İmamın Ordusu

Gazeteci Ahmet Şık'ın yayınlanmamış kitabı İmamın Ordusu polis tarafından kopyaları tek tek silinirken Taraf yazarı Mehmet Baransu STV Haber'de kitabın içeriğini açıkladı. Baransu canlı yayında kitabın içeriğinden bölümler okudu.
 
Kitap değil, kitaba eklenmesi düşünülen ve odatv de şekillenen, bir üçüncü şahıs tarafından kitaba eklenecek notlar aranıyor.

Tam bu aşamada kitabı acele bir şekilde basma girişimi doğru değil.

Çünkü kitap o haliyle zaten sakıncalı değil.

Sakıncalı olan, Ergenekon davasını manipüle etmeye yönelik notlar ve notları arayanları suçlu durumuna düşürmek amacıyla kitabı çabucak basma girişimi.

Eğer baskın olmasaydı o notlar eklenerek basılacktı ve savcının ilgilendiği konu bu. Yoksa kitap zaten basılacak.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Biz bu filmi yıllar önce de izlemiştik....Yazarların,ozanların,şairlerin,düşünce insanlarının SUSTURULMASINI....Kısaca yeni bir durum değil...

Sağlıcakla kaınız...
 
''Diktatörlerin ömrü kısa olur''

Eleştirilmeyen hiçbir şey doğru olarak kabul edilemez.
Eleştiriye tahammül etmemek ise eleştirisi yapılanın doğruluk derecesinden şüphe etmektir.
 
Terör örgütününün propagandasını yapmaya katiyyen müsade edilemez.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, kararında, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) 10. maddesinde ''ifade özgürlüğü'', anayasanın 25. maddesinde ''düşünce ve kanaat hürriyeti'', anayasanın 26. maddesinde ''düşünceyi açıklama ve yayma hürriyeti'' ve anayasanın 28. maddesinde ''basın hürriyeti'' düzenlemelerine yer verildiğini kaydederek, anayasanın 26/2. maddesinde ise bu hürriyetlerin kullanılmasının ''milli güvenlik, kamu düzeni, cumhuriyetin temel nitelikleri ve devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması, suçların önlenmesi, suçluların cezalandırılması veya yargılama görevinin gereğine uygun olarak yerine getirilmesi amacıyla sınırlandırılabileceğini'' ifade etti.

Basın Kanunu'nun 2 ve 3/1. maddelerinde, tanımlamalar ile basın özgürlüğüne, aynı kanunun 3/2. maddesinde ise anayasanın 26/2. maddesindeki düzenlemeye paralel olarak basın özgürlüğünün sınırlandırılabileceği hallere yer verildiğini bildiren heyet, 1. maddesinde ''terör'' kavramının tanımının yapıldığı Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 7/2. maddesinde de ''terör örgütü propagandası yapma'' suçunun cezalandırılmasıyla ilgili düzenleme olduğunu kaydetti. haber7.com
 
bu başımızdakiler müslüman dı değil mi hani şu zulme karşıyız diyen dine sahip olan dine bağlı insanlar :)
 
Üst Alt