İlköğretimde başörtüsü yasağına suç duyurusu

Tatlım , bir anne olarak geleceğin annesi olacak olan bizlere nasıl bir yöntem uygulamamızı istersin ...
yani nasıl yapılmalı nasıl bir yol izlenmeli yada sen din egitimini ve ALLAH sevgisini kızına nasıl öğretmeye çalışıyorsun ?
.Çocuğunuz olursa en doğru yolu bulacağınıza eminim.Ciddi olarak tavsiye istiyorsanız yardımcı olabilirim..Onun dışında en sağlıklı yöntem budur.
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Bence küçük bir kızın başını kapatmaktan önce consumenin de dediği gibi dini eğitim verilmeli
çünkü başı kapalı ve din cahili olan o kadar çok kişi varki
Tanıdığım bazı aileler kızlarımın başı kapalı olsunda varsın din hakkında bilgisi olmasın mantığını yürütüyor
ve o kızlar başlarını neden örtüklerinde bi haber sadece aile istedi diye kapatıyorlar...
sonra belli bir yaşa geldiklerinde ise en ufak bir nefis muhasebesinde gizliden gizliye başlıyorlar başlarını açmaya sanırım bu davranışlar bilinçsiz kapanmalar o kızları gittikçe ALLAH tan dinden ve zaman içerisinde aileden uzaklaştırıyor...
 
Bale yide yasak edecegiz haaa..! bak sen basörtüsüne karsisin baska biride alternatif karsiliklar sunuyor...hadi bende okullarda flüt dersi verilmesine karsi cikayim.. bakarsiniz ufacik cocuklar flüt üfleyecegim diye bademcikleri $i$er..! olurmu olur...:Winlk_Tongue:
yok mu arttiran
 
Bale yide yasak edecegiz haaa..! bak sen basörtüsüne karsisin baska biride alternatif karsiliklar sunuyor...hadi bende okullarda flüt dersi verilmesine karsi cikayim.. bakarsiniz ufacik cocuklar flüt üfleyecegim diye bademcikleri $i$er..! olurmu olur...:Winlk_Tongue:
yok mu arttiran


Düşüncelerinde ciddi değilsin şaka yapıyorsun değil mi ?
 
Sen nekadar ciddi isen bende bu konuda okadar ciddiyim..

Consume ben bu konu basliginda ilk mesajlarimda zaten fikrimide , zikrimide acik ve net bir sekilde ortaya koydum, bunu sende okudun...
Dedim ki ; Cocuk benimse ,cocuk bulug cagina kadar kendi kararini verebilecek duruma gelene kadar , her yasta cocukgum üzerindeki tasarruf bana aittir. sen karisamazsin... senin cocugun da sana aittir ben karisamam dedim.

Bulug cagina kadar cocuk acikmi büyüyecek basi kapanacakmi , bunun yorumunu kendi cocugun üzerinden verbilirsin. Acikmi büyüteceksin, büyüt, basinimi kapatacaksin kapat..sana kimse birsey diyemez..ama kendi cocugundan baska cocuklar icin genelleme yaparsan , mesela ben acik büyütmek istiyor sende niye kapatmiyorsun cocugun basini dersen yada Kapali büyüyecek cocugum diyorsam sende , yahu birak cocuk bulug cagina gelsin kendi karar versin dersen, sadece söyle bir cevap alirsin

Consume...! Kardesim sana ne benim cocugumdan...!
yada bunu yapan ben olursam söyle bir cevap alirim senden

Komando kardes sana ne benim cocugumdan...

Niye illaki sizin fikirleriniz hayata gecsin kavgasi veriyorsunuz anlamiyorum ki ; Birakin dileyen diledigi tercihini kullansin..

sonra ciddiyet sorgusu yapiyorsun... bak bu konuda kac defa cocuk bulug cagina gelince kendi karar versin kapanip kapanmayacagini ufacik cocugun basini kapatmayin... seklinde yazin var...

Acik acik söyleyim , ben ufacik cocuk illa kapatilmali yi savunan taraftada degilim...dedigim su baskalarinin cocuklarindan sana ne, bana ne..! neden fikrini diretme noktasinda inat ediyorsun.. her cocugun karar verebilecek bir annesi-babasi yokmu..?
Yoksa kimse sen kadar dogru karar veremez ..! bunumu demek istiyorsun..?
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt