İlköğretimde başörtüsü yasağına suç duyurusu

Bursali size ne..! tepkisini göstermek tabiki ilk etapta dogru degil, birsey dendigi zaman kisiler karsilikli fikrini söyler ama devaminda kelime aralarinda bir taraf diger tarafa sürekli fikrini kabul etsin diye Israr ediyorsa son kelime size ne..! olmazmi

Dogru nedir.. in cevabi 2 + 2 = Kac eder sorusu degil bu .! soru yada konu bu sekilde olsa forumun tüm üyelerinin verecegi cevap 4 olur ama bak konu farkli , dogru kavrami herkes icin bu konularda farklilik arzediyor...

siz kapatilamaz yada kapatilmamaliyi karsinizdakiler Kapatirimi bende size ,bize ne her cocugun ana-babasi var ne derseniz deyin son sözü verecek yine onlar tipki sizin kendi , benimde kendi cocuguma dogru buldugumuzu secmemiz gibi yi savunuyoruz..yani bir konuda 3 ayri yorum ayri dogru..?

yazinizin ben sadece alinti yaptigim bölümü icin yorum yaptim... sayet tamami ile ilgili birsey diyecek olsaydim tamamini alintilardim.

Sevgili komando
benim dediğim şeyi karışmak gibi algılamanız üzdü beni .Neden çünkü kendi fikrime verdiğiniz tepki buydu.
Yani çocuğun hastalanmaması için rutin aşılar vardır ya .Önerilen karma aşısı kızamık aşısı
Bence bu da onun gibi birşey.

B

bursali68

Ziyaretci
Bursali size ne..! tepkisini göstermek tabiki ilk etapta dogru degil, birsey dendigi zaman kisiler karsilikli fikrini söyler ama devaminda kelime aralarinda bir taraf diger tarafa sürekli fikrini kabul etsin diye Israr ediyorsa son kelime size ne..! olmazmi

Dogru nedir.. in cevabi 2 + 2 = Kac eder sorusu degil bu .! soru yada konu bu sekilde olsa forumun tüm üyelerinin verecegi cevap 4 olur ama bak konu farkli , dogru kavrami herkes icin bu konularda farklilik arzediyor...

siz kapatilamaz yada kapatilmamaliyi karsinizdakiler Kapatirimi bende size ,bize ne her cocugun ana-babasi var ne derseniz deyin son sözü verecek yine onlar tipki sizin kendi , benimde kendi cocuguma dogru buldugumuzu secmemiz gibi yi savunuyoruz..yani bir konuda 3 ayri yorum ayri dogru..?

yazinizin ben sadece alinti yaptigim bölümü icin yorum yaptim... sayet tamami ile ilgili birsey diyecek olsaydim tamamini alintilardim.

Merhaba,
Sn.KOMANDO...

Benim mesajımda " kişilerin fikirleri " yani size göre bana göre kısmı yok...! Sadece siz bana hitaben bunu yansıttığınız için yazıyorum...Ki yine de şu doğrudur , bu doğrudur SAVUNUM yok...!!! Ancak görüyorum ki bunu sürdüreceksiniz...! Ki ben mesajımda " sonuç çok fazla " değişken olmaması için ÇÖZÜM ÖNERİSİNDE bulunmuşum değil mi...? Dolayısı ile sizin " kim ne der " bağl***** oturtmaya çalıştığınız yorumlarınız tamamen sizin istediğiniz tartışma zemini...

Yani kısaca...;

Bunu bana niçin soruyorsunuz...? Ben kimin ne diyeceğini , kimin ne dediğinin doğru olacağı konusunda AHKAM mı kesmişim...?

Doğru nedirin ÇÖZÜM yolunu göstermişim değil mi...O çözüm yolu POLEMİK değil...O çözüm yolu " BİLENLERİN " çıkıp bunu açıklaması / deklare etmesi...Ancak yine aynı şekilde yanıtı şu an için önceden çok da tahmin edilemeyen olgular üzerinde ve her zaman değişiklik gösterebilecek olgular üzerinde ne diye bana soruyorsunuz ki...Tekrar ediyorum , benim mesajımda bu tarz kimin dediğinin doğru olduğu veya olacağına ait bir İDDİA mı var...?
Yukarıdakilerle aynı tarz sorgulama olduğundan yanıtlamaya veya yorum bile yazmaya değmez...
Benim mesajımdan alıntı yaptınız da ben mi görmedim...? Yoksa sizin Sn.consume 'yi " karışıyor " diye temel olarak kabul ettiğiniz alıntıları kasdediyor iseniz , ona ait de TEK BİR PARAGRAF yazmışım ve o paragrafta da arkadaşımızın " kendi şahsi fikri " olduğunu , karışmak anl***** gelmediğini düşündüğümü belirtmişim...

Mesajımın devamında ise bu karışıklığın giderilmesi için " İLAHİYATÇILARIN " veya bu konuyu iyi bilen uzmanların niçin geri planda kaldığını sorgulamışım...İlköğretimden sonraki başörtme konularında da " forumda gerginlik " ten başka hiç bir işe yaramayan tartışmalar olduğunu belirtmişim...

Şimdi...Nerede benim " o görüşü veya diğerini " savunur YAZIM veya yanlış anlaşılan YAZIM....??? Ki bana hala daha AYNI ZEMİNDEN yazıyorsunuz...?

Başörtüsü emri var mı yok mu yu tartışırsak ne ala...Yoksa kim ne dermiş , ne demezmiş...Benim tartışmam değil...!

Yine de ben bir tema buldum o zeminde giderim diyorsanız , buyurun o zaman kafanıza göre takılın , ne diyeyim...!

Sağlıcakla kalınız...

Selam..
Bir kere bu tartışmayı yapmak artık küfürdür.

Ya zaten Allah(cc) kuralları koymuş. Ergenlikten sonra emretmiş budur diye. Sonrada kıyamete, ölüme kadarda müsade etmiş birbirinizi yiyin diye. Şöylede diyebilir di. Kim kuralları çiğnerse onun başkalarına zulmüne müsade etmem diye. Vede emirlerime uymamalarına izin vermem diye.

Birileri birilerinin ilgi alanına karışırsa o zaman o da onun ilgi alanına karışır ortada kaos çıkar.

Buna rağmen Allah özgür irade vermiş ve insanın iradesine bu dünyada karışmaıyıp müsade etmiş. Masal gibi ama gerçek işte :) Gel zaman git zaman ülkenin bekası için belli kuralları bireyler koyacağı için , o zamanda iran yönetimine saygı duyacağız. Onlarıda kardeşimiz bilip seveceğiz o zaman.Ama bu seferde onları kendimize benzetmez isteyip işlerine karışıp zor kullanacağız. Ona zor kullanacağız buna zor kullanacağız. Bu gidiş paradoks gibi gider gelir.Herkese karışır dururuz. Boşuna kasmayın kendinizi sözüm ona!

Bir defa burayı Allah yaratmış; Kamu alanını!!!

Selam..

Bir kere bu tartışmayı yapmak artık küfürdür.

Ya zaten Allah(cc) kuralları koymuş. Ergenlikten sonra emretmiş budur diye. Sonrada kıyamete, ölüme kadarda müsade etmiş birbirinizi yiyin diye. Şöylede diyebilir di. Kim kuralları çiğnerse onun başkalarına zulmüne müsade etmem diye. Vede emirlerime uymamalarına izin vermem diye.

Birileri birilerinin ilgi alanına karışırsa o zaman o da onun ilgi alanına karışır ortada kaos çıkar.

Buna rağmen Allah özgür irade vermiş ve insanın iradesine bu dünyada karışmaıyıp müsade etmiş. Masal gibi ama gerçek işte :) Gel zaman git zaman ülkenin bekası için belli kuralları bireyler koyacağı için , o zamanda iran yönetimine saygı duyacağız. Onlarıda kardeşimiz bilip seveceğiz o zaman.Ama bu seferde onları kendimize benzetmez isteyip işlerine karışıp zor kullanacağız. Ona zor kullanacağız buna zor kullanacağız. Bu gidiş paradoks gibi gider gelir.Herkese karışır dururuz. Boşuna kasmayın kendinizi sözüm ona!

Bir defa burayı Allah yaratmış; Kamu alanını!!!

Bu kısmı tam anlayamadım.?

Bursali senin derdin üzüm yemek asla degil, bagciyi dövmek..!
Ama karsinda $amar oglani yok..! buna izin vermeyecegim..ben adam gibi samimiyetle fikrimi yazdim..neyse
selametle.

B

bursali68

Ziyaretci
Bursali senin derdin üzüm yemek asla degil, bagciyi dövmek..!
Ama karsinda $amar oglani yok..! buna izin vermeyecegim..ben adam gibi samimiyetle fikrimi yazdim..neyse
selametle.

Merhaba,

Pardon anlamadım...??? Niçin kızdınız...Sizi " POLEMİKLE " baş başa bırakıyorum diye mi...?

Fikrini yazarsın , size yazma diyen yok...Ancak polemik kısmı benimle ilgili değil...Sizin ısrarınız...Buyrun devam ediniz...Bu polemikte ben yokum...Mesajlarımla da bunu anlattığımı sanıyorum...

Sağlıcakla kalınız...

Polemikte yerim yok demeden evvel cuval dolusu yazi yaz , sonra ben yokum..Olmayiver bursali eksikligini biz hissetmeyiz, dert etme

Amaaan ugrasamam senle...

Nasil anliyorsan öyle anla , sana o zaman polemiksiz konular..

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Teşekkür ederim size de...!

Sağlıcakla kalınız...

Üst Alt