İmamlardan 'Evrime evet' mektubu

• Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
selam ederim;

sözlerinize sonuna kadar katılıyorum. çelişkili bir noktamız yoktur muhterem bursalı68.

Merhaba,

Ki ayrıca Kur'an dahi " Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu ? " derken ve bazı ayetlerin de " Bunu ancak ALİMLER anlar " derlen zaten KESİN KES BİLİM diyor...Bazen soruyor " Gökteki çatlağı gördünüz mü " diye....Bunu ancak BİLİMİ takip ederseniz anlayabiliyorsunuz....Şu an için bulunduğumuz MEKAN itibariyle " bir KALEME NOKTASINDAN , bir doğruya nokta gibi görünecek şekilde ekseninden bakan " bir mekanda olduğumuzdan göremeyiz....Ama bize bunu anlatan BİLİMDİR...Buna bazıları LEDÜNNİ der...Ha LDEDÜNNİ ha DÜNNİ ,ne farkeder sonuçta adı BİLİMDİR...

Bu noktada anlaşabiliyor olmamız sevindirici,gerçekten...İşte o yüzden bana " yok o günah , yok bu tu kaka ..." gibi soyut ,anlam ifade etmeyen söylemler ters geliyor....Ve işte bu yüzdendir ki " Hadi ya burada da bilimsel arayış mı olur " eleştirilerine rağmen ,bunların BİLEREK anlaşılabileceğini düşünüyorum....Diğer türlü aklımızda hep TABU misali takılı kalacaktır...

İşte bunları kafasında tabular olanlara anlatabilmek zor gerçekten...

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

sayın bursalı benim lugatim şöyledir bu söylediginiz hususda.

şeytan=yanlış
günah= yanlış işe karışmak
sevap=dogru iş yapmak
din=dogru işleri bildiren ilim
islamiyet=insaniyet
decchal=cehalet
müslüman=hümanist
dindar=doğrucu düşünen kişi demektir. hiçbir hurafeye yer yoktur. mehdinin ilmide budur. hak ve batılı birbirinden ayırmaktır. akıl almaz olaylar yokmudur tabiki vardır yaşanılan.bilimin vazifesi bunları çözmektir. çözemediklerinede yok diyemeyiz.

"İşte bunları kafasında tabular olanlara anlatabilmek zor gerçekten..." demişsiniz. zordur gercekden zordur size katılıyorum. mümkün mertebe konuşmakta hayır vardır insan için. susmak onların çogalmasına vesile olur. cehalet ile mücadele her insanın vazifesidir.

Üst Alt