahu şu ekranın karşısında oturup ona bakan herkese akıl, mantık, diyalog kabiliyeti verilmiş, üstüne teknoloji de birer klavye hediye etmiş, gerçekten çok mu zor istihzadan, tahkirden biraz uzak kalıp, kıyaslamalar yapmak, bakış açısı sunmak için kullanmak? Mutlaka yapmak gerekiyorsa bunları, kabul edilebilir düzeyde olsa mesela? Olmadı özel mesajlarınızı kullansanız? Gözden ırak, kalpten de ırak, rahat rahat okur o zaman okuyacak olan da… Ya lütfen biriniz geri durunuz, nefes alalım… Rica ile...

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Haklisiniz...!
Ben bundan böyle azami dikkat edecegim...
Bunda benimde payim oldugu icin sahsim adina sizden gercekten özür dilerim...
Konuyu acan arkadasimdanda... dalasma mesajindan önceki son yaziyi aktarip yine konuya dönelim

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Sevgili dostlar,
Esasen bu basligi, diger inanc basliklari altinda inancsizlara karsi adeta ''senin burada yerin yok'' imasina varan -sözde- elestirilere bir elestiri getirmek -en azindan bunun ugrasi- icin acmistim ki, hazir birkac ateist bulmusluktan olsa gerek, tanrinin varligina yokluguna (ateistlerle de ya da ateistler baska ne tartisilir/tartisir di'mi?) dönen konuyu sasarak okudum. Sanirim el-aciz'in, islamin tanrisi neden yoktur sorusu yaniltici oldu, ardindan cevaben getirecegi yorumu konuya baglayacagini sanarken, olay hepten karismis :)
Dini konulardan rahatsiz olan arkadaslar, eminim diger bölümlerde ilgi duyduklari konulari bulacaktir.
Tanri var-yok tartismasinada bir baska baslik altinda devam edilebilir.
Saygilarimla.

ümmi

Kıdemli
Üye
Valla efenim süper meydanı sık kullanılanlara kaydetmediğimden her seferinde google amcaya soruyorum ve çıkan sayfada gay ve lezbiyen sizce ne kadardır türkiyede gibi abuk bir konu her seferinde orda yer alıyor.dini konuların orda yer aldıınıda hiç görmedim.
inanmazsanız kopyalıyayım işte efenim;

SUPERMEYDAN Supermeydan.net kar amacı gütmeyen bilgi, paylaşım üzerine kurulu ücretsiz bir forum ... Telif haklarını ihlal eden hertürlü materyal supermeydan.net de ...
SUPERMEYDAN - Önbellek - Benzer
Forum supermeydan
Türkiyedeki Gay ve Lezbiyen ...
Videolar
Milli Takım teknik Direktörü ... Yeni Yıl Konulu E-Kartlarım
En çok hangi besinleri ...
Sadece baktırmak istiyorum
Üye Listesi
supermeydan.net alanından daha fazla sonuç »

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Sevgili dostlar,
Dini konulardan rahatsiz olan arkadaslar, eminim diger bölümlerde ilgi duyduklari konulari bulacaktir.
Saygilarimla.
Bende ayni seyi dedim... Bu bölüme giriyorsa birisi Bölümün adi ...Din...konu basligi din oldugundan karsit görüs ve diger dinler ...üzerine konularin acilip yazilarin yazilmasindan baska burada ne yapilabilir..?

Din yada dinsizlik ilgi alanina girmeyen birisi,bizim ona yahu arkadas madem SIKILIYORSUN forumun bircok bölümü var oralara git dememizi beklemeden kendisi ,
Ne i$im var benim o bölümde forumda onlarca bölüm varken demesi gerekmezmi...?
Neyse kapatalim ozaman bu meseleyi....

Spartaküs forumda tartismaktan en SIKILMADIGIM kisilerden birisin, cünkü okuduguna göre cevap veriyorsun ama son mesajin beni biraz sasirtti..

Ben inancim geregi böyle bir cümle hayatim boyunca kurmadim .... Islamin Tanirisi...gibi

Sorumuda galiba ya anlatamadim yada siz tam anlayamamissiniz...

Ben size Allah inanci ile ilgili bir soru sordum.. inanmayisinizin sebebi nedir diye...

Sadece "Kuran " cevabi biraz ASKIDA kalmadimi..? cünkü Kuran'a inanmayip Allah'a inanan milyarlarca insan var..?

Siz kendinize sormadiniz galiba, " Benim Allah yada sen Tanri demeyi tercih ediyorsun Tanrinin var olduguna inanmayisimin en bariz gerekcesi nedir..? " diye

Daha dinlere ve dinlere gönderilen kitaplara gelmedikki..!

Henüz biz Allah inancindayiz sayin Spartaküs

suhran

Tecrübeli
Üye
Daha anlamlı bir şey olamaz sanırım… ‘İnsan’ ifadesi içeren bir ibareyi, bir insanın irdelemesinden daha normal daha insansı ve daha gerekli bir şey yok.İrdelenmediği takdirde amaçsızlık yüklenmiş olur.
Gerçek anlamda,eleştiriyi , sorgulamayı anlamsız görenlerin de azınlıkta olduğuna inanıyorum. ‘İnanmıyorsan, neden eleştiriyorsun’ sorgusu, iki taraflı hırpalanmaların sonucunda, artık çok ağır gelen karşı tavırlara bir inkisar söylemi bana göre...
İnananlara ağır gelen; inanmayanların, kendilerinin öz kabul ettiği, tüm anlamları yüklediği merciye, akli yeterliliği ve mantığı olan birer insan olmaklıklarını, neredeyse hiçe sayarak, gerçeklikten soyutlamaları ve bunu yaparken tahkir etmeleridir. Bu ise, inanmayan biri için eleştiri hakkını çok görmek için yeter sebep değildir.
İnanmayanlara ağır gelen; inananların ‘İnsan için, en mühim, en üstün varlık için, sevgi için, ilâ…’ denilip dururken, bir çocuk gibi ve yine tahkirle ikaz(!) edilmeleridir. İşte bu da, bir inanca tabi olanın şahsi tavrından ötürü, inanca gözü kapalı yüklenmeye yeter sebep değildir.
Haddinden fazla şahsi duruşlardan, fevri çıkışlardan arınılmadıkça da böyle sürer gider… Konu başlığı ne olursa olsun, tartışma, karşı inanca sahip katılımcıya yüklediğimiz peşin yargıyı - bahsettiği noktayı anlama çabasıyla- kaldırmadığımız sürece, kısır döngü olacaktır. Saygı ile...

Son düzenleme:

ajan

Tecrübeli
Üye
Sende yüz olsa Attigin iftiralari ispat eder serefini onurunu ayaklar altina almazdin....
bakiver imzaya..sana hediye
bak bu forumda kimse seni umursamıyo bi tek ben varım senin arkanda :) senin bana ettiğin lafa bak :) oraya buraya saldırma sakin ol güzel kardeşim :) take it easy :)

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bu konu ve bazı üyeler haddini fazlasıyla aştığı için başlık KİLİTLENMİŞTİR.
Lütfen herkes terbiye sınırlarını aşmasın bu forumda kurallar olduğu unutuldu sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt