İlluminati nedir

• Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
İlluminati

1776 yılında Almanya'nın Ingolstadt kentinde, Adam Weishaupt isimli Kabbalacı bir Hukuk Profesörü ve Baron von Knigge ile diğerlerinin yardımıyla kurulan gizli topluluk. Illuminati, "Aydınlanmış Olanlar" anl***** gelmektedir. Topluluğun kuruluş amacı cehaletle, baskıcılıkla ve kilisenin dogmalarıyla mücadele etmekti. Her ne kadar asıl amaç, aydınlanarak dinsel dogmalardan uzak, hür düşünceyi ve Newtoncu pozitif bilimin önünü açmak idiyse de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek dünya siyaset tarihinin belki de zaman içerisinde üzerine en fazla komplo teorisi üretilmiş topluluğu halini almıştır.

Münih'te kurulup, o yörede (Bavyera) hızla gelişen İlluminati'nin üye kayıtları büyük bir gizlilik içinde saklanıyordu. Öyle ki, üyelerin her birinin takma isimleri vardı ve yazışmalarda bunlar kullanılır, üyelerin gerçek isimleri ve kimlikleri asla kullanılmazdı. Örneğin, topluluğun kurucusu Adam Weishaupt'un kod adı Spartacus idi. Illuminati üyeleriyle ilgili bilinen tek şey, tüm üyelerinin Cermen kökenli beyazlardan oluştuğudur.Son zamanlarda ise 10 adet yöneticisi ve 300 e yakın alt kadrosu bulunmaktadır.Bu grubun içinde en tanınmış ünlüler bile bulunmaktadır.

İnişler, çıkışlar

12 kişi ile kurulan İlluminati topluluğu, gelişmelerini Mason Localarından kendilerine uygun üyeler kazanarak sağlamaya çalışmışlar, ilk sene sonunda 80 üyeye çıkmışlardır. Daha önceden 22 Haziran 1784'te tüm Bavyera'da Masonluk ile birlikte İlluminati de, gizli siyasi amaçları olduğu öne sürülerek yasaklanmıştı. Masonluğun, tarih boyunca kendisine yönelen tüm baskı ve yasaklamaların altından hiçbir zarar almadan çıkması gibi yine zararsız çıktığı bu süre Illuminati'ye pek yaramamış ve büyük ölçüde gücünü ve varlığını yitirmişti.

19. yüzyılın başlarında ünlü Alman filozof Hegel'in katılımıyla canlanan ve eski parlak günlerine dönen İlluminati, bu yıllarda, üyesi olan Hegel'in tez-antitez kuramlarıyla Yeni Dünya Düzeni düşüncesinin geliştiği bir ütopya topluluğu haline gelmişti. Dünya üzerindeki çeşitli toplulukları etkileyen bu düşüncenin mirasçıları bugün halen çalışmalarını sürdürdüğüne dair komplo teorileri vardır.

Bu topluluğa daha sonra İtalya'da ünlü rönesansçı insanlar girmiş ve Katolik Kilisesi'ne karşı siyasi bir savaş açmıştır.Bu gelişmeler sonucu İlluminati'nin kolları heryere ulaşmıştır. Rönesansçı üyelerin bir diğer amacı ise bilimin ispatladığı gerçekler için kiliseyi ikna ettirmekti.
Kaynak : Vikipedi

Merhaba,

Varolduğu varsayılan bu "İllimünati " örgütü sizce var mıdır.Var ise bu kadar yıldır nasıl gizli kalabilmiş ve neredeyse tüm dünyayı yönlendirebilmiş...??? Yoksa sadece bir " Komplo Teorisi " midir...???

Sağlıcakla kalınız...

Bir zaman Apollonius'un açtığı bir konu vardı : GELENLER ( UYANDIRMA PROJESİ) diye...Ben o konudaki videoları izledikten sonra varlıkları hakkında ikna olmuş gibiyim.Epey de ilgimi çektiğinden Turgut Gürsan'ın, İlluminati Komploları isimli kitabını okuyorum.

Haçlı seferleri sırasında Tapınak Şovalyeleri olarak ortaya çıktılar.Daha sonra yasaklandılar.Tarihten silindiler.Tapınakçılar resmi olarak yok oldular ama gizlice varlıklarını sürdürdüler.Masonluk adı altında tekrardan kuruldular.Sonraları da farklı örgütler kurdular;İskoç Riti, İllimünati Örgütü, Gül-Haç v.s.Bu örgütlerin hepsini yöneten tapınakçılardı.Gizliden gizliye yönetiyorlardı.Bu örgütlerin tek bir amacı vardı.O da bütün dinleri yok etmek, sadece ateist, materyalist düşünceleri sağlamaktı.Ve bunuda ellerinden geldiğince simya ve büyücülükle sağlamaya çalışıyorlardır.

Bu konu ile ilgili bir film izlemiştim

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef. Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar. Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor

7 Aralık'ta Hayat Sona mı Eriyor?

Merhaba

Illüminati nedir az çok hepimiz biliyoruz. Kısaca özet geçmek gerekirse tüm dünyadaki örgütlerin en büyüğü ve dünyada tek bir dünya ülkesi yaratmak adına türlü massive komplo teorileri üreten bir grup.

Kimilerine göre dünya onlar tarafından yönetiliyor. Evet yapılan açıklamalarda verdikleri anektodların çok büyük önemleri var. Bilinmiş tüm komplo teorilerini de önceden, çok önceden yazdıkları doğru ama her şeyi bir kenara bırakın sizi demi bunlar yönetiyor ?

Geçenlerde ziyaret ettiğim illuminati sitesinde sol üst köşede siyah fontla yazılmış bir sayaç gördüm (sayfayı mouse ile taradığınızda gözüküyor ya da ctrl + a) ilk baktığımda 60 küsür gün vardı, şimdi ise 49 gün. Demem o ki zaman inanılmaz hızlı geçiyor. Illüminati ye göre sayaç 0'landığında bir şeyler olacak. Üşenmeden hesapladım verdikleri gün 7 Aralık tarihine denk geliyor (Çarşamba günü). Kısmet zaten dünya üzerinde ufak ufak kıvılcımlar çıkmaya başladı, bakalım neler olacak.

Ben diyorum ki, hazır şurda sayılı günümüz kalmış hayatınızı yaşayın. Sayılı günden kastım illuminatiyi baz almıyorum yanlış anlamayın / zaten hayat kısa ! / yazımın üstüne denk geldiği için sizlerle paylaşmak istedim. Orda sel çıkmış, burda yangın başlamış, x yerde katliam olmuş, y yerde deprem olmuş... Ölen ile ölmeyin, mümkünse sadece yas tutun ve onuda kısa tutun lütfen. Hepimiz üzülüyoruz, hepimiz acı çekiyoruz ama bu uzadığı sürece daha da saçmalaşıyor ve inanın tamamen gereksiz. Bir adım geriye atın ve sadece izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız. Moda girmeyin bir olay cıktı diye. Bir yerlerde bir hayat bitiyor belki siz hayatınıza devam edebilesiniz diye. Bir de bu yönden düşünün. Evrende sürekli bir doğum / ölüm var. Şu aralar nüfus artışı o kadar yüksek ki neredeyse ölüm başına 3 çocuk doğuyor. Birde böyle düşünün. Hani bazı reklamlar vardır her 1 dakika da sigaradan ölen insan sayısı diye. İnanın. Milyarlarca insan..

Hayat sizin hayatınız olduğu için müdahaleyi yanlızca sizlerin yağabileceğini düşünüyorum. Üzülmek mutlu olmaktan çok daha kolay, işin kolayına kaçmayın. Mutlu olmak için çabalarsanız eğer sonunda mutlu olursunuz. Olamasanız bile tecrübe edinirsiniz. Hayatınızı yaşamak istediğiniz gibi yaşadığınız sürece de yüzünüz hep gülecektir. Sizin yüzünüz güldükçe etrafınızdakiler bundan güç alacaktır. Bizler evrendeki enerjilerin form bulmuş halleriyiz, insanların birbirlerini çekmelerinin sebebi içlerindeki enerjinin yaydığı çekim kuvvetidir. Biraz mantık sizi mutluluğun doğru yoluna sokacaktır eminim. Sadece doğru tercihler yaparak yaşayamazsınız. Arada bir yanlış yapın, yapın ki hiç yanlış yapmadığınız için pişman olmayın sonra...

(Bu arada illuminatiyi gerçekten araştırmanızı tavsiye ederim çok enteresan bilgiler var. )

Yaşadığınız hayatı değerli kılmak sizin ellerinizde, herşeye olabildiğince zaman ayırın derim çünkü zaman çok hızlı akıyor..

askmen.mynet.com

selam ederim;

hep yok oluş ve bitiş konuştuğumuz şu günlerde bir tek iyi haber alamaz olduk. insanlık alemi, malesefki ister negatif enerji diyelim ister şeytan diyelim istersede decchal diyelim sürekli olumsuz işlere karışmakta olumsuzu hayal etmektedir. bunun sebebi içimizde bizlerle yaşayan o 'yanlış' yada 'negatif enerji' yada 'şeytan' dedigimiz ulu Allahımızın yarattığı varlıksa madem, yüce Allahınona karşı koymada bizleri donattığı aklımız ve vicdanımız neredeler? niye düşünmüyoruz, niye 'pozitif enerji' ile yada varoluşumuzda bizimle olan 'meleklerimiz' ile birlikte doğruyu icra edemiyoruz. illaki insan ilahi bir derse neden ihtiyaç duymuştur insanlık tarihinde. yada o anlatılan ulu Allahın yeryüzüne indirdiği celali yalanmıydıda insanlar ilahi mesajlara kulak asmadılar. kendi yaşadığı çevreyi bile kendi çıkarlarına kullanarak kirletti yok etti insanoğlu. sevgiden yoksun hep ben anlayışı ile başına buyruk bir yaşam ile teknolojinin bilimin esiri olduda, diger tarafta hiç işine yaramayacak saçma sapan hayaller peşine düştü. bir iphone yada bir ferrari veya playstation herkezin rüyalarını süslerken maddeye öyle bağımlı kaldıki bırakın ilahi cagrıdaki yaradan sevgisini insanlar arası iletişim sevgi saygı selam hiç oldu gitti. bunun bedeli ağırdır. herkez af dilesin yerlere yatsın ağlayarak avuç açsın kendisi için degil bütün insanlık icin af dilesin ulu Allahımızdan, cennet icinde degil gelecek nesillerin dünyada yaşamlarını sürmesi için çocuklarımız icin bunu yapın. beni duyabilen anlayabilen bir kişi bir kişidir. onlar bakınca bizlere ahmet mehmet degil insanlıgı görüyorlar. üzgünümki insanlık kaybetmiştir. hemen kendimize gelip o ilerici muhammedimizin bize işaret ettiği islamiyete yani insanlık ilmine akıl yorma zamanıdır. duyanlar duymayanlara iletsinki belki içlerinde bu ilmi daha iyi anlayan biri cıkar, herkez bilsin cidden zaman çok ama çok azdır. hedefleri ya hep ya hiçtir. etrafınizdaki on yirmi düzgüninsan bu dünyayı felaketlerden koruyamaz. herkez bilsin ya hep ya hiçtir ulu Allahın emri. benide affedin hiç iyi haber getiremedim sizlere çok üzgünüm.

Üst Alt