• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

İlköğretimde başörtüsü yasağına suç duyurusu

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kocaeli'de bir kişi ilköğretimde okuyan kızının okula başörtüsü ile alınmaması dolayısıyla İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürü hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kocaeli Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Abdülmecit Karaaslan, kızının okula başörtülü olarak gitmek istediğini fakat Nuh Çimento İlköğretim Okulu Müdürü Abdurrahman Öz ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar tarafından okula alınmadığını söyledi.

Bir öğrencinin başörtüsü takması durumunda kamu hizmetini almasını engelleyen kişilerin suç işlediğini öne süren Karaaslan, ''Bu kişiler 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmalıdır. TCK'nın 112. maddesine göre hukuka aykırı bir şekilde öğrencilerin kamu binalarına girmesine mani olmak, anayasadaki genel özgürlüklerden eğitim hakkını engellemek suçtur. Dolayısıyla bu 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi gerektiren bir suçtur'' diye konuştu.

Öğrencinin başörtüsü ile okula girmek istemesi durumunda velisi ile ilgili yasal işlemlerin başlatılması, gerekli cezai müeyyidelerin yerine getirilmesi gerektiğini söyleyen Karaaslan, okul müdürünün ve ilçe milli eğitim müdürünün hukuki sürecin uzun sürmesinden korktuğunu ve yasal sürece başvurmadığını öne sürdü.

Okul müdürü ve ilçe milli eğitim müdürünün zor kullanarak öğrencinin eğitim hakkını elinden aldığını iddia eden Karaaslan açıklamasını şöyle tamamladı:

''Ülkemiz İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, Avrupa Temel Haklar Bildirgesi, Avrupa Sosyal Şartı gibi üst hukuk belgelerine imza atmıştır. Kanun uygulayıcıları yasaların uygulanmasında bu belgelere göre hareket etmek zorundadırlar. Maalesef sırf bazı siyasi korkular ve mahkemelerdeki mücadele sürecini göze alamadıklarından, haklarımızı daha baştan adil olmayan bir şekilde engellemektedir.''

Karaaslan, açıklamasının ardından Cumhuriyet Kocaeli Savcılığına suç duyurusu dilekçesini teslim etti.

AA/haber7

NOT: Bende memurum, İşyerimde sakal ,bıyık yasağı var , Benimde sakal (bıyık) bırakma hakkım elimden alınıyor, ilgililere duyrulur...:)

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Evet sayin üyeler.. Foruma söyle bir baktim, en hit alan konu nerede ise Türban / Basörtüsü / Tesettür / Kapanma / Kapatma ( bunu görünce midem guruldadi zannettim ki kuzu kapama:Winlk_Tongue:) konulari olmus

Sayin Adminimiz yine forumun bir-iki haftadir süren sessizligini bozacak bir haber ( daha dogrusu tartisma ) konusu ile huzura geldi

ilk raund burada
http://www.supermeydan.net/forum/forum277/thread21255.html

15 sayfa sürmüs , 150 ye yakin cevap atilmis... II. Raund baslamak üzere... Hani icimizde ikide bir haydi Boks diyenler varya, müjdeyi ilk ona vereyim dedim...

consume

Kıdemli
Üye
İlköğretimde ki minicik çocuğu kapatmak gibi bir düşünce ??!
O çocuk daha ergen bile değil.Şaka değil mi bu ?

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Benim bu konuya yorumun 150 ye yakin cevap atilan Türban Özgürlügü baslikli konudada dikkatimi cekti...

1 metrekarelik bir bez bazilarini acayip korkutmu$ .. Hani avrupada onlarca sene Türkleri uzaydan gelme yakaladigi adami kolunu bacagini diri diri yiyen vampirimsi bir varlik gibi beyinlerine kazidiklarindan cocuklara Türk dedigin zaman Anneeeeeee Türkler geliyoooooooo !!! diye gözleri yerinden firlayacakmis gibi akillarini kacirdiklari gibi nedense bizdede Türban basörtüsü diyince basörtüsü karsitlarinin gözleri yerinden firliyor, Allah muhafaza birgün gözlerinden biri hatta ikisi paaaat diye önlerine düsecek... Dahada garibi Basörtüsünü savunan kesimde bu gözleri korkudan pörtleyenlerden pek geri kalmiyor, yalin KILIC hurraaa ....! hucum

Al sana ikinci türban Meydan Muharebesi

Biri muaviye digeri Hz Ali nin ordusu , kim öle kim kala...ölene ne diye sehidmi diyecegiz iki taraftanda...

Hele bir yorum öyle bir dikkatimi cektiki, gerci hangi baslikta okudum bilmiyorum simdi yarim saat aramayayim... bir arkadas diyor ki
Yaa 8 yasindaki cocuk nereden bilsin türbani kapanmayi babasi ona diretiyor zorla kapatiyorki o yasta kapaniyor..

iyide biride demiski , o yasta kapanmayi bilmeyen acik olmayi nereden biliyor...?

Kapanmak anne baba baskisi ise acilmak ne baskisi...?

Valla yeri geldimi demokrasi salatasi sunanlar islerine gelmedimi icine dikta soganini dogramasini

isalmda hosgörü pastasini tepside sunanlarin ise biraz ters yazilar yazinca dayatma zorlama kahvesini o tepsiye koymasi ..

cok konustum haydi kolay gelsin...

Sayin Adminim öyle bir konuya imza attiniz ki dilerim konunun devaminda forumdan atilmalara vesile olmazsiniz:prv:

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Consume ben ikinci mesaji yazip ekleyene kadar siz cevap yazmissiniz ekledikten sonra gördüm

Sayin konsume minicik cocugu kapatmak gibi bir düsüncenin birde yazilim olarak kardes cümlesi var...

Minicik bir cocugu acmak gibi bir düsünce....???

Benim düsüncem acan acar kapayan kapar... sonucta cocuklar ebeveynlerin himayesinde ise resit olup kendi kararini verene kadar acik büyüten anne babaya neden kapatmiyorsun cocugunu demek ne kadar yanlis ise
Kapali büyüten anne-babaya da neden acmiyorsun cocugu demek ayni kabahattir...

Bende derim ki dogursun yada yapsin bir cocuk kim ise o, ister acik gezdirsin ister kapatsin...kendi cocugu üzerinden yorum yapip maval okusun benim cocugumdan elini ceksin derim...!

consume

Kıdemli
Üye
Benim bu konuya yorumun 150 ye yakin cevap atilan Türban Özgürlügü baslikli konudada dikkatimi cekti...

1 metrekarelik bir bez bazilarini acayip korkutmu$ .. Hani avrupada onlarca sene Türkleri uzaydan gelme yakaladigi adami kolunu bacagini diri diri yiyen vampirimsi bir varlik gibi beyinlerine kazidiklarindan cocuklara Türk dedigin zaman Anneeeeeee Türkler geliyoooooooo !!! diye gözleri yerinden firlayacakmis gibi akillarini kacirdiklari gibi nedense bizdede Türban basörtüsü diyince basörtüsü karsitlarinin gözleri yerinden firliyor, Allah muhafaza birgün gözlerinden biri hatta ikisi paaaat diye önlerine düsecek... Dahada garibi Basörtüsünü savunan kesimde bu gözleri korkudan pörtleyenlerden pek geri kalmiyor, yalin KILIC hurraaa ....! hucum

Al sana ikinci türban Meydan Muharebesi

Biri muaviye digeri Hz Ali nin ordusu , kim öle kim kala...ölene ne diye sehidmi diyecegiz iki taraftanda...

Hele bir yorum öyle bir dikkatimi cektiki, gerci hangi baslikta okudum bilmiyorum simdi yarim saat aramayayim... bir arkadas diyor ki
Yaa 8 yasindaki cocuk nereden bilsin türbani kapanmayi babasi ona diretiyor zorla kapatiyorki o yasta kapaniyor..

iyide biride demiski , o yasta kapanmayi bilmeyen acik olmayi nereden biliyor...?

Kapanmak anne baba baskisi ise acilmak ne baskisi...?

Valla yeri geldimi demokrasi salatasi sunanlar islerine gelmedimi icine dikta soganini dogramasini

isalmda hosgörü pastasini tepside sunanlarin ise biraz ters yazilar yazinca dayatma zorlama kahvesini o tepsiye koymasi ..

cok konustum haydi kolay gelsin...

Sayin Adminim öyle bir konuya imza attiniz ki dilerim konunun devaminda forumdan atilmalara vesile olmazsiniz:prv:
Elbette .8 Yaşındaki bir çocuk nereden bilecek kapanması gerektiğini ?
Öncelikle Allahı idrak etmesi daha sağlıklı değil mi ?
Herşeyi öğrendikten sonra bunun kararını kendi vermesi mantıklı değil mi ?

consume

Kıdemli
Üye
Consume ben ikinci mesaji yazip ekleyene kadar siz cevap yazmissiniz ekledikten sonra gördüm

Sayin konsume minicik cocugu kapatmak gibi bir düsüncenin birde yazilim olarak kardes cümlesi var...

Minicik bir cocugu acmak gibi bir düsünce....???

Benim düsüncem acan acar kapayan kapar... sonucta cocuklar ebeveynlerin himayesinde ise resit olup kendi kararini verene kadar acik büyüten anne babaya neden kapatmiyorsun cocugunu demek ne kadar yanlis ise
Kapali büyüten anne-babaya da neden acmiyorsun cocugu demek ayni kabahattir...

Bende derim ki dogursun yada yapsin bir cocuk kim ise o, ister acik gezdirsin ister kapatsin...kendi cocugu üzerinden yorum yapip maval okusun benim cocugumdan elini ceksin derim...!
Çocuğu açmak derken ?!?Anlayamadım ?

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Kapanmak diye bir terim varsa her sey ZIDDI ile anlam bulmaz mi..? birde Acilmak var..!

Size göre nasil 8-10 15 yasinda kiz cocugunun resit olana kadar kapanmamasi normal kapanmasi anormal ise
Kiz cocugu baska bir aileye göre , Kizim Resit olana, kendi kararini verene kadar kapali kalsin resit olunca acilacaksa acilsin demesi neden normal degil...?

Resit olana kadar Anne-baba telkini ile kapanan cocugun beyni yikaniyor ileride acilamiyorsa , digerine görede Resit olana kadar kapanmayan cocugun beynide yikanip resit olduktan sonra istesede kapanamiyor...ihtimalini göz önünde tutan aileler yokmudur sayin Consume..?

consume

Kıdemli
Üye
O insana gerekeni öğrettikten sonra bir BİREY olabilmesi için kendi kararlarını kendisi vermesi gerekmez mi
Hı ben böyle herşeyi ve dinimi öğrendim.Diretmeler dayatılmalarla değil Ya siz_?

consume

Kıdemli
Üye
Benim kızım 10 yaşında.Henüz allahın varlığının nasıl olabildiğini idrak edememişken ben onu kapatsam bildiği bir kaç dua ve allahtan sadece korkuyu öğretirsem Allahı sevmesini mi sağlamış olacağım sizce ?
Ha sakın ola ki hiç kimse çocuğuma idrakı yetersiz ya da beni öğretme özürlü olarak gösterip konuyu saptırmasın o durumda hak ettiğiniz cevabı alabileceğinizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın ...

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
consume aramizdaki diyalog kopuklugu sadece $u,

Ben diyorum ki ; cocuk sahibi Anne - Baba ister bu aile kendisi kapali olur ister acik olur, sayet cocuklarina Allah sevgisini yada ZIDDI korkusunu ögretmek istiyorsa cocugun acik yada kapali olmasi sart degil...Bu konuyu tek tarafli ve ön yargili ele almissiniz farkindaysaniz...

Kapali olan cocuga Anne - Baba sevgiyide , sevgisiz kormayida
Acik olan cocuga da Anne -Baba sevgiyide, sevgisiz kormayida ögretebilir tercihi nasil kullanacaklarina bagli...

Ne kapali cocuk 1 metrekarelik örtü var basimda diye sevgiyi korku olarak yada korkuyu sevgi olarak algilar nede basi acik olan cocuk...

Asil mesele $urada , sizin 10 yasinda cocugunuz varmis, Allah saglikli uzuuuun ömürler versin, simdi siz bu kendi cocugunuza , bu konuda ( yada egitim konusunda olsun, inanc noktasinda olsun hic fark etmiyor gerci ) en dogal ebeveyn tercih hakkinizi kullaniyorsunuz... Buna kimse kalkip sayin Consume neden söyle yapmiyorsun onu yapma bunu yap deme hakki ve haddi yok...!lakin ne zaman siz kendi cocugunuz icin sectiginiz bir tercihi bu dogrudur, model olmali, herkes ben gibi yapmali yapmayan tu kaka, yanlistir an la mina gelen diretmelere baslama hazirligina girdiginiz an sizin ebeveyn olarak cocugunuz icin aldiginiz tercihe saygi duyan ama sizden biraz farkli-tam farkli tercih kullananlara saygisizlik etmis olursunuz..?

Benimde var kiz cocugum...Ben acik büyüteceksem, bu yolda tercihimi kullanacaksam ne consumeye nede müftüye hocaya sorarim,
Kapatacaksam da yine kimseye sormam..

Sayin Consume samimi bir cevap verecek olursaniz...

Ben cocugunuzu kapatin desem, ne olurdu cevabiniz iki kelime ile
( öyle tahmin ediyorum ki söyle birseyler dökülürdü dudaklarinizdan, Aaa Deli mi ne..? Sana ne benim cocugumdan..! Anasi var babasi var..! gibi seyler olurdu galiba )

Iste biride kalkip sana , aynisini der suan....

Birakin milletin kendi cocugu üzerindeki tercihlerine ipotek koymayi...!
Ne cocugunun basini acik büyütene ; kapatin su cocugun basini...! Kapali büyütmek isteyenede ; Acin su cocugun basini...! demek Cocugu olan anne-babalara yapilabilecek en büyük baski ve diretme saygisizligidir bu...

Kari-Koca cocuk yapma kararini alirken , Acin yada kapatin diyenleremi danisiyorda cocuk olunca karari onlar verecek
Yapmayin Allah askina...

consume

Kıdemli
Üye
Kapanmak müslümanlık göstergesi değildir öncelikle.Elbette karıştırtmam ama benim insanlara karışmadığım türbana karşı olmadığım gibi.
Demek istediğim o yaşta küçük çocuğun kapanması için erken olduğudur.
İsteyen kapanır isteyen kapanmaz.Ama belli yerlerde belli kurallara da uyulur.
Nasıl ki camiye mini etekle giremezsem tam ZITTI yerlere de uyum sağlanmak zorunludur ama ZITTI yerlerde ısrarcı olmak olayları büyütmemek gerekir.
Yoksa ben bacımın teyzemin başörtüsüyle derdim yok kimsenin olmadığı gibi.
Saece bölücülüğe karşıyımdır.Bunu da başörtüsü dinim asker vs vs çeşitli araçlarla kullanılıyor.Bu yüzden birbirimize düşmemize gerek var mı ?
Mühim olan gerçekleri görebilmek bir olarak var olmayı sürdürmektir.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bir öğrencinin başörtüsü takması durumunda kamu hizmetini almasını engelleyen kişilerin suç işlediğini öne süren Karaaslan, ''Bu kişiler 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmalıdır. TCK'nın 112. maddesine göre hukuka aykırı bir şekilde öğrencilerin kamu binalarına girmesine mani olmak, anayasadaki genel özgürlüklerden eğitim hakkını engellemek suçtur. Dolayısıyla bu 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi gerektiren bir suçtur'' diye konuştu.
Sn.Karaaslan bu davayı kaybeder...TCK 112. maddeye bakıyor , ancak MEB 'nın öğrenci ve öğretmenler hakkındaki " Yönetmeliklerine " bakmıyor...Kılık-kıyafet orada tarif edilmiştir...

Sağlıcakla kalınız...

yeşeren

Tecrübeli
Üye
İlköğretimde başörtüsü yasağına suç duyurusu
Üniversitelere başörtüsü ile girmek kolaylaşmışken, birileri, küçücük çocuklara başörtüsü takıp" bakın kundaktaki kızlara bile türban takacaklar" mesajı vererek, başörtüsnü tekrar sorun yapmak istiyor.

Urfa'da ilokula giden, babası hizbullah davasında sanık bir çocuk, chp ilbaşkanı eliyle başörtüsü takılarak, olay yaratmak istemişti . Bu olayın arkasından chp çıkarsa şaşmayın. Amaç başörtüsünü çözümsüzlüğe sokmaktır. Yargıdan , darbeden umut kesildi, son umut hizbullah sanıklarının küçük kızları.

Hizbullah kim? Ergenekon'un taşeronu tıpkı pkk gibi.

Son düzenleme:

consume

Kıdemli
Üye
Üniversitelere başörtüsü ile girmek kolaylaşmışken, birileri, küçücük çocuklara başörtüsü takıp" bakın kundaktaki kızlara bile türban takacaklar" mesajı vererek, başörtüsnü tekrar sorun yapmak istiyor.

Urfa'da ilokula giden, babası hizbullah davasında sanık bir çocuk, chp ilbaşkanı eliyle başörtüsü takılarak, olay yaratmak istemişti . Bu olayın arkasından chp çıkarsaşaşmayın. Amaç başörtüsünü çözümsüzlüğe sokmaktık. Yargıdan , darbeden umut kesildi, son umut hizbullah sanıklarının küçük kızları.

Hizbullah kim? Ergenekon'un taşeronu tıpkı pkk gibi.
Bu devirde herkesin ince hesabı var.Bu oyunlara gelmeyin.Dinimizi de kullandırtmayın...

SEHERYELİ

Tecrübeli
Üye
Kapanmak müslümanlık göstergesi değildir öncelikle.Elbette karıştırtmam ama benim insanlara karışmadığım türbana karşı olmadığım gibi.
Demek istediğim o yaşta küçük çocuğun kapanması için erken olduğudur.
İsteyen kapanır isteyen kapanmaz.Ama belli yerlerde belli kurallara da uyulur.
Nasıl ki camiye mini etekle giremezsem tam ZITTI yerlere de uyum sağlanmak zorunludur ama ZITTI yerlerde ısrarcı olmak olayları büyütmemek gerekir.
Yoksa ben bacımın teyzemin başörtüsüyle derdim yok kimsenin olmadığı gibi.
Saece bölücülüğe karşıyımdır.Bunu da başörtüsü dinim asker vs vs çeşitli araçlarla kullanılıyor.Bu yüzden birbirimize düşmemize gerek var mı ?
Mühim olan gerçekleri görebilmek bir olarak var olmayı sürdürmektir.
camiye istediğiniz gibi girebilirsiniz kapıda sizin kıyafetinizi sorgulayan olmaz.
ayrıca cami müslümanın toplanma ve ibadet yeridir. okulla kıyaslamanız biraz garip geldi bana

kirmizigül

Kıdemli
Üye
yahu ne laf anlamaz bir milletiz durup durup ordaya birseyler cikariyorlar
bunu türban ilk okula giden bir sabinin basini kapatiyorlar neden ileriye
giden belkide yarini yonetecisi olacak türkiye cumhuriyetini bas acik veya kapali
olmasi , yani basinin kapanmasi bir uniforma bir seyleri cagristirmiyor birakin buluz cagina gelsinde
kendisi karar versin.

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
yahu ne laf anlamaz bir milletiz durup durup ordaya birseyler cikariyorlar
bunu türban ilk okula giden bir sabinin basini kapatiyorlar neden ileriye
giden belkide yarini yonetecisi olacak türkiye cumhuriyetini bas acik veya kapali
olmasi , yani basinin kapanmasi bir uniforma bir seyleri cagristirmiyor birakin buluz cagina gelsinde
kendisi karar versin.
Kirmizigül Türkiyeyi yönetecek kisinin basinin acik yada kapali olmasi gercekten sizin icin bu kadar cokmu önemli..?

Bakin suan ülkenin en tepesi Cumhurbaskani, Hanimi...Basbakan Hanimi..TBMM Baskani Hanim...ülkeyi yöneten, savunmadan ekonomiye,nerede ise tam***** yakini ve hanimlari Bazilarinin tabiri ile kökten dinci...
Sen kalkmis ileride ülkeyi yönetecek kisinin basinin acik yada kapali ehvanindan bahsediyorsun...

Hemde üc dönemdir kökten dinci denilen kesim , ya imamhatip mezunu yada Milli Görüs kökenli

ilerde ülkeyi yönetecek ehvamini halâ yasamaktan usanmadiniz mi...?

Bakin Cumhurbaskani ingilterede Korktugunuz basörtüsü resmi törenlerle kraliyet töreni ile Agirlaniyor ve bundan sadece sizler rahatsiz oluyorsunuz...!

Ha keza Basbakan senelerdir gitmedigi ve Hanimini götürmedigi dünya ülkesi nerede ise kalmadi kimse ama kimse basörtüsü ile ilgili ne haber yapti nede birsey dendi...

Bazi Bakan yada Milletvekili basi acik hanimlar var , Hatta bir ara basi acik Basbakanimiz vardi Tansu ciller.. Tansu ciller de bircok ülkeye resmi ziyarette bulundu kendi zamaninda onun basinin acikligida gündeme gelmedi

Dedim ya birileri bize öyle seyleri enjekte etmis ki , toplu halde ama ezbere sürekli ilerde söyle biri gelirse su olur aman haaa!

Yahu 10 senedir onlarca sene öcü gibi korktugunuz zihniyetle yönetiliyorsunuz, Cumhuriyetmi gitti..? Laiklik mi gitti ..? Atatürk büstleri heykelleri yerle birmi edildi..? Bir erkege 4 kadin mesruiyetimi getirildi...?

Yoksa bazilari Ashab-i Kehf gibi uykudami...?

Bakin size M.Ali BiRAND in 32. gün icin yaptirdigi bir anketi sunayim

Mehmet Ali BİRAND - Çok şaşırtıcı bir anket | Makale ve köşe yazısı
burada tafsilati ile incelersiniz...

kisaca ülkedeki kadin kiz kisaca Bayanlarin % 70 inin basini kapattigi yaziyor...

Peki söyle bir soru sorsam bu bitmeyen korkularinizin aslinda $uur altina yerlestirilmis korkular oldugunu anlamaniz icin , ülkenin tamaminin basi acik , herkesin evinin önüne Atatürk büstü dikmesi, herkesin az yada cok dindar görünen partilere 1 oy bile atmamasi
mi gerekiyor...

Ülkenin kadinlarinin % 70 i kapali
Cumhur baskani Basbakan,Bakanlarin ve iktidar partisinin tam***** yakini dindar ve esleri kapali ,ama degisen birsey yok...!!! ve bu kadro hala türkiyede seriati getirecek korkusunu birileri ha-bire pompaliyor ve sizde ondan etkilenip ehvama kapilip ilerde...! ilerde seklinde kaygilaniyorsunuz..!

Ilerde dediginiz zamani ülke 10 yildir yasiyor... birakin bence bu korku psikolojisi ile yasamayi ve millete yasatma cabasini...

Üst Alt