İlahiyat Prof. Yüksek ücretlerle TV lerde dini bilgiler vermesi doğrumudur?

Aldığı ücretle eleştirilen İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu canlı yayında yaşadığı evi anlattı.

Aldığı maaş dolayısıyla eleştirilen ve yaşadığı ev hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan Hatipoğlu "Ankara'da sıradan bir apartman dairesinde oturuyoruz. Merak edenler olmuş onun için de söylüyorum. 5 katlı binanın 3. katında oturuyorum. Evimizin önünde de havuz yok. Evimizin önünde güzel bir araba parkı var. Üst katta da rahmetli oturuyordu. Karşı katta kardeşim oturuyor. Diğer katlarda da kiracılar oturuyor. 20 yıldır aynı dairede oturuyorum." diye konuştu.

Dini konularda otorite olmuş din adamlarının Yüksek ücretlerle Televizyon ekranlarına çıkarak dini konular hakkında bilgiler vermesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
Bunları hiç dinlemem ama sanırın iyi insan olmak için neler yapılması gerektiğini anlatıyorlardır.
Bunlara göre iyi insan olmak için;

-- Haline şükredeceksin
-- Kesinlikle itiraz etmeyeceksin
-- Boyun eğeceksin
-- Sahip olduklarınla veya olmadıklarınla yetineceksin
-- Eleştirmeyeceksin
-- Sorgulamayacaksın
-- Baş kaldırmayacaksın
-- Susacaksın, susacaksın, susacaksın...

Bu özellikte insanların da kimlerin işine yaradığı çok malum yani.
 
selam ederim;

ilahi sosyalist beni güldürdünüz. yinede bunlar diye hitap etmek doğru değil, din'e hizmet ettiklerini zannediyor sürekli hikaye anlatıyorlar böylelikle din meselesi dolap beygiri gibi 1400 yıl öncesinde dönüp duruyor.

ömeri ebubekiri onlar anlattıkça elbette kazançlarıda sorgulanıyor. onları ağlaya ağlaya anlatmak kolayda onlar gibi olması zordur dostlarım.

aslında tam aksidir islam, sorgulayacak eleştireceksin noksan eksik gördüğün herşeyi ki düzelebilinsin. haline şükür etmek oturmak demek oldu, olanla yetinip şükredip fazlasını paylaşmadır işin aslı. boyun eymek değil baş kaldırmaktır haksızlığa. malesef tersine döndü işler.
 
Üst Alt