İlahiyat Forumu

Başlığa aldanmayın bilerek bu ifadeyi kullandım..Supermeydan ilahiyat forumlarına benzemeye başladı malum bazı arkadaşlar için varsa yoksa dini bilgiler ve konular paylaşmak alışkanlık yapmış bu isimler neden farklı paylaşımlarda bulunmuyor aktüel içeriklerden hep uzak kalıyorlar..
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
size tamamen katılıyorum. iki elin parmaklarını geçmeyecek üye ne yazıkki bu forumu esir aldılar. sn. yüksel çok saygı duyduğum Forum sahibidir. ancak bu kişilerin yönlendirilmesine itibar etmesi beni hayal kırıklığına uğratmıştır. hele hele anti demokrat bir şekilde siyaseti yasak etmesi bence anlamsızdı.

biz toplumuz ve toplumların demokrasi gereği, geleceği siyasi otoritenin tasarrufu altındadır. o zaman siyaset toplumun olmazsa olmaz ilgi alanıdır. bu ilgi alanına yasak koymak mevcut siyasi yaptırımları peşinen kabul etmektir. bir zamanlar bu siteye üye olan ortalığı toz duman eden (ashenarşi,mevt, zırt,pırt) üyeler istediklerini elde edince bu siteye adım atmaz oldular.

ama onlar önce bu siteye giren kalite insanların canlarına okudular. bu siteye bir şey katmadıkları gibi islami açıdan bile takip edilemeyecek hale getirdiler ve şimdi yoklar. kalıntılar hala var, din iman yanında sos; kadın totoşu, işte bunların gerçek yüzü!!! oysa süpermeydan gerçekten kalite idi. adminleri, üyeleri, yazarları buram buram kalite saçıyorlardı, ya şimdi?
 
Tunakan ne kadar yüzsüz ve utanmaz birisin sen böyle...!

Kalkmis birde Yüksell i anti-demokratlikla sucluyorsun... Siyaset forumda yasak oldugu halde hangi mesajinda siyaset disi birsey yazdin...? ve ne zaman sana dur dedi yönetim...?

Bunu ben dile getirdim diye agzina almadigin kelime kalmadi sahsima yönelik, Forumu ele gecirdiler ! isnadina kargalar bile gülüyor, Forumdan senden daha fazla küfreden hakaret eden biri varmi ? Demokrat bir Admin anlayisi istemen ettigin küfürlerin dozu dahada artmasi icinmi..?

Sana diyorum , bunu adminede söyledim yazdigin mesajlara siyasi konular yasaklandiktan sonraki mesajlarinla suana kadarki mesajlarin sayisina bir bak sayi kac cikarsa acaba icinde kac mesajin cikacak siyaset yapmadigin akpyi ve Tayyip erdogan i elestirmedigin..?

Kalkmis birde Admin i itham ediyor yüzsüzlügün bu kadarinada vallahi pes....!
 
s! oysa süpermeydan gerçekten kalite idi. adminleri, üyeleri, yazarları buram buram kalite saçıyorlardı, ya şimdi?

Niye simdide sen varsin ya, hakaret ve küfür sacan. ayrica tehdit eden .!

Burada sana cevap veremeyecek kisileri isimleri ile itham etmen ise kaliteni iyi gösteriyor..
 
size tamamen katılıyorum. iki elin parmaklarını geçmeyecek üye ne yazıkki bu forumu esir aldılar. sn. yüksel çok saygı duyduğum forum sahibidir. ancak bu kişilerin yönlendirilmesine itibar etmesi beni hayal kırıklığına uğratmıştır. hele hele anti demokrat bir şekilde siyaseti yasak etmesi bence anlamsızdı.

biz toplumuz ve toplumların demokrasi gereği, geleceği siyasi otoritenin tasarrufu altındadır. o zaman siyaset toplumun olmazsa olmaz ilgi alanıdır. bu ilgi alanına yasak koymak mevcut siyasi yaptırımları peşinen kabul etmektir. bir zamanlar bu siteye üye olan ortalığı toz duman eden (ashenarşi,mevt, zırt,pırt) üyeler istediklerini elde edince bu siteye adım atmaz oldular.

ama onlar önce bu siteye giren kalite insanların canlarına okudular. bu siteye bir şey katmadıkları gibi islami açıdan bile takip edilemeyecek hale getirdiler ve şimdi yoklar. kalıntılar hala var, din iman yanında sos; kadın totoşu, işte bunların gerçek yüzü!!! oysa süpermeydan gerçekten kalite idi. adminleri, üyeleri, yazarları buram buram kalite saçıyorlardı, ya şimdi?

Sevgili tunakan öncelikle şunu belirteyim Beni kimsenin yönlendirdiği yok (bir forumda yeni yönetici olsam belki dediğinizde haklı olabilirsiniz Fakat bu forumu 2005 yılında kurdum şuan 2012 yani yedi yıldır Forum yönetiyorum ,dolayısıyla bir üyenin yazdığı mesajın altındaki şifreleri pekala çözebiliyorum.

Siyaset bölümünün kapatılmasına gelince... kapatılma nedeninin karşılıklı hakaretler,kavgalar sonucunda tartışma uslubunun yani kalitesinin düşmesi olduğunu herkesin bildiği gibi sizinde bildiğinizi düşünüyorum... Hakaret etmeden saygı ve hoşgörü çerçevesinde yazılan yorumlara siyaside olsa hala izin vermekteyiz.

Din ve dini tartışmacılar için bende birkaç şey söylemek isterim..
Bu katogorinin kapatılması,kısıtlanması veya yasaklanması gibi bir şey söz konusu olamaz.
Fakat , Fakat tunakan bazı konularda haksız da değil; Maalesef ki bazı yorumcularmız gündemden,dünyadan bir haber hala defalarca tartışıldığı halde hala Mehdi'nin pesinde:)
Hatta bazı yorumcularımız forumda online bulunmadığı halde uzaktan forumu takip edip sataşmaya müsait konular açıldığında hemen forumda online oluverip ortalığı kızıştıracak mesajlar yazarak Forumu sabote etmeye çalışıyorlar.. (Biz herşeyin farkındayız)

İlginç olan, herkes kalitenin seviyenin düştüğünden şikayetçi Fakat bunun suçlusunun birazda kendisinde olduğunu kabul etmiyor
Şimdi soruyorum ben mi kaliteyi düşürüyorum?, benim yazdığım yazı ve yorumlar mı kaliteyi düşürüyor? ki ben çoğu konuyu yorumsuz verip taraf olmamaya çalışırım.

Nasıl düzeltebiliriz? Forumdan kovun demeyin ,Forumdan uzaklaştırmak çözüm değil bu şekilde yapılırsa atılan üye tekrar üye olur uslubunu dahada sertleştirerek yine yazar veya foruma küser gider....

Benim fikrim herkes ilk önce kendi uslubunu düzeltip karşıdaki üyeye saygı duyacak ki saygı bekleme hakkı olsun..

Size sataşan, kavga çıksın diye yazılan yorumlara ve o yorumu yazan üyeye itibar etmeyin, muhatap almayın. Tepkimizi hep beraber gösterirsek ki bir kişiye koyulacak en büyük tepki O'nu muhatap almamak yok saymaktır. Hata yapan üye de kendini düzeltmek zorunda kalacaktır....


1-Sizce forumun kalitesini yükseltmek için daha başka neler yapabiliriz?
2-Seviyeyi (kaliteyi) kim düşürüyor diye bir anket açmaı istermisiniz?
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Tunakan ne kadar yüzsüz ve utanmaz birisin sen böyle...!

sn yüksel ben bu yaratığa ne yazayım şimdi, şu usluba bakarmısınız? ve hakaretleri akp iktidarını eleştirdiğim için doğal kabul edip yapıyor. siz iktidar eleştirildiği için hakaret etme yetkisini kendinde bulan yandaşa daha önceki iktidarlarda hiç rastladınızmı?

adminler var siz varsınız ve bu yaratık kimki üyelere şunu yaz bunu yazma diyebiliyor, ali kıran baş kesenmi? ona ne, onun haddinemi düşmüş?
 
Forumda insanların birbirine tahamülü yok gibi görünüyor. şekil a yukarıda yazılanlar... Tartışma dediğimiz ortam kişilerin bigi alışverişi yaptığı yer olmalı gerekirse zıt kutuplar bir birlerine saygı çerçevesi dahilinde örneklemeler göstererek kendi düşüncelerinin nedenini anlatmalı. Ancak tartışmalar hemen hakarete varıyor. İnsanlar kendi egolarına yenik düşüyor karşılarındakini cahil ve bilgisiz olarak görüyor ve her laflarında bir iğneleme bir şahsa hakaret oluyor. Ve bunun önüne geçmek için yapılacak tek şey kanımca forumda ceza uygulaması olmalı.
Güncel konular hk. daki görüşlerinizde ise pek katılmıyorum ( ben şahsım için konuşuyorum ) din konularına baktığınızda okunma oranı güncel konulara göre daha fazladır. İnsanlar bilmedikleri yada yanlış bildikleri şeyleri öğrenmek için araştırma içerisindedir. Beni iphone 5 ilgilendirmiyor. Yada ördeğe tecavüz eden bi varlık (insan demek istemiyorum ) , yada tv dizilerindeki şaklabanlıklar beni ilgilendirmiyor. Eğer canım dalga geçmek isterse açarım bir twitter orda gereksiz muhabbet çok yada sizin deyiminizle güncel konular.......
Yüksel beye gelince ben onun pek konulara yorum yaptığını görmedim sadece konuyu açıyor. Ancak bazı konularda tabiki taraf olabilir sonuçta oda bir yurdum insanı ve onun da düşünceleri var gidip başka forumlarda mı konuşacak ????
 
Konu istemeden farklı mecralara kaymış ama tunakan arkadaşımız yanlış anlaşılmış kendisi kişisel ve ucuz hesaplar peşinde koşan birisi değil, bunu belirtmemde yarar var! Forumun eski günlerindeki ivmeyi yakalaması adına fikirlerini beyan etmiş zira ben bu yönde yorumluyorum..

Forumda daha öncede küçük çaplı yasaklar oldu, inanın bu kararı almak sizin düşündüğünüzden daha zordu.. Yüksel admin için siyasi konulardaki yasak, kişi ve kuruluşların neredeyse hakarete uğraması neticesinde alınan radikal ve haklı karardı.. Bu kararın altındaki gerçeği ifade etmek gerekirse bildiğiniz üzere kişiler yazdıklarından sorumludur, yasal çerçevede tabi. Forum içerisinde parti,kuruluş,gerçek ve tüzel kişilere yöneltilen ithamların ucu hakarete varınca, kimsenin mağduriyet yaşamaması adına alınmış bir karar olarak görmek lazım..Daha evvelden hukuki yaptırımlar yaşandığı için tedbir amaçlı bir uygulama olarak düşünülmüştür, tabi bu yasağın sona ermesi gerektiğinide savunuyorum bundan bir ders çıkarılmıştır sanırım...

Forum dini konular ve argümanların altında adeta eziliyor, adminler tarafsız yapısını bozmadığı için hiç bir müdahalede bulunmuyor. Haklı olarak ben uzun zamandır online olamadığım forumdaki son haftalardaki edindiğim izlenimi bu yönde yorumluyorum, had safhada bir artış gözlemledim..Dini konular siyaset konularından daha çok siyaset saçıyor ve çevresindekileri etkisi altına alarak din kisvesi altında her türlü propaganda,provakasyon ve siyaset aracına dönüşüyor..Karşıt bir görüş belirttiğiniz andan itibaren otomatik olarak tartışmanın içine çekiliyor ve cevap verme ihtiyacı hissediyorsunuz..Din konuları afyon gibi işliyor insanlara çeşitli etkilere maruz kalıyorsunuz içinde veya dışında kalmamak diye bir şey söz konusu değil..
 
Son düzenleme:

tunakan

Uzaklaştırıldı
ya arkadaşlar bir üye başka bir üyeye sen bunu yazamazsın deme hakkını nerden elde eder? ve bunu hakaretle nasıl uygular?
 
Ne kadar okursan oku; Bilgine yakışır şekilde davranmıyorsan
CAHİLSİN demektir
(Sadi Şirazi)
 
Üst Alt