• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İçinizdeki Öküze Oha Deyin!

Okunuyor :
İçinizdeki Öküze Oha Deyin!

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bülent Akyürek
KENT KİTAP

Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi!
Kuranı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir!
Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor.
Bu kitaplar Şeytanın İlmihal Kitapları olmaya başladı.

Çok satan, çok okunan ve tartışılan Yılgın Türklerin Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREKten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğunu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk...
İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde Kazanmak ya da Kaybetmek değil Sevap veya Günah vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?

Yayın Yılı: 2008
320 sayfa
İthal Kağıt
14x21 cm
Karton Kapak
ISBN:9944915120
Dili: TÜRKÇE
 
Bu kitabı ve yazarını hiç kale almıyorum çünkü toptan red ve toptan kabuller bir önyargı göstergesidir.Ben burada böyle bir girişten sonra Kişisel Gelişimcileri de savunacak değilim çünkü her işte olduğu gibi Kişisel Gelişimde de işini doğru yapanlar olabileceği gibi üç kağıtçıları, kısa yoldan köşe dönme heveslileri de mutlaka var, zaten böyle yola tevessül edenlerin de foyası eninde sonunda ortaya çıkar.Kişisel gelişim keskin bir bıçağa benzer önemli olan sizin bıçağı hangi amaçla kullandığınızdır.Mesela ben 10 yıldır Kişisel Gelişmle uğraşıyorum ve çocuklara “Siz yüce yaratıcının dünyaya gönderdiği çok değerli varlıklarsınız. Eğer inanırsanız ve inancınızı çalışma ile de desteklerseniz mutlaka başarıya ulaşırsınız.” diyorum.Yıllarca Allahın en şerefli varlık olarak seçip dünyaya gönderdiği tazecik beyinlere “Geri zekalı, aptal, salak ” diyerek onları aşağılayanlar, Hababam Sınıfı ve İnek Şaban türü filimlerle çocukların bilinç altını bombardıman edenler, bu olguya sessiz kalanların bizim söylemlerimizden rahatsız olması çok doğaldır.Nasıl her meslekte sahtekarlara rastlanabileceği gibi Kişisel Gelişimde de bir çok sahtekar vardır ve olacaktır.Ben Bülent Bey’in yaklmaşımını çok ağrasif buldum ama Psikiyatri Prof. Nevzat TARHAN Hocamın konu ile ilgili değerlendirmesini daha objektif ve gerçekçi buldum.Mesela ben kişisel gelişim yonuna Oğuz SAYGIN Hocamla 1999 yılında yabancı yazarları inceleyerek başladım ama daha sonra Kişisel Gelişim yolunda Kendi değerlerimizden Mimar Sinan, Mevlana, Yunus Emre ve Nasrettin Hocayı keşfettim.Bir eğitimci olarak ama tam 50 yaşında.Geç mi,erken mi siz düşünün.Aynı kot üretimi gibi , “Kot üretimini çoğu Türkiye’de yapılıyor ama vurulan ya Alman ya da Amerikan markası oluyor.Evet, evet, biz Sinanı bir Japon, Mevlanayı Amerikalı, Yunusu ise bir Alman araştırmacısı kadar tanımıyoruz.Daha sonra da onlar üretiyor, biz ise tüketiyoruz.Ne kadar acı …..
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Kapitalizm, satanizm ve şeytanla el ele veren “Kişisel Gelişim Dini”nin papazları bütün dünyaya kin ve başarı hırsı aşılıyorlar. Helalinden, huzur içinde bir tas çorba içmenin
yeni adı “beceriksizlik”, “aptallık”, “tembellik” oldu… Oysa, güne “kazanmak” ya da “kaybetmek” yerine “helal” veya
“haram” diye başlamanın daha sağlıklı olmadığını kim söyleyebilir?
Belki sağlıklı olabilir ama helal ve haramın olduğu yerlerde de kapitalizm vardır.
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Kitabı ben okumadım o yüzden bir fikrim yok. Sadece tanıtımını paylaştım.
Sözüm kitabın yazarına elbet.
Benim bildiğim kapitalizm, bireysel, özel mülkiyete dayalı sömürü düzenidir.
Bunun zıttı ise sosyalizmdir.
Demek ki başka türlü kapitalizmlerde varmış...:malesef:
 

sailor

Amatör
Üye
Umarım Bülent Bey bu üslubunu ve batıya bakış açısını değiştirmez.Benim için batıyı güzel bir şekilde ifade etmiş.Ben kitapta en çok batı için dediklerine ağırlık vererek okudum. Söz konusu batı olunca insan ister istemez sert bir üslup kullanıyor.Bana dicekler kendince batıyı anlatan bir yaz, hiç bir matbaa basmaz heralde (mesuliyet yüzünden:))
 
Üst Alt