İki Türlü Sevgi

• Konbuyu başlatanİNCİ
  • Başlangıç tarihi
İ

İNCİ

Ziyaretci
İki türlü sevgi vardır; Sevmek için sevmek.. Elde etmek için sevmek diye..
İnsanlar insanları iki türlü severler.. Sevmek için ve elde etmek için.. İkisi de sevmektir..

Seni, senin için sevenler..
Seni senin için sevenler, sencil olanlardır. Onlar için önemli olan seni sevmektir. Senin onu sevmen gerekmez, bu sevgi için.. Karşılıksız, beklentisiz bir sevgidir o.. Sen de onu seversen eğer, dünyanın d***** çıkar.. Ama sevmezsen kahrolmaz..

Seni kendisi için sevenler..
Seni kendisi için sevenler bencil olanlardır. Sevgilerinin amacı seni elde etmektir. Edemezlerse giderler. Ederlerse,
karşılarına elde etmek istedikleri başka biri çıkınca giderler.. Yani eninde sonunda gider onlar. Sevgileri kalıcı değildir.

Bencil sevgimi, Sencil sevgimi?

Seni senin için sevenler, sencil olanlardır. Onlar için önemli olan seni sevmektir. Senin onu sevmen gerekmez, bu sevgi için.. Karşılıksız, beklentisiz bir sevgidir o.. Sen de onu seversen eğer, dünyanın d***** çıkar.. Ama sevmezsen kahrolmaz..

Kırmızı benim
Mavi senin ( mavieri seversin )
Yeşil yine benim...

Bu özelliklerin dışında klana ben sevgi demem.

İki türlü sevgi vardır; Sevmek için sevmek.. Elde etmek için sevmek diye..
İnsanlar insanları iki türlü severler.. Sevmek için ve elde etmek için.. İkisi de sevmektir..

Seni kendisi için sevenler..
Seni kendisi için sevenler bencil olanlardır. Sevgilerinin amacı seni elde etmektir. Edemezlerse giderler. Ederlerse,
karşılarına elde etmek istedikleri başka biri çıkınca giderler.. Yani eninde sonunda gider onlar. Sevgileri kalıcı değildir.

Bencil sevgimi, Sencil sevgimi?

ortası yokmu bunun yeşili kırmızılı mavili sarılı gökkuşağı gibi

tunakan

Uzaklaştırıldı
Kesinlikle kendim için severim. Nedenmi? Ben bahçeme en güzel çiçekleri ektim. Onlara gözüm gibi bakıyorum. Bakımlarını hastalığımda bile aksatmıyorum. Zararlılardan koruyor, ilaç ve gübrelerini tam zamanında veriyorum. Kışın soğuk havaya dayanamayanları poşetliyorum. Onlarla konuşuyor, şarkı söylüyor, dertlerimi paylaşıyorum. Çiçek açmakta (coşmakta) geç kalanların derdini araştırıyor ve çare buluyorum. Etrafımızda bulunan komşularım, gelen- geçenler hayranlıkla, takdirle, gıptayla ve bazılarıda kıskançlıkla izliyorlar.

Çünkü ben bahçemi ve çiçeklerimi çok ama çok seviyorum. Bana en nefis kokularını sunup en güzel çiçeklerini coşkuyla açmalarından, onların da bana saygı ve sevgilerini gösterdiklerini biliyorum. Biliyorum ki; ben olmadan, gösterdiğim sevgim olmadan, kattığım emek olmadan hiç bir şey olmaz.

Son düzenleme:
Üst Alt