İlköğretimde başörtüsü yasağına suç duyurusu

Çocuğunu kapayıp kapatmaman kimse karışmıyor.Çocuğunu sağlam müslüman olarak yetiştirmelisin ki o sen demeden ben kapanacağım desin. Allahına aşık olsun.Sen dediğin için değil.Anladın mı .Sağlam karakterli ne istediğini bilen bilinçli olsun yani sen öyle bir yetiştir ki zaten o çocuk büyüyünce yani en azından ilkokulu geçince daha sağlam düşünür diyorum.Yani karışmıyoruz aslında venhar'da çok güzel açıkladı zaten

Çocuğunu kapayıp kapatmaman kimse karışmıyor.
Yok yok gercekten sen ya milletle dalga geciyorsun yada hakikaten sen iki sat önce , 1 gün 5 gün önce ne yazdigini hatirlamiyorsun... artik Consume karde$ , Peeeesssssssssssssss diyecegim

Bir bak bakalim ...
İlköğretimde ki minicik çocuğu kapatmak gibi bir düşünce ??!
O çocuk daha ergen bile değil.Şaka değil mi bu ?
Elbette .8 Yaşındaki bir çocuk nereden bilecek kapanması gerektiğini ?
?
Demek istediğim o yaşta küçük çocuğun kapanması için erken olduğudur. ?

.Ama buluğ çağına gelmeden çocukların kapatılması zorunlu olmamalı diyorum

Bu alintiladigim yazilarin hepsi sadece bu konuda sizin yazilariniz...

simdi bu yazdiklariniz milletin cocugunun acilmasina yada kapanmasina karismiyormu..?

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,
consume´isimli üyeden Alıntı
İlköğretimde ki minicik çocuğu kapatmak gibi bir düşünce ??!
O çocuk daha ergen bile değil.Şaka değil mi bu ?
Elbette .8 Yaşındaki bir çocuk nereden bilecek kapanması gerektiğini ?
?
Demek istediğim o yaşta küçük çocuğun kapanması için erken olduğudur. ?
.Ama buluğ çağına gelmeden çocukların kapatılması zorunlu olmamalı diyorum
Bu cümleler bana göre "milletin çocuğunun açılmasına veya kapanmasına karışmak " anl*** gelmiyor...! Kimine göre de karışmak anl*** gelebilir...Kimin ne anladığına dem vuracak halimiz yok...Ancak sonuçta bir zorlama yok , tamamen KİŞSEL görüşlerdir / fikirlerdir....İsteyen istediğini düşünmekte serbesttir...

" Başörtüsü - başı örtmek anlamında " Kur'an'da olup olmadığıyla direkt ilgilidir...Buna ait iki görüş vardır...Biri " Başı örtmek Kur'an'da emirdir " der , diğer görüş ise " Başı örtmek Kur'an'da emir değildir " der...Bu bağlamda karşılıklı iki tarafın da değişik atışmaları vardır...Benim inancım böyle diyene de sorarlar : İnancının temelinindeki delilini göster diye...!

Bu atışmalara , özellikle " ilkokul çağıyla veya buluğ çağından öncesiyle " son noktayı " DİN " konusunda uzmanım diyenler çıksın söylesin...Baş ne zaman kapatılır...Dini delili , ispatı nedir...? Deklare etsinler...Benim inancım böyle demekle herhangibir şey ispat edilemez...O zaman sorarlar neye inanıyorsun...Diyecek ki " İslama " , yani Kur'an'a...Uzmanlar da söylesin varmıymış , yok muymuş...!!! İstekler dini mi imiş , yoksa KİŞİSEL mi imiş...?

Niçin sessiz kalırlar da KAPI ARKASINDAN yönetirler...?

Bu arada insanoğlunun aşağı yukarı kaç yaşlarında " kişiliği , davranışları ..." yerine oturur...??? Buluğ çağından önce mi , hemen buluğ çağının bitiminde mi...Ne zaman...?

İnanç dini de olsa , kişisel de olsa , her iki taraf biribiri için " bize zulüm " diyor ise , ülkede LAİKLİK var deniyor ise , çözümü de var...! Laik okullar , Laik olmayan okullar diye aynı okulları ikiye ayıralım olsun bitsin...Ne diye hala daha bu kavga...!!!

Bu kavga aslında okul hayatından sonrası için ise konuşmaya değer bile görmüyorum...Çünkü " defalarca " tartışıldı...Bir sonuç çıkmadığı , daha çok forumda " gerginliği artırmaktan " başka bir işe yaramadığı görüldü...Sonuçta konu " ya Laiklik kaldırılmalı veya kalmalı " konusuna takıldı kaldı...

Sağlıcakla kalınız...

Yok yok gercekten sen ya milletle dalga geciyorsun yada hakikaten sen iki sat önce , 1 gün 5 gün önce ne yazdigini hatirlamiyorsun... artik Consume karde$ , Peeeesssssssssssssss diyecegim
Bir bak bakalim ...

Bu alintiladigim yazilarin hepsi sadece bu konuda sizin yazilariniz...

simdi bu yazdiklariniz milletin cocugunun acilmasina yada kapanmasina karismiyormu..?

:shocked:
Karışmış olarak mı gözüküyorum.Yoksa minicik çocuğu kapatarak eğitim verdiğini mi düşünüyorsun
Aklı başında insanlara kapatmayın onları gibi mi algıladınız yoksa pess
Benim tüm mesajlarımı okuduktan sonra buyrun isterseniz :)
Her zaman derim ki kadınlar özgür iradeleriyle vermeliler bu kararı.
İster açılmakta ister kapanmakta hadi bakalım hodri meydan bulunuz isterseniz farklı birşey yazmış mıyım
Bu arada pes kelimesini de size iade ediyorum hakikaten ilginçsiniz :)

Evet sayin üyeler.. Foruma söyle bir baktim, en hit alan konu nerede ise Türban / Basörtüsü / Tesettür / Kapanma / Kapatma ( bunu görünce midem guruldadi zannettim ki kuzu kapama:Winlk_Tongue:) konulari olmus

Sayin Adminimiz yine forumun bir-iki haftadir süren sessizligini bozacak bir haber ( daha dogrusu tartisma ) konusu ile huzura geldi

ilk raund burada
http://www.supermeydan.net/forum/forum277/thread21255.html

15 sayfa sürmüs , 150 ye yakin cevap atilmis... II. Raund baslamak üzere... Hani icimizde ikide bir haydi Boks diyenler varya, müjdeyi ilk ona vereyim dedim...

Görünen o ki siz de bu boks maçına kendini ilk kaptıranlardansınız...
kazananın kim olacağı da belli aslında................

Bursali Benim yazilarima binaen cevap verdiysen atladigin birsey olmus, ben islamda basörtüsü vardir yoktur , cocuk su yasta basini örter yada örtmez bu konularla ilgili en ufak birsey yazmadim..

Dikkatle consume ile yazismalarimizda ama sürekli vurguladigim tek sey var , Zannedersem Bursali sende babasin, sen ister dindar, ister dinsiz ister öylesine inanan biri herhangi gruptan biri olabilirsin , ne olursan ol istersen ataist... Bulug cagina kadar cocugunu Atatist olsan bile kalkip ben cocugumun basini 5 yasinda bile olsa kapatacagim dedigin an sana karisirlarsa sürekli akil verirlerse tepkin ne olur..?

Yada cok iyi bir dindarsin ama cocugunu acik büyütmek istiyorsun...?
Ben cikip diyorum ki Bursali nasil dindarsin kapatsana su cocugun basini...!

Sana ne be adam , derdi sanami düstü benim cocugumun... dersin degilmi...

isin dini boyutuna ben hic girmedim..sadece cocuk üzerindeki tasarrufun baskalarinda degil ebeveynlerde oldugunu savunuyorum...hepsi bu..

ister acarim kitaplarda yazar yazmaz ister kapatirim dinde böyle uygulama vardir yoktur... kime ne...?
Cocuk benimse sen
Cocuk senin ise ben karisma hakkini nereden aliyoruz..?

Şunu anlamadınız sanırım kimse size karışmıyor.Sen oturur çocuğunu pataklarsın kimse birşey demez.Ama çocuğa işkence edersen elinden alırlar.Hele ki okula yollamazsan da .
Sadece ilkokul çocuğunu kapamak için çocuğun iradesi ve ciddi isteği olursa daha iyi olur demiştim bilmemkaç kere.
NEden ?
O çocuk sağlam inanan olursa sonrasından baskı altında hissetmesin diye.Sonrasında vazgeçmesin diye

Döndük yine taaa basa....
Cocugun kapanmasi icin istek ve irada ararken acik olmasi icin neden ayni gerekceyi yok sayiyorsun..?

Sadece benim cocuguma karisma demedim, kendi cocugundan baska hicbir cocuga karisamazsin, karisamam dedim..arada cok fark var, ama
birinin fikri sabit ise cilt dolusu yazis faydasiz...

Benden bu konuya bu kadar siz o zaman devam edin baska cocuklarin nasil yetistirilmesi gerektigini diretmeye...

iyiki sizler kimsesiz cocuklarin yetistirildigi yerlerde görevli falan degilsiniz...tek tip cocuk cikar ellerinizden ...

Haydi consume sen diretip empoze etmeye devam et, cocuklar söyle olmalidir demeye, korkma destek veren olur yazilarina...:prv:

Döndük yine taaa basa....

Cocugun kapanmasi icin istek ve irada ararken acik olmasi icin neden ayni gerekceyi yok sayiyorsun..?

Sadece benim cocuguma karisma demedim, kendi cocugundan baska hicbir cocuga karisamazsin, karisamam dedim..arada cok fark var, ama
birinin fikri sabit ise cilt dolusu yazis faydasiz...

Benden bu konuya bu kadar siz o zaman devam edin baska cocuklarin nasil yetistirilmesi gerektigini diretmeye...

iyiki sizler kimsesiz cocuklarin yetistirildigi yerlerde görevli falan degilsiniz...tek tip cocuk cikar ellerinizden ...

Haydi consume sen diretip empoze etmeye devam et, cocuklar söyle olmalidir demeye, korkma destek veren olur yazilarina...:prv:

Tek kelimeyle laf kalabalığından başka şey yapmıyorsun somut açıklamalarda bulunursan sanada destek veren olur..

Evet sayin üyeler.. Foruma söyle bir baktim, en hit alan konu nerede ise Türban / Basörtüsü / Tesettür / Kapanma / Kapatma ( bunu görünce midem guruldadi zannettim ki kuzu kapama:Winlk_Tongue:) konulari olmus

Sayin Adminimiz yine forumun bir-iki haftadir süren sessizligini bozacak bir haber ( daha dogrusu tartisma ) konusu ile huzura geldi

ilk raund burada
http://www.supermeydan.net/forum/forum277/thread21255.html

15 sayfa sürmüs , 150 ye yakin cevap atilmis... II. Raund baslamak üzere... Hani icimizde ikide bir haydi Boks diyenler varya, müjdeyi ilk ona vereyim dedim...

Sen hala aynı kitabımı okuyorsun biraz amiyene biraz klişe olucak ama ben aynı kitabı bir daha okumam:)))

Boks olayına takıldın gidiyorsun abondone olduğunun farkına varamıyorsun tabi halisünasyonlar gördüğün için:)))

Kendi yorumlarını kendine saklarsan iyi olur ceviz çuvalı gibi şıngırdıyorsun:)))

Konuyu açan admin radikal derecede partizanlık faaliyetleri yürütüten şahıslara açmıyor konuyu haber niteliği barındırdığı için açmış tabiiki Showmen Komançimiz anında tartışma zeminine kaydırıvermiş konuyu...

Yaklaşık bir haftadır sitede olamayışımın nedeni yoğun şekilde Oyun sunucu ve serverlarıyla boğuşmamdır yokluğumdan istifade atılan zarfı tahhaaütlü ve üstünde damga puluyla APS ile yollamış bulunmaktayım..

Son düzenleme:
Üst Alt