• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

İcra Dosyaları Hesaplama Programı

Okunuyor :
İcra Dosyaları Hesaplama Programı

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
İcra Dosyaları Hesaplama Programı ,İcra HesapMax

Bilgilendirme

İcra HesapMax 2.0, gireceğiniz tek bir faiz oranı üzerinden yapılan ödemelere göre kademeli faiz hesabı yapmaktadır. 52 kalem ödeme ve 26 kalem masraf girebilirsiniz yalnız taahhüt tutanağı hazırlayacak iseniz tutanak şablonuna uygun olması açısından en fazla 8 kalem masraf girmeniz gereklidir aksi halde 8 kalem üzeri girilen masraflar taahhüt tutanağında gösterilmez ancak taahhüt tutanağı hazırlamayacaksanız hesap çıktısında 26 kalem masraf gösterilmektedir.

Faiz hesabında bir ay (30) gün bir yıl ise Yargıtayın güncel içtihatları gereği (365) gün olarak baz alınmıştır. Günlük, Aylık ve Yıllık faiz oranlarından birini seçerek faiz hesabı yaptırabilirsiniz.

Yapılan ödemeleri eskiden yeniye doğru tarih sırasına göre ve var ise harç oranını seçerek girmeniz gerekir.

Taksit/Taahhüt bölümünde maksimum 60 ay vadeye kadar taksitlendirme yapabilir ve çıktısını alabilirsiniz (eşit taksitli faizli bölümde aylık taksit tutarını girerek 60 ay üzeri taksitlendirme yapabilirsiniz, burada bir sınırlama yoktur, 500, 1000 vb.ancak tutanakta maksimum 60 ay vadeye kadar olan bölüm gösterileceğinden hesaplama yapabilmenize rağmen çıktısını alamazsınız)

Eşit Taksitli (Faizsiz) Taahhütte hesapla denildikten sonra sol tarafta gelen taksit tutarı ve taksit tarihlerinde, üzerini tıklayarak manuel değişiklik yapabilirsiniz burada dikkat etmeniz gereken azalttığınız veya arttırdığınız aydaki tutarı diğer bir ayda veya aylarda arttırmanız veya azaltmanız bu şekilde işlem yaptığınızda toplam sonuç değişmeyecektir ve aldığınız çıktıda bu şekilde gösterilecektir.

Eşit Taksitli (Faizli) Taahhütte hesapla denildikten sonra sol tarafa gelen taksit tutarı ve taksit tarihleri üzerine tıklayarak manuel değişiklik yapabilirsiniz ancak Faizsiz hesaplamadan farklı olarak bu bölümde her taksit tutarına, taksit tarihlerine göre hesap edilen kademeli faiz eklendiğinden düşürülen veya arttırılan tutarın başka bir aydaki tutarın arttırılması veya düşürülmesi ile toplam sonucun tutturulmasının yanı sıra değişen aylık taksitlere işleyecek faizinde manuel olarak değiştirilmesi gerekir. Faizli taksitlendirmede manuel değişik yapılması biraz daha zor bir işlem olduğundan bu bölümde değişikliği tavsiye etmiyoruz.

NOT:Dosya çalıştırılabilir uygulama olduğundan (uzantısı ".exe" olduğundan) UYAP'ın bağlı olduğu bilgisayarlardaki kısıtlama nedeniyle download yapılamamaktadır. Farklı bir bilgisayarda indirip sonrasında UYAP'ın kurulu olduğu bilgisayarlarda güvenle kullanabilirsiniz...
kaynak:forumadalet
 

Ekli dosyalar

iskor

Acemi
Üye
Programın Yapıldığı Yazılım : Borland C++ Builder 6
Yapımcının Diğer Programları : (2008 Yılında Yapılan)
Müşteri Takip
Ziraat Odası (Çiftçi Kayıt)
Restaurant Adisyon Takip
Çalıştığı İşletim Sistemleri : Windows Tümü (Kurulumsuz)
Yazılımcının Bilgi Kaynağı : Ankara Üniversitesi Kastamonu MYO Bilgisayar Programcılığı

İCRA HESAPMAX 2.1 (Versiyon 2015.03)
(Dosya Hesaplama & Taahhüt Hazırlama & Yediemin Ücreti Hesaplama)​

ÖZET:
İcra Dairelerinde, Hukuk Bürolarında ve Hesap Alanında Bilirkişilik yapan kişilerce kullanılabilir. Hesaplamada kademeli reeskont avans ve yasal faiz oranları üzerinden hesaplama yapılabileceği gibi rastgele girilen herhangi bir oran üzerinden de hesaplama yapılabilir. Taahhhüt tutanağında, taahhüdün hazırlandığı günden sonra her bir ödeme gününe kadar işleyecek faiz tutarları ayrı ayrı olarak da gösterilir. Yediemin ücreti hesaplaması yapılarak çıktısı alınabilir.

BİLGİLENDİRME:

Ödeme ve Masraf İşlemleri:

52 kalem ödeme ve 26 kalem masraf girebilirsiniz. Taahhüt tutanağı hazırlayacak iseniz tutanak şablonuna uygun olması açısından en fazla 8 kalem masraf girmeniz gereklidir aksi halde 8 kalem üzeri girilen masraflar taahhüt tutanağında gösterilmez ancak taahhüt tutanağı hazırlamayacaksanız hesap çıktısında 26 kalem masraf gösterilmektedir.

Faiz Hesabı:
Reeskont Avans, Yasal Faiz ve Serbest Faiz oranları üzerinden hesaplama yapılabilir.

3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanun'un 2/1.Maddesi aşağıdaki gibidir.

"Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının önceki yılın 31 Aralık günü kısa vadeli avanslar için uyguladığı faiz oranı, yukarıda açıklanan miktardan fazla ise, arada sözleşme olmasa bile ticari işlerde temerrüt faizi bu oran üzerinden istenebilir. Söz konusu avans faiz oranı, 30 Haziran günü önceki yılın 31 Aralık günü uygulanan avans faiz oranından beş puan veya daha çok farklı ise yılın ikinci yarısında bu oran geçerli olur."

Bir çok hesaplama programında bu Kanun esgeçilerek (Şuan itibariyle UYAP dahil) yanlış hesaplama yapılmaktadır. İcra HesapMax 2.1' de bu Kanun maddesi gereğince hesaplama yapılır. Ayarlar - Faiz İşlemleri bölümünden faizlerin işlemeye başlayacağı tarihleri ve oranları güncelleyebilirsiniz. (UYAP ile aynı olmasını isterseniz TCMB'de yer alan faiz tarihlerini ve oranlarını girmeniz gerekir)

Reeskont Avans ve Yasal Faiz Oranları

Faiz hesabında, her bir aydaki geçek gün sayısı dikkate alınarak 1 yıl 365 gün olarak baz alınmıştır. Günlük, Aylık ve Yıllık faiz oranlarından birini seçerek faiz hesabı yaptırabilirsiniz.

Doğru faiz hesabı için yapılan ödemeleri eskiden yeniye doğru tarih sırasına göre ve var ise harç oranını seçerek girmeniz gerekir.

İcra Vekalet Ücreti:

Ayarlar Bölümünde Vekalet Ücreti sekmesinden güncel vekalet ücreti dilimlerini ve oranlarını yanı sıra maktu vekalet ücretini, maktu vekalet ücretinin ¾ünü ve maktu vekalet ücreti üst sınırını ayarlayabilirsiniz. Maktu vekalet ücretinin asıl alacağı ya da takip çıkışını geçip geçmeyeceği de bu bölümden ayarlanır.

Taahhüt Bölümü:
Eşit Taksitli (Faizsiz) : En fazla 60 ay vade seçilerek faizsiz taksitlendirme yapabilirsiniz.
Eşit Taksitli (Faizli) : İlk taksit tarihi ile tutarını girerek aylık eşit taksitler halinde faizli taksitlendirme yapabilirsiniz. Hesap tarihinden sonra taksitlere yansıyan kademeli faiz miktarını bu bölümde görebilirsiniz
Değişken Taksitli (Faizsiz) : Farklı taksit tutarları ve tarihleri girerek faizsiz taksitlendirme yapabilirsiniz.
Değişken Taksitli (Faizli) : Farklı taksit tutarları ve tarihleri girerek faizli taksitlendirme yapabilrsiniz. Hesap tarihinden sonra taksitlere yansıyan kademeli faiz miktarını bu bölümde görebilirsiniz.

Taahhüt çıktısında en fazla 60 ay vade gösterildiğinden 60 ay vade üzerinde hesaplama yapsanız dahi çıktı 60 ay vade ile sınırlı olduğundan çıktısını alamazsınız.

Yediemin Ücreti:
Adalet Bakanlığına Ait Depo ve Garajlarda Muhafaza Edilen Mahcuz Mallar için Alınacak Ücret Tarifesi gereğince hesaplama yapabilirsiniz. Bu bölümdeki oranları değişiklik oldukça güncelleyebilirsiniz.

Aktivasyon İşlemi:
Yapılan hesaplama ile hazırlanan taahhüt çıktısının alınabilmesi ve vekalet ücreti dilimleri ile oranlarının güncellenebilmesi için aktivasyon kodunu girmeniz gerekmektedir. Diğer bölümleri ve hesaplamaları aktivasyon kodu girmeden herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanabilirsiniz. Aktivasyon kodu için programın aşağıda belirlenen ücretini gönderdiğinize dair makbuzun tarih ve numarası ile programın Ayarlar - Bilgi Girişi & Açıklamalar bölümünde "Aktivasyon Kodunu Giriniz" sekmesinde yer alan Güvenlik Kodunu sitemiz üzerinden kişisel ileti göndererek ya da iskor08@gmail.com adresine mail atarak bildirmeniz gerekmektedir.

Tam sürüm kullanım ücreti: 50,00 TL'dir. Aylık veya yıllık bakım ya da güncelleme ücreti yoktur. Ayrıntılı bilgi için iskor08@gmail.com adresine mail atabilir veya forumadalet.net üzerinden kişisel ileti gönderebilirsiniz.
forumadalet.net
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt