• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

İbadetler Kurtarır mı?

Okunuyor :
İbadetler Kurtarır mı?

ümmi

Kıdemli
Üye
sn mekselina buna merhamet demiyelim efenim.Çünkü bu marazi bir merhamet olur onun yerine şöyle diyelim;
Nisâ 140
" O (Allah), Kitap'ta size şöyle indirmiştir ki: Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini yahut onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, onlar bundan başka bir söze dalıncaya (konuya geçinceye) kadar kafirlerle beraber oturmayın; yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Elbette Allah, münafıkları ve kafirleri cehennemde bir araya getirecektir."
ve ;
"sen "Allah" de, sonra onları bırak, daldıkları bataklıkta oynayadursunlar!"

sevgi,merhamet çok güzel duygulardır amma velakin yerinde kullanıldığında efenim.Allahı sevmiyeni sevmek,mümine yakışmaz.Çünkü kuranda Allahın sevdiği müminlerin özelliklerinden biride;"kafirlere karşı izzetli duruş "sergilemektir.Mümin;herkesi ,herşeyi sever ama müseccel Allah düşmanları bunun dışındadır.

İsrail

Acemi
Üye
mekselina

turandusun'da bir öneri yaptım

Sitemiz Üzerine Düşünceler (1 Kişi İçerde)
T.D. Sitesi hakkında her şey. Sitemizin Gelişimi İçin...
yazan israil

forumun en başında ki konu.

forumlar neden böyle oluyor: muhalefete dayanamıyorlar.
hrıstiyan "muhammet peygamber değildir" deyince kızıyoruz.
müslüman "incil değişti" diyebiliyor.

aynı şeyler.... yönetici, iki iletiyide koruyabilmeli. ikisini de yasaklamak yanlıştır.
rahat, özgür ortam olmalı.

örneğin: islamı rahat rahat eleştirmeliyiz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
sn mekselina buna merhamet demiyelim efenim.Çünkü bu marazi bir merhamet olur onun yerine şöyle diyelim;
Nisâ 140
" O (Allah), Kitap'ta size şöyle indirmiştir ki: Allah'ın ayetlerinin inkar edildiğini yahut onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, onlar bundan başka bir söze dalıncaya (konuya geçinceye) kadar kafirlerle beraber oturmayın; yoksa siz de onlar gibi olursunuz. Elbette Allah, münafıkları ve kafirleri cehennemde bir araya getirecektir."
ve ;
"sen "Allah" de, sonra onları bırak, daldıkları bataklıkta oynayadursunlar!"

sevgi,merhamet çok güzel duygulardır amma velakin yerinde kullanıldığında efenim.Allahı sevmiyeni sevmek,mümine yakışmaz.Çünkü kuranda Allahın sevdiği müminlerin özelliklerinden biride;"kafirlere karşı izzetli duruş "sergilemektir.Mümin;herkesi ,herşeyi sever ama müseccel Allah düşmanları bunun dışındadır.

Sn ümmi , madem merhamet değil o zaman neden hala kendine isyan eden kullarını kollluyor, neden hala onlara sağlık , zenginlik , evlat ve dünyanın tüm nimetlerini veriyor dersiniz bu Allahın merhameti değil de nedir ?
ha diyeceksiniz ki cehenemde yanacaklar bakın onun orasınıda bilemeyiz
bir bakarsınız ki bugün az önce söylediğim gibi küfür eder ama yarın bir tövbe ederki radiye'nin kapılarını açar ve içeri girer bunu rabbimden başkası bilemez
tabiki eğer hiç bişey yapamıyorsanız kalbinizle buğz edin diye buyurulmuş...
ama ben sadece dua ettim sadece dua
kınamak mı asla yarın ne olacağımız belli değil

alone

Tecrübeli
Üye

çok haklısınız sn.ümmi.canavara muhabbet edilmez.

Venhar

Üye
Sanırım ben anlatamıyorum

Allah kendi kullarına karşı hala merhamet duyuyorsa bizlerin o insanları kınamak gibi bir durumumuz söz konusu değil demek istiyorum. rabbim Atesitlere beni inkar ediyorsunuz o halde bende size dünyanın nimetlerini vermiyorum gibi bir tutumu yok yine şefkatle yaklaşıyor yine her türlü nimetinden faydalanmalarına fırsat veriyor işte merhamet ve şefkat derken bunu vurgulamak istiyorum ...
Az öncede söyledim yine tekrarlıyım .Hani bir atasözümüz var
Ne olduk demeyelim ne olacağız diyelim
Bugün inaçlı bir kimsenin yarın atesit olma ihtimalinin olduğu gibi bir atesitin de yarın tövbe kapılarını çalıp ibadet edeceğinin belli olmadığı gibi kimbilir

ümmi

Kıdemli
Üye
sn mekselina;
Allah bütün kullarına karşı merhametlidir eyvallah.Ateist te olsa, onun rızkını kesmez.Dünyadaki hayatı süresince özgür iradesine müdahele etmez.bu rahman esmasının gereğidir.

biz kul olarak ona merhamet ediyorsak; bu ona hakkı anlatmakla olur ancak.yoksa onun olduğu gibi kalmasına gönlü razı olan müslüman,ona merhamet etmiyordur .göz göre göre uçuruma koşan birini uyarmayanın merhametinden söz edilemez..

Venhar

Üye
sn mekselina;
Allah bütün kullarına karşı merhametlidir eyvallah.Ateist te olsa, onun rızkını kesmez.Dünyadaki hayatı süresince özgür iradesine müdahele etmez.bu rahman esmasının gereğidir.

biz kul olarak ona merhamet ediyorsak; bu ona hakkı anlatmakla olur ancak.yoksa onun olduğu gibi kalmasına gönlü razı olan müslüman,ona merhamet etmiyordur .göz göre göre uçuruma koşan birini uyarmayanın merhametinden söz edilemez..
Şimdi kısmen de olsa anlaşabildik sn ümmi:)
ama burada sözkonusu yaratılanların merhameti değil ki
yaratanın merhametinin yüceliğini konuşuyoruz

Annemin teyzesinin 5 tane oğlu varmış ve bunlar 5 kardeşte atesitmiş
daha sonra rabbimin merhametiyle öyle bir dönüş yapmışlarki hacca gitmişler
kuranı kerim okuyup ve gerçekten sünneti seniyeye uygun yaşamaya başlamışlar
annem hep anlatır ve sakın şu şöle bu böle
ben en iyisiyim demeyin kimin ne olacağını sadece yaratan bilir der
ben sadece akşam o forumda ki yapılan küfürlere üzüldüm hani inkar etmek başka küfür bambaşka hemde en pis bir şekilde anlatmak istediğim buydu

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

ibadet konusu görünen köydür.
Sn.İsrail,şu gördüğünüz köyü tarif eder misiniz?Tarif edin de bizler de öğrenelim...

namaz nasıl tanrı için ve tanrı ile kılan arasında kalıcak.
İslam dinini diğer dinler ile karıştırmayınız...Kur'an'ın özünde " dinde ruhban sınıfı yoktur " yatmaktadır,ayrıca " cemaat-insanların-cemiyetlerin-mahallerin..." birbirlerini tanımaları gerçeği çağrıştırılmıştır.İMECE de de aynı mantık yok mudur,atasözümüz de de -bir elin nesi var iki elin sesi var - aynı mantık yok mudur...Eğer yapılan " GÖSTERİŞ " için ise zaten bir anlamı yoktur...

Namaz " vakitli bir ibadet/yerine konması gereken bir ibadet/ödenmesi gereken bir yükümlülük" tür...Ödeyip ödememeniz size kalmıştır...Ödemezseniz ebedi cehennemlik,harfiyyen yerine getirince de ebedi cennete gireceksiniz diye bir kaide-kural mı var...Namaz sizin Allah ile aranızdakidir.

Forumlardaki eleştirilere katlanamamak konusuna gelince ; Eleştiri başka bir şey," bilgisizce,eleştirdiğini zannedip aslında saygısızlık-hakaret etmek " başka bir şey...Her nedense bu ikisi hep karıştırılmaktadır.Niçin karıştırılır bilir misiniz,MÜNAZARA ile TARTIŞMA arasındaki farkı anlamayanlar karıştırır bunu...MÜNAZARA yapıp " ki ben genelde münazarayı laf ebeliği / laf kalabalığı/sesi gür çıkanın kendini haklı zannetmesi platformu olarak gördüğü bir ortam olarak tanımlarım " doğru söylediğini zanneder...Aynen şimdi sizin kategorinizi söylemeyip ortaya bir şeyler sallayıp milleti birbirine düşürme,inceden inanların özgürlük sınırını geçmenize benzetiyorum...

Eğer bir tartışma açacaksanız SAĞLAM BİLGİ ile geleceksiniz İŞKEMBEYİ KÜBRADAN atarak değil...

Turan Dursun,Hristiyan Forum,Hristiyantürk...vb. sitelerde şu an sizin bu eleştirinizin " E " sini bile yaptırmazlar,ŞUTLANIRSINIZ...Turan Dursun sitesinde şutlamasalar da küfrün hakaretin havada savrulduğu bir ortamda bulursunuz kendinizi...Merak etmeyiniz bu siteleri iyi biliyorum...Bu siteler İslam ve Hz.Muhammed'in " akli-ilmi-dini..." delillerinin ucunu gördüklerinde sizi hemen dışlarlar ve yazmanıza izin vermezler,NEYİN YASAĞINDAN BAHSEDİYORSUNUZ...

Unutmayınız ki insanların inanmamaları bir özgürlük ise inanmaları da bir özgürlüktür...Herkes birbirinin özgürlük sınırına dikkat etmeli...Bilmediği konuda da bilirmiş gibi davranmamalıdır...Çünkü bu karşı tarafı rencide eder...

Açtığınız konular ve yaptığınız girişler " havaya saldırı-hakaret-rencide etme-inanca saygısızlık kokusu " yaymaktadır...

Açtığınız konularda daha bilgi yüklü tartışmanızı öneririm...

Sağlıcakla kalınız...

İsrail

Acemi
Üye
arkadaşlar,
- ibadetler kurtarır mı? diye sordum. "benim dedikodumu yapın" demedim.

konuya uygun olsun yanıtlarınız.

ben,
size vaaz vermiyorum ki "şöyledir böyledir" diye.

kurtarıp-kurtarmadığına siz karar verin.

konunun dışına çıkmaya gerek yok. ben çıkarsam uyarın.

Üst Alt