Ilahi anlayışlar;

Kafaya bak!

"Saldırganlara yalvarsa ve ilahi okusa tecavüz olmazdı"

DIŞ HABERLER SERVİSİ

23 yaşındaki bir genç kadının 6 kişinin tecavüzüne uğraması ve sonrasında hayatını kaybetmesi sonrasında Hindistan'da tartışmalar bitmiyor.

Ülkenin tanınmış din adamlarından Guru Asaram Baptu'nun sözleri ise tartışmayı daha da alevlendirdi. "Hiçbir suç tek taraflı değildir" diyen Baptu bir adım daha ileri giderek madur genç kızın hatalı olduğunu iddia etti:

"İLAHİ OKUMADI" DİYE OLDU
"Bu genç kız Tanrıların ismini tekrarlamalıydı. Saldırganlar sarhoştu. Eğer Tanrıça Sarasvati ve Guru Dikşa'ya ilahiler okusa o otobüse binmezdi."

Hindu din adamı, tecavüze uğrayan kadının, saldırganları ikna edebileceğini de ileri sürdü:

devamı; .haberturk.com
 
selam ederim;

bu sözü musluman ülkede bir din adamı söyleseydi ki olabilirdi malesef, oldukça fazla olumsuz eleştri alırdı değilmi? neden altında bir yorum bile yok?

sebebi çok üzücü; çünkü meselesi anlayış ile değil "İSLAM" ile kişilerin. al sana islam der cıkarlardı değilmi? ama kimse yorumlamıyor adamın anlayışı ona yetiyor ilahi okusaydı diyor, fakat okuyan yada gören kendi üstün anlayışını ortaya koymuyor. işin içinde birde bir siyasetçi bulaşsa off hadi bakalım gelsin peşine hükümet eleştrileri.

anlayışlar kişiden kişiye değişsede, doğrunun birliği ve varlığı akılın yettiği ölçüde anlaşılır. o halde çok okuyup çok öğrenmeliyizki olaylara bakış açımız bizimde olsun. ama tek taraflı değil her fikirden insanı dinleyip kendimiz elekden geçirip kanaat vermeliyiz. iş ilahide değil insanların anlayışlarındadır. sorgulamayan insan fikre katılır, sorgulayan insan fikir üretir.
 
İsyanınızda çok haklısınız.
Bu gibi iğrençlikler elbette kınanmalıdır.
İnsanlıkla alakası olmayan çok çirkin bir olay vuku bulmuştur çünkü.

Fakat mesela benden önce müslümanların bir değerlendirme yapması gerekirdi diye düşünüyorum.
İsyanınız onlara yönelik olmalıydı daha çok.
Çünkü bu ortamın en az yüzde 95'i müslümandır.
Yüzde 5'in gözümden kaçmış olabilr (ki ben şimdi farkettim) fakat yüzde 95 neden sessiz kalmıştır diye sitem etmek daha doğru olurdu bence.

Diğer bir husus ise benim için dinlerin hiç biri diğerinden farklı değildir..
 
Son düzenleme:
selam ederim;

bir tarikat, dayakla eğitiliyorlar, yer rusya. hakikaten konu başlığı nasıl uyuyor günümüz meseleleri ile. şaşırtıcı.

Rusya'da tarikat toplantısında şok
Habertürk
 
Üst Alt