Içimizde çöp sepeti olsaydı...

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
İçimizde keşke koskocaman bir çöp sepeti olsaydı. Üzüntüleri, kırgınlıkları, sahtekarlıkları, düş kırıklarını hiç düşünmeden buruşturup atabilseydik; kokuşmuş ilişkileri, öfkeyi, nefreti, pişmanlıkları, hatırlamak istemediklerimizi, yanlışlarımızı tıkıştırıp kapağını kapatabilseydik, onları orada unutabilseydik; sadece güzellikler, hoşgörü, paylaşma kalsaydı benliğimizde. Ruhumuzu hiç tanıştırmasaydık çirkinliklerle.
Bazen istemediğimiz hâlde, çöp sepetimizin kapağı aralanır, pislikler saçılır, kötü kokular dağılır etrafa. Başa çıkamayacağımız, temizleyemeyeceğimiz kadar çok.
Buruşturup atabilseydik, bir kalemde silebilseydik bizi incitenleri. Sonra dört gözle bekleseydik, çöp toplayıcılarını. Boşaltıverseydik hesapsızca biriktirdiklerimizi, arkalarından bakmadan dönebilseydik içimize... Alıp götürsünler çöplerimizi dağların tepesine, gömsünler zirveye. Sıkışıp bir gün patlasalar bile, çok uzaktalar... Hani diyorum, rüzgâr sadece kokularını getirse arada. Her nefes aldığımızda, tütsülenmiş yanık sevgi kokuları gelmese burnumuza acı acı...
Ya da dost olsaydık kederlerimizle, duygu yıkıntılarımızla. Onlarla yaşamayı öğrenseydik, yaralanmasaydık. Keşke üstlerine karşı yürüyebilseydik. Yolumuzu değiştirmeden karşı durabilseydik. Bir yanımız yaralıyken, diğer yanımızla kendimizi sarmayı başarabilseydik; kimselere göstermeden, söylemeden, kendi içimizde çözebilseydik sorunlarımızı, çizebilseydik doğru yolumuzu, kendimize yetebilseydik; herkesi bizim gibi düzgün sanmasaydık, kanmasaydık. Sırrımızı saklayamıyorsak, başkalarından saklamayı beklemeseydik. İnsanız ya, paylaşmak dedik ya, bazen boş bulunuruz. Ancak ekmeğini paylaşırsın, sırrını asla. Ekmeğini paylaşan kaldıysa tabii. (Kırıntılara razıyız) Keşke “eksik yanımız” hiç olmasaydı, hep “tam” olsaydık. Dilerim; sözümüzün bittiği son noktada olmayalım kendimizle. Bugün size güzel bir tablo çizmedim, farkındayım. Ama gerçekleri gözardı edemeyiz. Yaşama bu pencereden bakalım istedim.

EvimGibi.Com | DÜŞÜNDÜRÜCÜ YAZILAR...

Son düzenleme:
durmadan cöp üretiliyor icimizdeki kutular daldu her tarava mikroplar bulasiyor
artik rafinelerimiz yak calismiyor mikroplar"dan nasil arinacagiz,bilemiyorum.

elerine saglik canim arkadasi hersey gölünüzce olsun

Bu kadar kirletici unsuru bizler yapiyorsak, ve bunlari aticak biryer bulmak yerine, kirlilige neden olan faktörleri ortadan kaldirarak güzellikler yasamali, ve paylasmaliyiz.

paylasim icin tesekkürler Selinamm

Venhar

Bu kadar kirletici unsuru bizler yapiyorsak, ve bunlari aticak biryer bulmak yerine, kirlilige neden olan faktörleri ortadan kaldirarak güzellikler yasamali, ve paylasmaliyiz.

paylasim icin tesekkürler Selinamm

Maalesef sizinde dediğiniz gibi kendimiz kirletiyoruz ama yazıda vurgulandığı gibi şikayetçi olanda yine bizleriz

yorum için tşk ederim

Venhar

durmadan cöp üretiliyor icimizdeki kutular daldu her tarava mikroplar bulasiyor
artik rafinelerimiz yak calismiyor mikroplar"dan nasil arinacagiz,bilemiyorum.

elerine saglik canim arkadasi hersey gölünüzce olsun

kırmızıgül çok tşk ederim arkadaşım konularımı okuduğun için

deyerli konulari okur olardan ilham alir ve hayati onagöre yonlendiririm
prensesin yazdiklarini okumadan gecemem siz güzel seyler yazarsaniz bende onlari
yorumlama görevini kendimden buluyorum sagilar.

Üst Alt