• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

I Fishing (balık tutma)

Okunuyor :
I Fishing (balık tutma)

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
i fishing oyunu aslında ücretli bir yazılım fakat Apple Store üzerinden Lite olarak yani kısıtlamalı olarak indirebiliyorsunuz.
Bu oyunda bir tekneniz var ve teknenizi nehrin ortasında balığın bol olduğu yerlere götürerek balık tutmaya başlıyorsunuz.

Balık tutmak için ekranda bir olta çıkıyor ve bu oltanın tam makara kısmından parmağınızı basılı tutarak aynı olta tutarmış gibi cihazınızı geriye doğru çekiyorsunuz ve ileri doğru sallayarak parmağınızı bırakıyorsunuz. (yalnız dikkat edin cihazınız yanlışlıkla elinizden fırlamasın ) Daha sonra olta nın ucundaki yem suyun içerisine batmaya başlıyor ve yeterli derinliğe inince balıklar yeme saldırmaya başlıyor yeme balık takıldığı zaman ilk önce cihaz titriyor ve ekranda Strike yazısı beliriyor. Bu yazıyı gördüğünüz anda çok yavaş bir şekilde cihazı sağa sola çekiyorsunuz ki balık tam olarak oltaya takılsın. Balık oltaya takılınca ekranda Fishing On yazısını göreceksiniz. Bu yazıyı görür görmez ekranın alt kısmındaki makarayı sağa sola hareket ettirerek balığı çekmeye başlıyorsunuz. Yalnız oltayı sararken dikkat edin. Çünkü eğer balık çok fazla hareket ederse ekranda beliren Line Tension kısmı kırmızılaşıyor ve bu alan iyice kırmızılaştığında balık oltadan kaçıyor. Bunun için önce yavaş yavaş makarayı sarmalısınız ya da sarmadan beklemelisiniz. Daha sonra balık çırpınmayı kestiğinde oltayı hızlı olarak sarabilirsiniz.

Oyunun pro yani paralı sürümünde daha çok balık tutabiliyorsunuz ve bunun dışında da bir kaç değişik özellik aktif hale getirilmiş.

i-Fishing Lite oyununu cihazınızdaki Apple Store üzerinden ya da bilgisayarınızdaki iTunes üzerinden i fishing lite yazıp aratarak indirebilirsiniz. Oyunun Apple - iTunes üzerindeki tanıtım ve indirme adresi
 
Üst Alt